Keystone logo
Universiti Teknologi PETRONAS

Universiti Teknologi PETRONAS

Universiti Teknologi PETRONAS

Wstęp

Universiti Teknologi Petronas (UTP) powstała w 1997 roku i stała się jednym z najbardziej znanych prywatnych uczelni w Malezji. UTP oferuje szeroką gamę programów inżynieryjnych branży istotne, nauki i technologii na poziomie studiów licencjackich i podyplomowych, a ma na celu stworzenie dobrze zaokrąglone absolwentów o doskonałych cechach przywódczych i umiejętności komunikacyjnych. UTP wyprodukował ponad 10.000 absolwentów, a obecnie posiada rejestrację ponad 6000 studentów i doktorantów 1200 z ponad 66 krajów na całym świecie.

W ciągu niespełna dwóch lat od jego ustanowienia, uniwersytet osiągnął prestiżowe wyróżnienia krajowe i międzynarodowe. UTP to jedyny prywatny uniwersytet w Malezji, aby być w rankingu 160 pod Quacquarelli Symonds (QS) Uniwersytet ocenami: Asia 2015 i zajęła w temperaturze 288 do 2015 QS Światowy rankingi uczelni w ramach Wydziału Inżynierii i Technologii.

UTP zasługuje na pochwałę za osiągnięcia w światowych rankingach uczelni QS według tematu w 2016 roku. QS uznała UTP a wśród elitarnych instytucji na świecie w czterech z 42 tematów prezentowanych w tym rankingu.

Rok oznacza znaczącą poprawę rankingu tematów inżynierii chemicznej oraz inżynierii mechanicznej. Inżynieria Chemiczna poprawiła swoją pozycję, a teraz w rankingu 150 najlepszych na świecie w porównaniu do Top 200 w 2015 roku. Jednocześnie, inżynieria mechaniczna jest teraz w rankingu Top 200 w porównaniu do 250 w 2015 roku Góra. Jest to ogromne osiągnięcie dla Mechanicznym których tylko wykonał swój pierwszy wstęp do QS system rankingowy dopiero w ubiegłym roku.

Badani Electrical & Electronics Engineering and Computer Science & Information Systems pozostanie w Top 250 i Top 350, odpowiednio.

UTP to jedyny prywatny uniwersytet w Malezji być oceniony jako 4-gwiazdkowy instytucji przez QS, z maksymalną ocenę pięciu gwiazdek w pięciu obszarach z ośmiu, a mianowicie zdolności zatrudnienia, internacjonalizacji, innowacyjności, udogodnień i integracji.

Uczelnia prowadzi szeroko zakrojone prace badawcze we współpracy z Petronas oraz innych instytucji i branż w kraju i zagranicą skupia się na dziewięciu niszowych obszarach, które są intensyfikacji wydobycia ropy naftowej, dwutlenek węgla Zarządzania, Deepwater technologicznych, nanotechnologii, zielona technologia, technologia biomedyczna, Hybrydowe systemy energetyczne, inteligentne miast i trwałych środków.

UTP jest to pierwszy i jedyny prywatny uniwersytet, aby otrzymać ocenę 6-Star (najwyższy poziom wydajności systemu) przez Malezję oceny badania na rzecz badań, rozwoju i komercjalizacji wysiłków.

UTP w dalszym ciągu zapewnia wyróżniające szans edukacyjnych studentów z ratingiem kategorii 5 (doskonała) Uniwersytet dla Setara (Rating System dla instytucji edukacyjnych Malezji wyższy) i osiągnął Tier 5 dla D-Setara (Discipline-Based Rating System) w Inżynierii.

UTP debiutuje w światowym rankingu QS University 2016/2017!

Universiti Teknologi Petronas (UTP) zadebiutował w roku 2016/17 QS World University Rankings, wchodząc w paśmie 601-650. UTP to również jedyny prywatny uniwersytet w Malezji, aby go w rankingu. Czytaj więcej na http://www.utp.edu.my/The%20University/sitepages/article.aspx?param=134

Wizja

Lider w Technologii i Edukacji Centrum Kreatywności i Innowacji.

Misja

UTP jest instytut szkolnictwa wyższego. Zapewniamy możliwości dążenia do wiedzy i doświadczenia dla rozwoju inżynierii, nauki i technologii w celu zwiększenia konkurencyjności kraju. Naszym celem jest stworzenie dobrze zaokrąglone absolwentów, którzy są twórczy i innowacyjny z potencjałem, aby stać się liderami branży i narodu. Naszym celem jest pielęgnowanie kreatywności i innowacyjności i rozszerzyć granice technologii i edukacji dla dobra społeczeństwa.

Lokalizacje

  • Ipoh

    Universiti Teknologi PETRONAS 32610 Seri Iskandar Perak Darul Ridzuan, , Ipoh

    pytania