Keystone logo
University of Tartu

University of Tartu

University of Tartu

Wstęp

Założony w 1632 r. Uniwersytet w Tartu (UT) jest jedynym klasycznym uniwersytetem w Estonii. Ponad 14 000 studentów studiuje na UT (w tym 1600 studentów zagranicznych), a UT zatrudnia 3500 pracowników (w tym 2000 pracowników akademickich (220 profesorów)). Aby wspierać i rozwijać kompetencje zawodowe swoich studentów i kadry akademickiej, uniwersytet ma 66 uniwersytetów partnerskich w 26 krajach. UT jest również aktywnym członkiem prestiżowych sieci badawczych, takich jak ENLIGHT, Coimbra Group i LERU.

UT obejmuje 4 wydziały. Większość UT znajduje się w Tartu, drugim co do wielkości mieście Estonii; jednak części uniwersytetu znajdują się w Pärnu, Narvie, Viljandi i Tallinie. Tartu liczy 100 000 mieszkańców, a jedna piąta z nich to studenci.

Tartu to tętniące życiem miasto studenckie. Każdy rok akademicki rozpoczyna się od dni pierwszaka, a najważniejszymi wydarzeniami każdego semestru są wiosenne i jesienne dni studenckie, tygodniowy festiwal wydarzeń specjalnie dla studentów. UT ma wiele klubów i stowarzyszeń studenckich, od organizacji zawodowych po grupy nieformalne. Dla studentów zagranicznych, ESN Tartu jest główną organizacją, która skupia swoją uwagę na dobrobycie studentów międzynarodowych.

UT oferuje szeroki wybór programów i unikalnych dyscyplin dla studentów. UT uczestniczy również w kilku programach Erasmus Mundus i innych wspólnych programach magisterskich realizowanych we współpracy z wiodącymi światowymi uniwersytetami. UT przestrzega procesu bolońskiego w organizacji nauczania i systemu modułów studiów licencjackich i magisterskich (3+2). Studia doktoranckie trwają 4 lata. Rok akademicki rozpoczyna się na początku września każdego roku.

Statystyka

 • Studenci zagraniczni:

  11%

 • 0
 • Stosunek liczby studentów do wykładowców:

  7 do 1

Rankingi

University of Tartu ( UT ) jest wiodącym ośrodkiem badań i szkoleń w Estonii. Jest to jedyna uczelnia w krajach bałtyckich, która znalazła się w pierwszej 1,2% najlepszych uniwersytetów na świecie (QS World University Rankings 2021).

Wymagania wstępne

Wykaż swoje zaangażowanie i gotowość do odniesienia sukcesu w szkole biznesu, przystępując do egzaminu GMAT — najczęściej stosowanego egzaminu wstępnego, który mierzy Twoje umiejętności krytycznego myślenia i rozumowania.

Pobierz mini quiz GMAT, aby zapoznać się z pytaniami, które znajdziesz na egzaminie.

Lokalizacje

 • Tartu

  Ülikooli 18

  • Tallinn

   Kaarli pst 3 -- 202-203, 10119, Tallinn

   • Pärnu

    Ringi 35, 80012, Pärnu

    • Viljandi

     Posti 1, Viljandi, 71004 Viljandi maakond, Estonia, 71004, Viljandi

     • Narva

      University of Tartu Narva College Raekoja plats 2, Narva 20307, 20307, Narva

      • Viljandi

       Posti, 1, 71004, Viljandi

       pytania