Keystone logo
University Centre of the Westfjords

University Centre of the Westfjords

University Centre of the Westfjords

Wstęp

Centrum Uniwersyteckie na Fiordach Zachodnich jest organizacją non-profit założoną w marcu 2005 roku. Zrzesza 40 członków założycieli, w tym wszystkie uczelnie w kraju. Centrum rozpoczęło działalność w Vestrahús w Ísafjörður w styczniu 2006 r. W tym samym budynku mieszczą się między innymi biura Instytutu Badań Morskich, Islandzkich Laboratoriów Rybackich i Islandzkiego Centrum Badań nad Lawinami Śnieżnymi. Znajduje się tu również Regionalne Centrum Rozwoju Fiordów Zachodnich, a wszystkie organizacje reprezentowane w budynku mają wspólne pomieszczenia recepcyjne.

Centrum uniwersyteckie oferuje międzynarodowy, interdyscyplinarny program studiów magisterskich w zakresie zarządzania wybrzeżami i morzem, który jest prowadzony w języku angielskim. Program przygotowuje studentów do zaangażowania się w jeden z najbardziej interesujących i ważnych dziś tematów: zarządzanie zasobami naturalnymi i ich wykorzystanie. Program jest prowadzony w modułach trzytygodniowych, a każdy moduł jest również oferowany jako kurs krótkoterminowy.

Centrum pomaga również studentom i nauczycielom spoza regionu w nawiązywaniu kontaktów na Fiordach Zachodnich. Centrum dostarcza informacji o regionie jako ciekawej opcji i obszarze badań oraz pomaga studentom i naukowcom w ich pracy nad projektami badawczymi na Fiordach Zachodnich.

Lokalizacje

  • Ísafjörður

    University Centre of the Westfjords Sudurgotu 12,

pytania