Keystone logo
Victoria University of Wellington Master of Indigenous Studies - MIndS
Victoria University of Wellington

Master of Indigenous Studies - MIndS

Wellington, Nowa Zelandia

1 Years

Język angielski

Pełny etat, Niepełny etat

21 Jan 2025

24 Feb 2025

NZD 14 563 / per course

W kampusie

Wstęp

Umieść swoją wiedzę na temat Maorysów i Pacyfiku w międzynarodowym kontekście tubylczym dzięki Master of Indigenous Studies na Victoria University of Wellington.

Globalne perspektywy w kontekście Nowej Zelandii

Master of Indigenous Studies pozycjonuje kultury i historie Maorysów i Pacyfiku w globalnym kontekście rdzennych doświadczeń kolonialnych i postkolonialnych, praw kulturowych i samostanowienia.

Przenieś swoje studia licencjackie w zakresie studiów maoryskich, studiów nad Pacyfikiem lub edukacji na wyższy poziom lub zdobądź kwalifikacje, które będą podstawą Twojej kariery wspierającej społeczności Maorysów i rdzennych mieszkańców tutaj lub za granicą.

Etyczny, pełen szacunku, odpowiedni kulturowo

Nauczysz się debatować i negocjować kwestie dotyczące rdzennej ludności w przekonujący, wyrafinowany, kulturowo odpowiedni i pełen szacunku sposób. Poznaj perspektywy rdzennej ludności w zakresie zrównoważonego rozwoju, zarządzania zasobami, zarządzania, języka, edukacji, ekonomii lub nauki.

Pogłębienie zrozumienia etycznych obowiązków związanych z badaniami rdzennej ludności oraz konceptualizacja i wyrażenie wiedzy na temat rdzennych relacji politycznych i kulturowych.

Dostosowanie stopnia naukowego

Możesz zdecydować się na ukończenie kwalifikacji rozprawą doktorską, projektem badawczym na wybrany przez siebie temat lub stażem Wybierz wątek, który najbardziej Cię interesuje i specjalizuj się w temacie maoryskim, pasifika lub edukacyjnym.

Obciążenie pracą

Jeśli studiujesz w pełnym wymiarze godzin, możesz spodziewać się 40-45 godzin pracy tygodniowo przez większą część roku. Studenci studiów niestacjonarnych muszą pracować około 20-23 godzin tygodniowo. Upewnij się, że bierzesz to pod uwagę, jeśli pracujesz.

Rekrutacja

O szkole

pytania