Keystone logo
UPES

UPES

UPES

Wstęp

O UPES

Założony w 2003 r. Przez UPES Act, 2003 State of Legislature of Uttarakhand, UPES jest UPES przez UGC i akredytowanym przez NAAC. UPES jest uznawany na całym świecie przez QS Ratings z 5 gwiazdkami za zatrudnienie (staż) i wyposażenie kampusu oraz 4 gwiazdkami za nauczanie. UPES oferuje dostosowane do branży i specjalistyczne kursy podyplomowe i podyplomowe w ośmiu szkołach: School of Engineering, School of Computer Science, School of Design, School of Law, School of Business, School of Health Sciences, School of Smart Agriculture i School of Modern Głoska bezdźwięczna.

Dlaczego warto studiować w UPES

Ponad 150 specjalizacji ukierunkowanych i dostosowanych do branży programów licencjackich i podyplomowych

Miejsca docelowe - 94% * Ogólne miejsca docelowe w partii zemdlały w 2019 r

* Statystyki miejsc docelowych odnoszą się do liczby studentów, którzy zdecydowali się i kwalifikują się na miejsca docelowe

Sojusze branżowe - kursy opracowane i dostarczone wspólnie przez IBM, Xebia, Cisco, Tata Power, L&T i wiele innych

Zaleta lumni -

 • Wsparcie w zakresie staży przez 5 lat po ukończeniu studiów
 • Inkubacja, finansowanie i wsparcie przestrzeni roboczej
 • 35% stypendiów na studia podyplomowe w akademickich instytutach partnerskich za granicą

Uczenie się +

 • Doświadczenie AI i ML
 • Myślenie projektowe obsługiwane przez IBM
 • Bezpłatny dostęp do ponad 3800 kursów globalnych z Coursera

Miejsca docelowe -

 • 13400+ miejsc docelowych
 • 94% * Ogólne rozmieszczenie partii zemdlało w 2019 r
 • 3400+ rekruterów
 • 60% powtarzających się rekrutujących

* Statystyki miejsc docelowych odnoszą się do liczby studentów, którzy zdecydowali się i kwalifikują się na miejsca docelowe

Tematy pomocy

W jaki UPES sponsorowany jest UPES ?

UPES jest sponsorowany przez Hydrocarbons Education & Research Society (HERS), który jest zarejestrowany zgodnie z „Ustawą o rejestracji stowarzyszeń XXI z 1860 r.” (Nr rejestracji S-41894 z 2002 r.). HERS jest organizacją non-profit promowaną przez grupę wybitnych specjalistów z branży.

Jak powstał uniwersytet? Czy należy do gubernatora stanu Uttarakhand / MoPNG/Oil Companies?

UPES został utworzony na podstawie Ustawy o Uttarakhand State Legislature notyfikowanej vide Rząd Uttarakhand Notification nr 830 / Higher Education / 2003-3 (18) / 2003 z 1 września 2003 r. Jednakże gubernatorem Uttarakhand jest gość Uniwersytetu oraz główny sekretarz ds. szkolnictwa wyższego; Rządowy Uttarakhand jest „przedstawicielem” rządu stanowego w różnych radach uniwersytetu.

Czy uniwersytet jest zatwierdzony przez UGC? Jakie znaczenie ma sekcja 2 (f) UGC Act, 1956? Czy są UPES kursy UPES ?

Każdy uniwersytet mający siedzibę w Indiach musi być zgodny z sekcją 2 lit. f) Ustawy UGC, która określa, że:

Czy UPES został zatwierdzony przez AICTE? Czy jest taki wymóg?

Zgodnie z ustawą AICTE i jej późniejszymi przepisami uniwersytety ustanowione na mocy ustawy stanowej lub centralnej zgodnie z sekcją 2 lit. f) i 3 ustawy UGC z 1956 r. Nie wymagają zgody AICTE. Jednak uniwersytety są zobowiązane jedynie do przestrzegania norm i standardów AICTE i nie wymagają uprzedniej zgody AICTE na rozpoczęcie kursów technicznych i zawodowych.

Zostało to również wyjaśnione wyrokiem Sądu Najwyższego Hon'ble w sprawie Bharathidasan University przeciwko AICTE, w którym Trybunał orzekł, że:

„Uczelnia utworzona na podstawie ustawy nie jest obowiązkowa ubiegać się o AICTE i uzyskać wcześniejszej zgody na założenie oddziału w celu prowadzenia kursu lub programu kształcenia technicznego lub instytucji technicznej jako dodatku do samego uniwersytetu w celu prowadzenia technicznego kursy jego wyboru i wyboru. Ławka powiedziała również, że definicja instytucji technicznej wyklucza z jej zakresu uniwersytet, a kiedy z definicji uniwersytet jest wykluczony z instytucji technicznej, należy interpretować, że taka klauzula lub takie wyrażenie, niezależnie od miejsca, w którym występuje instytucja techniczna, będzie obejmować uniwersytet będzie czytał ustawę, która nie jest w niej przewidziana ”

Czy uniwersytet otrzymuje pomoc finansową z innych źródeł?

