Keystone logo
Witten/Herdecke University (UW/H)

Witten/Herdecke University (UW/H)

Witten/Herdecke University (UW/H)

Wstęp

Witten / Herdecke University (UW / H) została założona i stan uznana w 1983 roku i od tego czasu jest pionierem wśród Niemieckie instytucje szkolnictwa wyższego. Przez okres 30 lat, wprowadziliśmy znaczące innowacje w dziedzinie badań i nauczania. W modelu uniwersytetu stoimy dynamicznych reform tradycyjnego alma mater i dążeniu do humanistycznej koncepcji edukacyjnej dostosowanej do wyzwań naszym nowoczesnym społeczeństwie opartym na wiedzy. W przestrzegania ideałów wychowawczych Humboldta postrzegamy siebie jako uczelni przedsiębiorczej i dążyć do integracji badań i kształcenia studentów, świadczenie usług naukowych, praktycznego zastosowania i odpowiedzialności społecznej. Teoria i praktyka oparte nauczania zorientowanego na UW / H jest zawsze związane z nabyciem merytoryczną, metodyczną, kompetencji społecznych i kulturowych, orientacji wartości i rozwoju osobistego.

Witten bada.

Badania na UW / H ma charakter interdyscyplinarny, bardzo zróżnicowane co do metodologii, a skupia się na dobrze zdefiniowanych obszarów. W prywatnej uczelni z umiarkowanym procent finansowania przez państwo w naszym budżecie, czujemy się zobowiązani, aby wnieść coś do społeczeństwa w zamian za środki, które otrzymujemy. Jednym ze sposobów, aby to zrobić jest generowanie innowacyjnych wyników badań. Prawdziwe problemy wymagają transdyscyplinarnej badań. Znaczenie społeczne naszych wybranych dziedzinach badań jest równie ważne w tym względzie tak przejrzyste i ogólnie zrozumiałych publikacji wyników badań.

Liczne projekty UW / H są finansowane przez stronę trzecią. Ponad 40 wniosków o fundusze trzeciej strony były skuteczne w samym 2010 roku. Nasi naukowcy współpracują z renomowanymi partnerami krajowymi i międzynarodowymi. Wszystkie UW / h Wydziały dążyć do rozwiązania nowe i dotychczas niezbadane obszary badawcze, a tym samym spowodować znaczące zmiany.

Witten kształci.

Edukacja jest czymś więcej niż szkolenia do pracy. Oprócz wiedzy i umiejętności merytoryczną, możemy również przekazać metod i strategii, które pozwalają naszym studentom na resztę ich życia, aby poradzić sobie ze złożonymi i stale zmieniających się potrzeb współczesnego społeczeństwa opartego na wiedzy, jako generalistów z kompetencji specjalizacji lub jako specjalistów z szeroki ogół podstawą wiedzy. Zgodnie z dydaktyki Witten, edukacja uczeń jest zorientowany problemem, state-of-the-art i blisko do praktyki. Osobiste wzrostu jest kolejnym z naszych podstawowych celów.

Interdyscyplinarne - niezdyscyplinowany

Po koncepcje edukacyjne Humboldta, studenci UW / h naukę w małych grupach z doskonałym stosunkiem uczeń-nauczyciel i odpowiednim czasie i przestrzeni, aby odkryć swoje talenty i możliwości i wyrobić sobie własne zdanie. Uczniowie są zachęcani do myślenia w szerszych kontekstach i przejąć odpowiedzialność społeczną i poza wybranej dyscypliny. Gospodarczych, ekologicznych i społecznych wyzwań przyszłości na pewno nie szanować granice dyscyplin akademickich.

Witten - fundamentalna.

