PhDLawBachelorMBAHealthcareCoursesOnlineMaster
Keystone logo
West Pomeranian University of Technology Magister biotechnologii
West Pomeranian University of Technology

Magister biotechnologii

Szczecin, Polska

3 Semesters

Język angielski

Pełny etat

Termin składania wniosków

Zapytaj o najwcześniejszą datę rozpoczęcia

W kampusie

Stypendia

Poznaj możliwości stypendialne, aby pomóc sfinansować swoje studia
Czytaj więcej

Wstęp

Biotechnologia to dziedzina badań, która łączy kompetencje technologiczne z możliwością wykorzystania żywych organizmów w produkcji zwierzęcej i roślinnej, ochronie środowiska, przetwarzaniu i produkcji żywności, wytwarzaniu biomateriałów i wielu innych dziedzinach. Podczas studiów zdobędziesz rozległą wiedzę i umiejętności z zakresu biochemii, mikrobiologii, ochrony środowiska, inżynierii genetycznej i wielu innych dziedzin technicznych i naturalnych. Gwarantujemy, że będziesz spędzać dużo czasu w laboratoriach, nie tylko w trakcie zajęć dydaktycznych, ale także przy realizacji własnych projektów, tj. Poznawaniu praktycznej strony przyszłego zawodu.

Po ukończeniu studiów będziesz w stanie opisać i wyjaśnić złożone procesy biotechnologiczne, będziesz posiadał wiedzę pomocną w opracowywaniu i optymalizacji procesów biotechnologicznych i ich warunkach. Zdobędziesz informacje na temat inżynierii komórkowej, modyfikacji genetycznej organizmów i jej znaczenia dla ludzi i środowiska naturalnego. Poznasz techniki stosowane w analizie i modyfikacji kwasów nukleinowych i proteomiki. Zrozumiesz zasady nowoczesnej hodowli i rolę biotechnologii w jej ulepszaniu.

Absolwent ma szansę rozwijać się zawodowo w dziedzinie biotechnologii w międzynarodowych lub zagranicznych firmach, korporacjach lub instytucjach. Absolwent jest w stanie prowadzić procesy mające na celu pozyskanie produktów o pożądanych cechach oraz prowadzenie badań związanych z ochroną środowiska naturalnego. Absolwent może stosować podstawowy i zaawansowany sprzęt analityczno-badawczy oraz urządzenia technologiczne zgodnie z zasadami bezpieczeństwa i ergonomii pracy w laboratorium. Potrafią zaplanować i przeprowadzić niezależnie badania biotechnologiczne, w tym innowacyjne badania przydatne w rozwoju wielu gałęzi przemysłu i rolnictwa, a także interpretować uzyskane wyniki. Absolwent umie właściwie stosować metody statystyczne stosowane w biotechnologii, a także nowoczesne programy komputerowe wykorzystywane w modelowaniu, analizach bioinformatycznych i przetwarzaniu danych. Znają uwarunkowania etyczne, bioetyczne i prawne, a także te dotyczące wdrażania procesów biotechnologicznych. Posiadają wiedzę na temat zasad ochrony własności intelektualnej. Absolwent posiada gruntowną wiedzę i umiejętności zawodowe oraz kompetencje niezbędne do wykonywania pracy zawodowej związanej z biotechnologią.

Absolwenci są przygotowani do pracy w podmiotach zajmujących się procesami biotechnologicznymi stosowanymi w produkcji zwierzęcej i kształtowaniu środowiska, a także w podmiotach związanych z przemysłem rolno-spożywczym. Ponadto są przygotowani do pracy w jednostkach administracji państwowej oraz jednostkach badawczo-rozwojowych zajmujących się branżami biotechnologicznymi i pokrewnymi oraz w laboratoriach badawczych, kontrolnych i diagnostycznych.

Zasady rejestracji

Zapisy na studia w West Pomeranian University of Technology w Szczecinie odbywają się dwa razy w roku:

  • Zapisy letnie (maj - lipiec) - na studia, począwszy od semestru zimowego.
  • Rekrutacja zimowa (styczeń - luty) - na studia, począwszy od semestru letniego (dotyczy tylko studiów drugiego stopnia).

Kandydaci na studia drugiego stopnia są kwalifikowani na podstawie stopnia ukończenia studiów wyższych.

Zapisy na studia składają się z kilku etapów:

  1. Rejestracja w internetowej platformie rejestracyjnej.
  2. Wstępna weryfikacja dokumentów potwierdzających w celu potwierdzenia wcześniejszego wykształcenia.
  3. Złożenie zestawu wymaganych dokumentów.
  4. Potwierdzenie wyników kwalifikacji.

Rejestracja online

Platforma rejestracyjna online (ISR) jest pierwszym i niezbędnym elementem rekrutacji na studia wyższe. Każdy kandydat musi zarejestrować się w ISR zgodnie z harmonogramem opublikowanym dla danej rejestracji.

W ISR kandydaci wypełniają informacje na temat:

  • Dane osobiste.
  • Dokumenty szkolne (świadectwa ukończenia szkoły średniej, stopnie naukowe itp.) Wraz z uzupełnianymi ocenami.

Wymagania językowe

  • W przypadku programów prowadzonych w języku angielskim kandydat musi przedstawić dokument potwierdzający znajomość języka angielskiego na minimalnym poziomie B2.
  • Zagraniczne dokumenty dotyczące edukacji.
  • Zagraniczne świadectwa ukończenia szkoły / stopnia powinny być odpowiednio zalegalizowane lub opatrzone apostille.

O szkole

pytania

Podobne kursy