Keystone logo

4 Magister nauk humanistycznych (MA) Programy w Edukacja Badania edukacyjne Metodologie badawcze 2024

Filtry

Filtry

  • Magister nauk humanistycznych (MA)
  • Edukacja
  • Badania edukacyjne
  • Metodologie badawcze
Kierunki studiów
  • Edukacja (4)
  • Powrót do głównej kategorii
Lokalizacje
Znajdź więcej lokalizacji
Typ stopnia naukowego
Czas trwania
Tempo nauki
Język
Język
Forma badania

Magister nauk humanistycznych (MA) Programy w Edukacja Badania edukacyjne Metodologie badawcze

Master of Arts (MA) jest stopniem podyplomowym przyznawanym studentom, którzy ukończyli studia licencjackie i studia podyplomowe odpowiednie dla poszczególnych kierunków studiów. Osoby, które zdobywają stopnie magistra, często znajdują lepsze możliwości kariery zawodowej w swoich wybranych dziedzinach. Osoba z tego rodzaju stopniem może również zdecydować o kontynuowaniu programu doktoranckiego.

Czym jest magister w zakresie metodologii badań? Studenci, którzy zdecydują się na ten stopień, zazwyczaj koncentrują się na kursach, które uczą ich o metodach badawczych w naukach społecznych, jak budować ciała dowodowe metodami jakościowymi i ilościowymi, modele liniowe, statystyki edukacyjne i badania ewaluacyjne. Większość szkół wyższych i uniwersytetów również prosi studentów, aby wzięli udział w kursach obieralnych na kilka godzin. Kursy trwają od jednego roku do pięciu lat, w zależności od tego, ile uczeń bierze na raz.

Osoba, która uzyskała dyplom z metodologii badań, uczy się umiejętności, które nie tylko przenoszą się między karierą, ale są również przydatne w życiu codziennym. Rozwiązywanie problemów i analiza danych umożliwiają absolwentom pracę w różnych dziedzinach. Umiejętności komunikacyjne i organizacyjne są również użyteczne zarówno w pracy, jak i poza nią.

Koszt uzyskania magistra w zakresie metodologii badań jest różny. Zależy to w dużym stopniu od kraju, w którym uczniowie uczęszczają do szkoły oraz od uczelni, do której się uczęszczają. Dłuższe programy zazwyczaj również kosztują więcej.

Osoby, które ukończyły ten podyplomowy program, mogą podjąć pracę z tytułami takimi jak analityk danych, dyrektor analityki lub analityk naukowy. Prywatne, publiczne i non-profit firmy i organizacje potrzebują osób posiadających stopnie metodologii badań. Absolwenci mogą kontynuować pracę dla rządu, małych firm, dużych korporacji lub szpitali. Kolegia często potrzebują również naukowców, a niektórzy potrzebują profesorów, aby uczyć następne pokolenie studentów o metodach badawczych. Prace badawcze są dostępne w niemal każdej branży, co pozwala na szeroki wachlarz możliwości.

Kursy zdobywania tytułu magistra w zakresie metodologii badań mogą być dostępne w twojej okolicy. Wiele szkół wyższych zapewnia także kursy online dla swoich studentów. Wyszukaj poniżej swój program i skontaktuj się bezpośrednio z biurem rekrutacyjnym wybranej szkoły, wypełniając formularz zgłoszeniowy.