Badania podstawowe są kluczowym elementem tożsamości Witten / Herdecke. Wspierają out-of-the-box myślenia. uosabiają one uniwersytetu przewodnią ideę i ułatwiają procesy uczenia się poza doświadczeniem merytoryczną. Tutaj studenci rozwiązania pytania, na które nie mamy gotowych odpowiedzi, lub dla których może nie być w ogóle odpowiedzi. Edukacja musi przedłużający refleksję i zmianę perspektywy, musi alienacji i odległości od siebie i świata. Badania podstawowe oferują tę okazję, aby zadzwonić do zatrzymania. Stanowią one niezdyscyplinowany i spowolnił podejście do bogactwa perspektyw między refleksji, komunikacji i sztuki. Badania podstawowe są współczesny następca dawnych szkołach sztuce życia oraz studia humanitatis. Wśród niemieckich uniwersytetach UW / h podstawowe badania są najstarszym i najbardziej zaawansowany model, który integruje zagadnienia naukowe i pytań związanych ze społeczeństwem, sztuką, sprawiedliwości społecznej, troska o czyjejś osobistej przyszłości, polityki, psychologii, filozofii i historii, i ocenia ich znaczenie do określania położenia jednostki, działania i zachowania życia. W coraz bardziej złożonym, szybko zmieniającym się i niepewnym świecie, przyszli lekarze, przedsiębiorcy, menedżerowie, politycy czy konsultanci muszą metodycznych, społeczne, etyczne i kulturowe kompetencje w jak największym doświadczeniem merytoryczną.

Witten angażuje.

Rola szkolnictwa wyższego w społeczeństwie przeszła radykalne zmiany w ostatnich latach. Badania i nauczanie wciąż podstawowe działania na uniwersytetach. Ale dziś oczekiwać więcej. Zaangażowanie obywatelskie jako "trzeciej misji" Oprócz badań i edukacji studentów zawsze była częścią UW / H tożsamości. Podczas ceremonii założyciel Uniwersytetu Witten / Herdecke, Alfred Herrhausen mówił o "esprit Engage, dedykowany duchu należy opracować i stosować do pielęgnowania naszego społeczeństwa". Ten duch jest istotną częścią naszej filozofii i przywiązuje równą wagę do odpowiedzialności społecznej, edukacji studentów i generowania innowacyjnych wyników badań.

Od samego początku Witten / Herdecke University przejął odpowiedzialność społeczną w wielu formach i na różnych poziomach. Witten / Herdecke University jest w ciągłym ożywionej wymiany ze społecznością: Witten z obywatelami, w lokalnej i regionalnej świata biznesu, instytucji społecznych i kulturalnych, a nawet międzynarodowych organizacji, firm i fundacji. W związku z naszym młodym wieku i stosunkowo niewielkiej liczbie 1.300 zakwalifikowanych studentów i 400 pracowników, wyprodukowaliśmy imponującą liczbę inicjatyw społecznych, kulturalnych, handlowych i non-profit.

Witten działa.

Pomimo reform bolońskich, zwiększenie ograniczeń ekonomicznych dla uniwersytetów i nowych programów studiów dla zawodów dawniej non-akademickich, Witten / Herdecke University nadal oferuje swobodę badań, które teoria oparta, blisko praktyce, etyczne i estetyczne, szybka i zrelaksowany, dysydent i bezwarunkowe, interdyscyplinarny i niezdyscyplinowany. A jeśli Harvard University Prezydent G. Drew Faust jest w jej przekonaniu, że kultura uniwersytecka jest zasadniczo niezdyscyplinowany i że to powinno być punktem wyjścia dla przyszłych uniwersytetach, a następnie wydajemy dobrze umieszczony na UW / H.

W związku z Witten / Herdecke University rozumie się jako bezwarunkowo niezdyscyplinowany uniwersytecie w sensie ogłoszonej przez Drew i Derridy, a jako miejsce krytycznego myślenia. Witten robi różnicę, Witten działa: w badaniach, nauce i społeczeństwie. W - i co interfejsów - zdrowia, ekonomii i kultury.

Dokładna informacja

> Szczegółowe informacje o uniwersytecie Witten / Herdecke i naszym międzynarodowym programie.

Lokalizacje

  • Witten

    Witten Herdecke University, Alfred-Herrhausen-Straße 50, 58448 , Witten

    pytania