We have scheduled maintenance on our sites on the 21st of May from 4PM to 8PM CET. During this maintenance window, some functions on this site may become temporarily unavailable

15 Magister nauk humanistycznych (MA) Programy w Studia humanistyczne Historia Historia starożytna 2024

Filtry

Filtry

  • Magister nauk humanistycznych (MA)
  • Studia humanistyczne
  • Historia
  • Historia starożytna
Kierunki studiów
  • Studia humanistyczne (15)
  • Powrót do głównej kategorii
Lokalizacje
Znajdź więcej lokalizacji
Typ stopnia naukowego
Czas trwania
Tempo nauki
Język
Język
Forma badania

Magister nauk humanistycznych (MA) Programy w Studia humanistyczne Historia Historia starożytna

Stopień magistra, często określany jako MA, można zdobyć po ukończeniu intensywnych kursów w jednym z wielu obszarów studiów. Ten typ stopnia zwykle koncentruje się wokół nauk humanistycznych.

Co to jest MA w historii starożytnej? Zdobycie tytułu magistra sztuki w historii starożytnej może wymagać udziału w kursach, które intensywnie badają jeden lub wiele aspektów starożytnego świata, a konkretnie przyglądają się starożytnym cywilizacjom. Możesz skupić się na jednym regionie, kraju lub kulturze lub skupić się na kategorii, takiej jak sztuka antyczna. Mogą też istnieć szersze kursy poświęcone historii starożytnej z całego świata.

Przyjmowanie kursów historii starożytnej może nauczyć cię, jak myśleć i uczyć się historycznie, pomagając ci podejmować lepsze decyzje w dzisiejszych czasach. Możesz także nauczyć się metodologii, które pomogą ci stać się lepszym badaczem, i możesz nauczyć się wyraźnie prezentować informacje.

W zależności od miejsca, w którym bierzesz udział w kursie, koszt uzyskania tytułu magistra historii starożytnej może być inny. Możesz porównać ceny od szkoły do ​​szkoły, aby zobaczyć, co działa najlepiej.

Kariera dla absolwentów z dyplomem z historii starożytnej może skupić się na badaniach i edukacji. Na przykład, z tytułem magistra, możesz skorzystać z okazji, aby zostać profesorem starożytnej historii i nauczać na poziomie uniwersyteckim. Możesz także uczyć historii w szkołach średnich i podstawowych. Możesz spojrzeć na karierę jako badacz historyczny i pracować dla muzeum lub innej instytucji historycznej. Mogą również istnieć możliwości pracy jako bibliotekarz historyczny lub tłumacz starożytnych języków.

Istnieje wiele dostępnych opcji, aby zdobyć dyplom zarówno online, jak i w szkole fizycznej. Wyszukaj poniżej swój program i skontaktuj się bezpośrednio z biurem rekrutacyjnym wybranej szkoły, wypełniając formularz zgłoszeniowy.