Keystone logo

93 Magister nauk humanistycznych (MA) Programy w Ekonomika Ekonomia 2024

Filtry

Filtry

  • Magister nauk humanistycznych (MA)
  • Ekonomika
  • Ekonomia
Kierunki studiów
  • Ekonomika (93)
  • Powrót do głównej kategorii
Lokalizacje
Znajdź więcej lokalizacji
Typ stopnia naukowego
Czas trwania
Tempo nauki
Język
Język
Forma badania

Magister nauk humanistycznych (MA) Programy w Ekonomika Ekonomia

Stopień Master of Arts (MA) to kolejny poziom edukacji po ukończeniu studiów licencjackich. Pozwalają na dalsze studiowanie przedmiotu przeniesionego z poziomu licencjata lub eksplorację innych zainteresowań zawodowych lub akademickich.

Co to jest magister ekonomii? Program studiów podyplomowych kształci uczestników w zakresie podstaw analizy ekonomicznej. Zajęcia mogą obejmować ekonometrię, mikroekonomię, makroekonomię i analizę danych. Zazwyczaj nacisk kładziony jest na matematykę, w szczególności na rachunek różniczkowy, algebrę liniową oraz prawdopodobieństwo i statystyki. Wybory mogą być oferowane jako uzupełnienie doświadczenia edukacyjnego i mogą obejmować międzynarodowy handel i finanse, prawo, pracę, teorię gier i ekonomię dla wielu branż.

Studenci tego dyplomu przede wszystkim uczą się korzystać z narzędzi analizy ekonomicznej potrzebnych do badania problemów i zasad. Rozwijają także silne umiejętności badawcze, a także zdolności analityczne poprzez rygorystyczne badania z teorii ekonomii.

Koszty studiów magisterskich z zakresu ekonomii różnią się znacznie w zależności od wybranego przez ciebie rodzaju instytucji edukacyjnej, kraju, w którym się znajduje i czasu potrzebnego na ukończenie programu. Spodziewaj się spędzić od jednego do trzech lat, aby ukończyć studia. Szkoły badawcze, które Cię interesują i skontaktuj się z nimi, aby uzyskać więcej informacji.

Ukończenie studiów magisterskich z ekonomii może prowadzić do kariery jako ekonomisty zarówno w sektorze prywatnym, jak i publicznym. Niektóre możliwe stanowiska na początku kariery obejmują audytora, menedżera, oficera programowego, doradcę, koordynatora, specjalistę ds. Partnerstwa i konsultanta. Role rządowe mogą obejmować zakres od inspektora, ministra i inżyniera do kierownika programu, ambasadora i dyrektora generalnego departamentu. Stanowiska kierownicze w biznesie od dyrektora do dyrektora generalnego są powszechne, podczas gdy świat akademicki ma profesorów, dziekanów akademickich i dyrektorów departamentów.

Magister ekonomii jest dostępny na kampusach uniwersyteckich na całym świecie oraz w Internecie. Wyszukaj poniżej swój program i skontaktuj się bezpośrednio z biurem rekrutacyjnym wybranej szkoły, wypełniając formularz zgłoszeniowy.