Keystone logo
Wuhan University

Wuhan University

Wuhan University

Wstęp

Wuhan University (WHU) to wszechstronny i kluczowy uniwersytet krajowy bezpośrednio zarządzany przez Ministerstwo Edukacji. Jest to również jedna z uczelni w ramach "Projektu 211" i "Projektu 985" z pełnym wsparciem w budowie i rozwoju ze strony władz centralnych i lokalnych Chin.

Historia Wuhan University sięga czasów Instytutu Ziqiang, który został założony w 1893 roku przez Zhanga Zhidonga, ówczesnego gubernatora prowincji Hubei i prowincji Hunan w późnej dynastii Qing. W trakcie rozwoju i ewolucji instytut kilkakrotnie zmieniał nazwę, zanim ostatecznie w 1928 roku otrzymał nazwę Wuhan National University. Jest to jeden z najwcześniejszych kompleksowych uniwersytetów krajowych we współczesnych Chinach. Do końca 1946 r. Uniwersytet utworzył 6 kolegiów, kolegiów sztuk wyzwolonych, prawa, nauk ścisłych, inżynierii, rolnictwa i medycyny. W 2000 roku ogłoszono połączenie dawnego Wuhan University Wuhan University Inżynierii Hydraulicznej i Elektrycznej w Wuhan, Politechniki Geodezji i Mapowania w Wuhan oraz Uniwersytetu Medycznego Hubei, co zapoczątkowało nową erę w jej stuletnim rozwoju.

W ciągu ostatniego stulecia Wuhan University budował elegancki pałacowy kompleks architektoniczny o prymitywnej prostocie, który doskonale łączy wschodni styl architektoniczny ze stylem zachodnim. Jest uhonorowany tytułem „Najpiękniejszego Uniwersytetu w Chinach”. Co więcej, stuletnia akumulacja humanistyczna Wuhan University sprowadza się do jego zwięzłego motta, czyli „samodoskonalenia, wytrwałości, poszukiwania prawdy i innowacji”.

Od momentu powstania Wuhan University wyhodował ponad 300 tysięcy talentów zawodowych w różnych zawodach, wśród których jest ponad 100 członków Chińskiej Akademii Nauk i Chińskiej Akademii Inżynierii. Wnieśli wielki wkład w budowanie kraju i awans społeczny. Niezwykłe osiągnięcia Wuhan University zyskały rozległą międzynarodową reputację. W 1999 roku światowej sławy czasopismo Science umieściło Wuhan University jako jedną z najbardziej znanych instytucji szkolnictwa wyższego w Chinach.

W ostatnich latach rozkwitają wymiany międzynarodowe i współpraca Wuhan University . Nawiązała współpracę z ponad 415 uniwersytetami i instytutami badawczymi w ponad 45 krajach i regionach.

Obecnie Wuhan University stara się przekształcić się w światowej klasy wszechstronny uniwersytet badawczy w kraju i za granicą.

Lokalizacje

  • Wuhan

    Wuhan, Chiny

    pytania