Keystone logo
University of Technology, Jamaica (UTech)

University of Technology, Jamaica (UTech)

University of Technology, Jamaica (UTech)

Wstęp

Lokalizacja

University of Technology, Jamajka (UTECH), dawniej College of Arts, Science and Technology znajduje się w Greater Kingston Obszaru Metropolitalnego w parafii św Andrzeja i zajmuje około 18,2 ha. Leży na wschód od Ogrodu Botanicznego Nadzieja w ramach Papine-Liguanea centrów handlowych. Kampus jest obsługiwany przez kilka linii autobusowych i jest w odległości spaceru od kampusu Mona regionalnego Uniwersytetu Indii Zachodnich i Szpitala Uniwersyteckiego.

historia

Uniwersytet został założony w 1958 roku, początkowo pod nazwą Jamajka Institute of Technology. W 1959 roku nazwa została zmieniona na Kolegium Sztuki, Nauki i Technologii, a się włączyć w Wyższej Szkole Sztuki, Nauki i Technologii (CAST) program z 1959 r. Zostało to potwierdzone przez ustawy parlamentarnej w 1964 r. W 1986 roku został zmieniony schemat CAST w celu Kolegium instytucja stopień przyznanie. CAST Schemat również prawnie upoważniony instytucję do prowadzenia swych spraw w ramach dwóch organów, czyli Rady i Rady Naukowej.

Instytucja została oficjalnie przyznaje status uniwersytetu w dniu 1 września 1995 roku, pod nazwą, University of Technology, Jamajka, i stał się w pełni wyczarterowany w dniu 29 czerwca 1999 roku.

Historia instytucji jest ściśle powiązana z rozwojem społecznym i gospodarczym Jamajki. Od nieco ponad 50 uczniów i 4 programów w 1958 roku, instytucja stała się głównym instytucja krajowa o populacji ponad 11.000 studentów i oferuje ponad 100 różnych programów na poziomie certyfikatów, dyplomów i stopni.

Jego oferta akademickich i rozwój były wzorowane na angielskim systemie politechniki z naciskiem na elastyczność podejścia, uczenia się w miejscu pracy i zawodowych powiązań. Elastyczność w swoich ofertach akademickich znajduje odzwierciedlenie w różnych środków realizacji programu, które obejmują w pełnym i niepełnym wymiarze czasu (dzień uwolnienia, wieczór) oraz programy oparte spółdzielcze pracy. Ponadto kilka programów franchisingu w wielu szkołach wyższych, a większość programów są związane z krajowymi i międzynarodowymi organizacjami zawodowymi.

Lokalizacje

  • Kingston

    University of Technology, Jamaica, 237 Old Hope Road, , Kingston

    pytania