Keystone logo
WU - Vienna University of Economics and Business

WU - Vienna University of Economics and Business

WU - Vienna University of Economics and Business

Wstęp

O WU

WU to renomowana publiczna uczelnia biznesu i ekonomii w Wiedniu w Austrii. WU ma międzynarodową perspektywę i aktywnie pracuje, aby sprostać swojej społecznej odpowiedzialności jako instytucji edukacyjnej dla liderów jutra.

Co wyróżnia WU

Jeśli zdecydujesz się na studia w WU, otrzymasz nie tylko dobrze wykształcone wykształcenie, ale także kwalifikacje i przygotowanie, których potrzebujesz, aby wziąć na siebie odpowiedzialność w biznesie i społeczeństwie. Studenci WU zdobywają różnorodne umiejętności, których potrzebują, aby stawić czoła wyzwaniom gospodarczym, społecznym, prawnym i ekologicznym naszych czasów.

3 akredytacje: EQUIS, AACSB i AMBA

Mniej niż 1% uniwersytetów na całym świecie może ubiegać się o potrójną akredytację od EQUIS, AACSB i AMBA, trzech najbardziej szanowanych agencji akredytacyjnych. WU jest jedną z zaledwie sześciu uczelni w świecie niemieckojęzycznym, które należą do tej ekskluzywnej grupy szkół.

134731_BBE-Programm-Kern.jpg

© Raimo Rudi Rumpler

Ranking Europejskiej Szkoły Biznesu Financial Times 2020

W najnowszym rankingu European Business School Financial Times WU zajęła 34. z 90 czołowych europejskich szkół biznesu, które znalazły się w tym roku. WU awansowało o 7 miejsc w porównaniu z zeszłym rokiem, uzyskując jeden z najlepszych wyników od czasu włączenia go do tego rankingu.

Doskonałe badania i nauczanie prowadzone przez badania

WU jest domem dla badaczy, którzy zaliczają się do najlepszych w swoich dyscyplinach. Nasi studenci korzystają również z działalności badawczej WU, ponieważ kursy prowadzone przez WU opierają się na najnowszych wynikach badań, aby zapewnić, że wiedza i umiejętności, które WU uczy swoich studentów, są najnowocześniejsze i aktualne.

WU obejmuje innowacje

Innowacje mają długą tradycję w WU. WU jest uniwersytetem, który nie tylko rozpoznaje aktualne trendy, ale także wcześnie je przyjmuje. Ostatnie innowacje w WU obejmują utworzenie Instytutu Badawczego Kryptoekonomii. Ten nowy obszar badań koncentruje się na technologiach blockchain, cyfryzacji i przyszłości Internetu.

100 krajów: środowisko międzynarodowe

Wiedeń przyciąga bardzo międzynarodowe grono studentów, a WU jest domem dla 23 000 studentów z ponad 100 krajów. WU ma również bardzo międzynarodowy wydział. Jako student korzystasz z wszechstronnego doświadczenia, które nasi nauczyciele zdobyli na prestiżowych uniwersytetach na całym świecie. Wszystko to przyczynia się do bardzo międzynarodowego środowiska, które WU ma do zaoferowania.

134732_DSC03359_Andi_Kapounek.jpg

© Raimo Rudi Rumpler

250 uniwersytetów partnerskich: globalna sieć

Czy jesteś zainteresowany spędzeniem semestru za granicą, powiedzmy w Londynie lub Szanghaju? Sieć WU złożona z około 240 uniwersytetów partnerskich na całym świecie oferuje naszym studentom licencjackie możliwości wymiany na najbardziej renomowanych uniwersytetach w Europie, takich jak Copenhagen Business School lub Bocconi University, a także w znanych szkołach w Azji, Australii i Ameryce Północnej i Południowej.

134729_RaimoRudiRumpler-1440.jpg

© Raimo Rudi Rumpler

Wsparcie kariery

Centrum Karier ZBP WU zapewnia uczniom usługi doradcze i pomocnicze, aby pomóc im znaleźć atrakcyjne zatrudnienie i wspierać ich rozwój zawodowy jeszcze przed ukończeniem studiów. Każdego roku Centrum Karier publikuje ponad 2000 ogłoszeń o pracy. Służy jako niezawodny punkt kontaktowy, który pomoże ci w pierwszym kroku do kariery marzeń. Wraz z utworzeniem Centrum Przedsiębiorczości WU, WU ostatnio kładzie szczególny nacisk na startupy i atrakcyjne możliwości kariery dostępne dla przedsiębiorców. Utworzenie centrum wyraźnie pokazuje, że WU uznaje innowacje i myślenie przedsiębiorcze za kluczowe umiejętności na przyszłość. Centrum Przedsiębiorczości WU jest ośrodkiem uniwersyteckim dla wszystkich studentów zainteresowanych założeniem własnej firmy.

Połączenie długoterminowe

Absolwenci są ważną częścią społeczności WU. Poprzez międzynarodową sieć z hubami na całym świecie, wydarzenia sieciowe, dyskusje panelowe i bezpośrednie połączenie z twoją uczelnią alma mater - absolwenci pozostają w kontakcie z WU na całe życie.

