Keystone logo
Westminster International University in Tashkent

Westminster International University in Tashkent

Westminster International University in Tashkent

Wstęp

Kim jesteśmy

Westminster International University in Tashkent (WIUT) to pierwszy międzynarodowy uniwersytet położony w sercu Azji Środkowej, który oferuje edukację w stylu zachodnim z brytyjskimi kwalifikacjami. WIUT oferuje szeroką gamę programów, działań naukowych i badawczych, a także wydarzeń społecznych. Niezależne uczenie się jest istotną częścią brytyjskiego systemu edukacji i WIUT nie jest wyjątkiem. Studentów WIUT często można spotkać w Learning Resource Center (LRC), salach komputerowych i laboratoriach innowacji, gdzie pracują nad projektami i dyskutują z rówieśnikami o treści kursu. Innym razem można spotkać studentów korzystających z wyjątkowych obiektów sportowych Uczelni lub biorących udział w wielu wydarzeniach społecznych i kulturalnych organizowanych przez Samorząd Studentów. WIUT może pomóc Ci uwolnić Twój pełny potencjał. Tutaj przetestujesz swoje granice i rzucisz wyzwanie wszystkim, czego się wcześniej nauczyłeś. Gdy zdecydujesz się dołączyć do WIUT, zanurzysz się w wyjątkowej atmosferze, która popycha Cię do rozwoju, uzupełniona wyjątkowymi zajęciami akademickimi i społecznymi.

Nasi ludzie

 • Kadra kierownicza
 • Personel akademicki
 • Profesjonalny personel

Historia

Nasz 100-letni budynek znajduje się w pięknym centrum Taszkentu, stolicy Uzbekistanu. Budynek przetrwał największe trzęsienie ziemi w historii Uzbekistanu, które miało miejsce 26 kwietnia 1966 roku. Budowę budynku rozpoczęto w 1911 roku, w okresie romantyzmu w Imperium Rosyjskim. W tym czasie budynek służył jako II Gimnazjum Żeńskie. Później, w okresie sowieckim, budynek został przekazany Wyższej Szkole Lotniczej. Sto lat później uczelnia została połączona z nowo utworzonym Taszkenckim Instytutem Lotniczym. W styczniu 2002 r., po renowacji i rekonstrukcji, Westminster International University in Tashkent otworzył swoje podwoje dla pierwszych 120 studentów na poziomie 3 Certificate of International Foundation Studies (CIFS) oraz BA (z wyróżnieniem) Business Administration. Naszym celem przy zakładaniu WIUT było umożliwienie obywatelom Uzbekistanu i innych krajów uzyskania uznanego na całym świecie tytułu licencjata w dziedzinie administracji biznesowej, systemów informacji biznesowej oraz ekonomii i prawa handlowego, wszystkie potwierdzone przez University of Westminster. Od 2005 roku WIUT oferuje akredytowany na arenie międzynarodowej stopień Master of Arts in International Business and Management, a także kwalifikacje zawodowe dla nauczycieli – Podyplomowe Świadectwo Studiów Specjalnych w Nauczaniu i Uczeniu się.

Od momentu powstania uniwersytetu populacja studentów wzrosła do ponad 3000.

Osiągnięcia

 • 2004: WIUT zorganizował pierwszą międzynarodową konferencję: „Zarządzanie szkolnictwem wyższym: międzynarodowe trendy i lokalny zrównoważony rozwój”.
 • 2005: Ukończyło szkołę pierwszych 16 studentów.
 • 2006: Pierwsze studia podyplomowe zostały zatwierdzone przez University of Westminster – International Business and Management oraz Special Study in Teaching and Learning.
 • 2008-2009: Liceum Akademickie WIUT otworzyło swoje podwoje dla 150 uczniów. Jego Królewska Wysokość Książę Michael of Kent złożył oficjalną wizytę w Uzbekistanie i wziął udział w ceremonii otwarcia pierwszej hali sportowej.
 • 2009: Uniwersytet uruchomił kurs „Pre-University”, w ramach którego kandydaci na uniwersytet są skuteczniej szkoleni do immatrykulacji na WIUT.
 • 2011: Brytyjska Agencja ds. Zapewnienia Jakości (QAA) przyznała wybitne wyróżnienia Uniwersytetowi Westminsterskiemu i WIUT.
 • 2012: WIUT obchodził 10-lecie istnienia, a łączna liczba absolwentów WIUT osiągnęła 1000.
 • 2013: WIUT otworzył nowe Regionalne Centrum Kształcenia w mieście Urgench (Khorezm).
 • 2013: Studia podyplomowe LLM w zakresie międzynarodowego prawa handlowego zostały zatwierdzone przez University of Westminster, a kampus WIUT został dodatkowo rozszerzony o otwarcie nowego budynku edukacyjnego i centrum sportowego.
 • 2015: Inauguracja Stowarzyszenia Absolwentów WIUT
 • 2017: Wprowadzono studia podyplomowe Master of Arts in Applied Economics.
 • 2018: WIUT zorganizował pierwszą Międzynarodową Konferencję Internacjonalizacji i Innowacji w Szkolnictwie Wyższym, która jest powiązana z nowym, recenzowanym na całym świecie czasopismem Silk Road: A Journal of Eurasian Development.
 • 2019: Otwarcie SAP Next-Gen Entrepreneurship and Innovation Lab. Uczelnia jest częścią SAP University Alliance od 2015 roku.
 • 2019: Założenie Bloomberg Financial Research and Training Lab, które zapewnia dostęp do aktualnych i historycznych cen akcji oraz kursów walut światowych. kursy walut i informacje o giełdach światowych.
 • 2019: Uruchomienie Centrum Badań nad Polityką i Zasięgu (CPRO).

Lokalizacje

 • Tashkent

  12 Istikbol Street, 100047, Tashkent

pytania