Keystone logo
Yale University Yale College

Yale University Yale College

Yale University Yale College

Wstęp

Yale College oferuje edukację w zakresie sztuk wyzwolonych, która ma na celu kultywowanie szeroko poinformowanego, wysoce zdyscyplinowanego intelektu bez wcześniejszego określania, jak ten intelekt będzie używany. Takie podejście do nauki traktuje studia jako fazę eksploracji, miejsce do ćwiczenia ciekawości, a także okazję do odkrywania nowych zainteresowań i umiejętności.

Kolegium nie stara się przede wszystkim kształcić studentów w zakresie specyfiki danej kariery zawodowej, chociaż niektórzy studenci mogą zdecydować się na więcej tego przygotowania niż inni. Zamiast tego jego głównym celem jest zaszczepienie wiedzy i umiejętności, które uczniowie mogą wnieść w dowolną pracę, którą ostatecznie wybiorą.

Ta filozofia edukacji odpowiada filozofii wyrażonej w Raporcie Yale z 1828 roku, który rozróżnia „rozszerzanie mocy [umysłu] i gromadzenie ich w wiedzy”. Zdobywanie faktów jest ważne, ale pierwszeństwo ma nauka krytycznego i kreatywnego myślenia na różne sposoby.

Szczegółowe wyjaśnienie akademickich i administracyjnych szczegółów programu studiów licencjackich można znaleźć w Yale College Programs of Study (YCPS).

Lokalizacje

  • New Haven

    New Haven, Stany Zjednoczone

    Programy

    pytania