Keystone logo
Universiti Utara Malaysia

Universiti Utara Malaysia

Universiti Utara Malaysia

Wstęp

o UUM

UUM

Universiti Utara Malaysia (UUM), który został oficjalnie ustanowiony w dniu 16 lutego 1984 roku, jest szóstym malezyjskiego uniwersytetu publicznego. Jest jedyną uczelnią, która została utworzona w celu specjalizują się wyłącznie w edukacji zarządzania od samego początku swojej działalności.

Planowanie budowy tego szóstego uczelni rozpoczęła się w sierpniu 1983 roku, kiedy Ministerstwo Edukacji Malezji zaczął dawać formularza, na serio, do idei utworzenia tej uczelni. W dniu 19 października 1983 roku, rząd wydał oficjalną zgodę na ten projekt w Kedah. W tym czasie, w ramach projektu pod nazwą "Szósty University Project". Kilka miesięcy później tymczasowa siedziba szóstym uniwersytetu, oficjalnie nazwany Universiti Utara Malaysia (UUM) został oficjalnie otwarty w dniu 15 lutego 1984 roku w Jitra.

Cztery miesiące po jego oficjalnym otwarciem, urząd UUM została przeniesiona do jej tymczasowe kampusu - Campus Darul Aman - w Jitra, w czerwcu 1984 roku, gdy pierwsza faza projektu została zakończona. Przeniesienie została przeprowadzona w taki sposób, aby móc wprowadzić w pierwszej partii studentów na rok akademicki, który rozpoczął się na początku czerwca 1984 r. Darul Aman Campus był na przewodzie 62 akrów ziemi w Bandar Darulaman. Było to 18 kilometry na północ od Alor Setar i 4.8 km od Jitra.

UUM

W międzyczasie, planowanie stałego kampusu na uczelni już się rozpoczęła. Ten stały kampus miał być zbudowany na powierzchni 1.061 ha w Sintok (w dzielnicy Kubang paśu), położone około 48 kilometry na północ od Alor Setar i 10 kilometry na wschód od Changlun, małego miasteczka wzdłuż kierunku północ-południe autostrady, w pobliżu granica Malezja-Thai.

Stała campus UUM, dalej Campus Sintok, rozpoczęła działalność w dniu 15 września 1990 r. Położony w dawnym obszarze górniczym cyny, jest ukryty w dolinie bujne lasy tropikalne, przyjęta przez niebieskich wzgórz i pojone przez dwóch rzek, które płyną wzdłuż środku kampusu. Rzek Sungai Sintok i Sungai Badak, wykonaj malownicze piękno naturalnego środowiska, dostarczając niezliczonych widoki z zielonej świetności.

UUM

MYR580 mln Sintok Campus został oficjalnie otwarty w dniu 17 lutego 2004 roku przez królewskiego kanclerza, Jego Królewskiej Wysokości Sułtana Abdula Halim Mu'adzam Shah. Główne budynki kampusu znajdują się Sultanah Bahiyah Library, Kancelaria, w Badlishah Meczet Sułtana, na Mu'adzam Shah Hall, Tan Sri Othman Hall, kompleks sportowy, The Varsity Mall, budynek Budi Siswa kompleks Convention, oraz budynki domu różne działy z uczelni akademickich.

W kampusie położonym z dala od zgiełku, UUM zapewnił, że jego uczniowie nie chcą odpowiednie zakwaterowanie. Obecnie ma 15 UUM Student Domy hale (SRH), co wszystko razem, dom 20.000 studentów. W SRHs są nazwane malezyjskich firm, instytucji i organizacji reputacji, czyli MAS, Tenaga Nasional, TRADEWINDS, Petronas, EON, MISC, SIME Darby, BSN, TM, Proton, Maybank, Yayasan ALBUKHARY, BANK MUAMALAT, BANK Rakyat i BANK MSP.

UUM

Oprócz tego, UUM posiada również komfortowe pokoje dostępne dla zwiedzających w University Inn i EDC-UUM Hotel. W trosce o dobro i potrzeby zakwaterowania wśród swoich pracowników, Uniwersytet został zbudowany około 600 mieszkań o różnych typach dla sporej części swoich pracowników.

UUM przekształciła się w otwartym terenie kampusu, gdzie z zewnątrz jak i turyści mają prawo do wolności, aby odwiedzić i wykorzystywać różne udogodnienia, w jego obrębie. Obszar obejmujący 107 hektarów lasów został opracowany w dwóch różnych obiektów, aby przyciągnąć turystów do regionu północnej i do zaspokojenia potrzeb rekreacyjnych członków społeczności kampusu. Wśród tych obiektów to teren piknikowy, dziewięć-dołkowe pole golfowe, tor gokartowy, strzelanina i łucznictwo zasięgu, konny miejscu, i wiele innych, które są szybko zyskuje popularność wśród turystów, jak i członkowie społeczności kampusu podobne.

W styczniu 2008 roku restrukturyzacja systemu akademickiego uniwersytetu została przeprowadzona za wyraźną sporządzaniu silną strukturę, która pozwoliłaby na zwiększenie liczby doktorantów i wciągnięcia flagi UUM na arenie międzynarodowej akademickiej. Uczelnia widzi potrzebę bycia globalnym w praktyce i zawartością od wiedzy wytworzonej przez niego i purveys przekracza i rozciąga się daleko poza granicami Malezji. W tym restrukturyzacji ćwiczeniu 13 wydziały zostały połączone i transmitowane na 3 główne Academic College, a mianowicie UUM COB (UUM College of Business), UUM CAS (UUM College of Arts and Sciences), a UUM COLGIS (UUM College of Law, rządowi i Międzynarodówki Studia).

UUM

Ten krok jest zgodny z imperatywu przegubowego w wypowiedziach zarówno premiera i Ministra Szkolnictwa Wyższego, które podkreśliły potrzebę zwiększenia liczby doktorantów w kraju, do 100000 w 2010 r. Ten główną strategią jest osadzony w Krajowym Planie Strategicznym Szkolnictwa Wyższego 2007-2010.

Aby emblazon nazwę UUM w annałach jako doskonałości akademickiej Uniwersytetu Eminent Zarządu oraz jako uniwersytet badawczy w naukach społecznych Plan Transformacji UUM został uruchomiony przez Rektora UUM profesor Dato 'Dr. Mohamed Mustafa Ishak, w połączeniu z jego 2011 wiadomości w dniu 1 stycznia 2011 roku w Sali Mua'adzam Shah noworocznym.

Plan Transformacji UUM, który jest zasadniczo mapę drogową dla przyszłych poszukiwań i staraniom UUM, podzielony jest na dwa etapy. Faza pierwsza, czyli od 2011 do 2015 roku, zajmuje się jednoznacznie umieszczania UUM na lokalnej mapie akademickiej w sposób systematyczny i zaplanowany sposób. W tym okresie, większy nacisk zostanie położony na zapewnienie pomyślnej realizacji celów czasie pierwszej fazy, w tym samym czasie, będąc świadomy imperatywów drugiego etapu planu przekształcenia, które będą od 2016 do 2020 roku.

Lokalizacje

  • Alor Setar

    Universiti Utara Malaysia, 06010 UUM Sintok, Kedah, Malaysia, , Alor Setar

  • Kuala Lumpur

    41-3 Jalan Raja Muda Abd Aziz, 50300 Kuala Lumpur, Malaysia, , Kuala Lumpur

pytania