134730_RaimoRudiRumpler-6240_Studentlife.jpg

© Raimo Rudi Rumpler

Lokalizacja

Wiedeń od wielu lat zajmuje czołowe miejsce w rankingu „jakość życia” międzynarodowej firmy konsultingowej Mercer. W ubiegłym roku Wiedeń był również numerem 1 w rankingu „Najlepsze miasta dla start-upów”, aw tym roku zajął pierwsze miejsce w rankingu „10 najbardziej zielonych miast świata”. Campus WU znajduje się w samym sercu Wiednia, tuż obok parku Prater, zielonej oazy o powierzchni 6 km² w środku miasta. Campus WU szczyci się nowoczesną architekturą, wieloma obszarami komunikacyjnymi, w których można zmieniać pomysły, oraz wieloma miejscami do jedzenia. Wyjątkowe, kolorowe tereny kampusu są same w sobie prawie małym miastem. Dzięki tym zaletom WU przyciąga wiele uwagi na arenie międzynarodowej.

Panoramic view of the Campus WU

Statystyka

100 krajów: środowisko międzynarodowe

Wiedeń przyciąga bardzo międzynarodowe ciało studenckie, a WU jest domem dla 23 000 studentów z ponad 100 krajów. WU może się również pochwalić wysoce międzynarodowym wydziałem. Jako student korzystasz z wszechstronnego doświadczenia, jakie nasi nauczyciele zdobyli na prestiżowych uczelniach całego świata. Wszystko to przyczynia się do wysoce międzynarodowego środowiska, które WU ma do zaoferowania.

250 uczelni partnerskich: Globalna sieć

Czy jesteś zainteresowany spędzeniem semestru za granicą, na przykład w Londynie lub Szanghaju? Sieć około 240 uniwersytetów partnerskich WU na całym świecie oferuje naszym studentom studiów licencjackich możliwości wymiany na najbardziej renomowanych uniwersytetach w Europie, takich jak Copenhagen Business School lub Bocconi University, a także wysokiej klasy szkoły w Azji, Australii oraz Ameryce Północnej i Południowej.

  Funkcje kampusu

  Wsparcie kariery

  Centrum Karier ZBP WU świadczy usługi doradcze i wspierające studentów w znalezieniu atrakcyjnego zatrudnienia oraz wspierające rozwój kariery zawodowej jeszcze przed ukończeniem studiów. Każdego roku Centrum Karier zamieszcza ponad 2000 ogłoszeń o pracę. Służy jako niezawodny punkt kontaktowy, który pomoże Ci zrobić pierwszy krok w kierunku wymarzonej kariery. Wraz z utworzeniem Centrum Przedsiębiorczości WU, WU kładzie ostatnio szczególny nacisk na startupy i atrakcyjne możliwości kariery dostępne dla przedsiębiorców. Utworzenie centrum wyraźnie pokazuje, że WU uznaje innowacyjność i przedsiębiorcze myślenie za kluczowe umiejętności na przyszłość. Centrum Przedsiębiorczości WU jest uniwersyteckim centrum dla wszystkich studentów zainteresowanych rozpoczęciem własnej działalności gospodarczej.

  Długotrwałe połączenie

  Absolwenci są ważną częścią społeczności WU. Dzięki międzynarodowej sieci z węzłami na całym świecie, imprezom networkingowym, dyskusjom panelowym i bezpośredniej linii do swojej alma mater - absolwenci pozostają w kontakcie z WU przez całe życie.

  Lokalizacja

  " Wiedeń od wielu lat zajmuje czołowe miejsce w rankingu jakości życia "wydawanym przez międzynarodową firmę konsultingową Mercer. W ubiegłym roku Wiedeń był również numerem 1 w rankingu "Best Cities for Startups", a w tym roku znalazł się na szczycie rankingu "World's 10 Greenest Cities". Campus WU znajduje się w samym sercu Wiednia, tuż obok parku Prater, 6 km² zielonej oazy w środku miasta. Campus WU może pochwalić się nowoczesną architekturą, wieloma komunikatywnymi miejscami do wymiany myśli oraz różnorodnymi miejscami do jedzenia. Wyjątkowy, kolorowy teren kampusu to niemalże małe miasto dla siebie. Dzięki tym zaletom WU przyciąga wiele uwagi na arenie międzynarodowej.

   Rankingi

   Ranking Europejskich Szkół Biznesu Financial Times 2022

   W najnowszym Rankingu Europejskich Szkół Biznesu Financial Times WU zajęło 43. miejsce na 95 wiodących europejskich szkół biznesu w tym roku.

   Akredytacje

   Akredytowane przez EFMD EquisAkredytowane przez AMBAAkredytowane przez AACSB

   Wymagania wstępne

   Wykaż swoje zaangażowanie i gotowość do odniesienia sukcesu w szkole biznesu, przystępując do egzaminu GMAT — najczęściej stosowanego egzaminu wstępnego, który mierzy Twoje umiejętności krytycznego myślenia i rozumowania.

   Pobierz mini quiz GMAT, aby zapoznać się z pytaniami, które znajdziesz na egzaminie.

   Lokalizacje

   • Vienna

    WU Wirtschaftsuniversität Wien Vienna University of Economics and Business

   pytania