UPES jest uniwersytetem samofinansującym się i nie otrzymuje żadnej dotacji ani pomocy finansowej od rządu stanu Uttarakhand. Uniwersytet nie jest również uprawniony do otrzymania jakiejkolwiek pomocy finansowej ani dotacji od UGC lub jakiegokolwiek innego źródła finansowanego przez rząd Indii.

Czy stopień przyznany przez UPES nosił godło UGC lub innego organu?

Stopnie przyznawane przez uniwersytet nie są opatrzone godłem UGC ani żadnego innego organu.

Jakie są miejsca docelowe w UPES ? Czy firma sektora publicznego nalega na zatwierdzenie AICTE?

Uniwersytet ma doskonałą ścieżkę praktyk. Liczba miejsc w kampusie od początku ma 90%. Aby uzyskać szczegółowe informacje, odwiedź każdą ze stron Szkoły, aby uzyskać więcej informacji na temat naszych danych dotyczących miejsc docelowych.

Uniwersytety nie wymagają zgody AICTE na rozpoczęcie kursów technicznych. Ogólnie rzecz biorąc, przemysł UPES na reputacji i wiarygodności UPES podczas rekrutacji na kampus.

Staże odbywają się tylko przez kampus? Czy te firmy przestrzegają normalnego procesu rekrutacji lub mają specjalnie zaprojektowany format dla UPES ?

Tak, staże odbywają się poprzez rekrutację w kampusie. Firmy rekrutujące na staże w kampusach postępują zgodnie ze swoimi standardowymi procedurami selekcji.

Czy potrzebuję laptopa?

Biorąc pod uwagę szybko zmieniający się charakter i tempo technologii, a co ważniejsze, preferencje studentów dotyczące inteligentnego urządzenia, uniwersytet postanowił przyjąć paradygmat CYOD (Wybierz własne urządzenie).

W ramach tej inicjatywy obowiązują następujące wytyczne:

a) Każdy przyjeżdżający student musi być wyposażony w tablet lub laptop zgodnie z minimalnymi specyfikacjami opisanymi poniżej.

b) Na urządzeniu powinno być fabrycznie zainstalowane legalne oprogramowanie systemu operacyjnego (OS), jak określono poniżej. Dowód własności systemu operacyjnego powinien być dostarczony przez studenta i produkowany na żądanie przez cały czas trwania zapisanego programu lub podczas pobytu studenta w kampusie - w zależności od tego, co nastąpi wcześniej. Dodatkowo to samo powinno złożyć uczeń w momencie rejestracji.

c) Urządzenie powinno umożliwiać podłączenie do zewnętrznego urządzenia wyświetlającego przez normalny port VGA w celu wyświetlania prezentacji itp.

d) Urządzenie powinno mieć możliwość łączenia się z siecią Wi-Fi i przeprowadzania uwierzytelnienia domeny Windows Active Directory przez użytkownika.

e) Urządzenie powinno mieć możliwość wprowadzania ustawień serwera proxy dla przeglądarki.

f) Urządzenie powinno mieć zewnętrzną klawiaturę i być w stanie połączyć się ze zdalnym serwerem za pomocą protokołu RDP.

g) Producent urządzenia powinien mieć co najmniej jedno autoryzowane centrum serwisowe lub dostępność wymaganego serwisu i wsparcia sprzętowego w Dehradun. Student powinien to potwierdzić przed zakupem, aby uniknąć utraty godzin nauki w przypadku awarii urządzenia.

h) Uczeń będzie odpowiedzialny za opiekę nad swoją maszyną, w tym za podnoszenie biletów na gwarancję / wsparcie AMC; odpowiednia ochrona ubezpieczeniowa; i być odpowiedzialnym za jego utrzymanie i utrzymanie, a także zapewnienie zgodności prawnej systemu z zasadami licencjonowania OEM / ISV przez cały czas trwania programu. W przypadku zagubienia / uszkodzenia urządzenia obowiązkiem studenta będzie terminowe usunięcie za pośrednictwem autoryzowanego centrum serwisowego w Dehradun. Dodatkowo odpowiednie dokumenty związane ze złożeniem roszczenia ubezpieczeniowego będą obowiązkiem studenta.

Zalecana minimalna konfiguracja / specyfikacja dla laptopów:

Procesor: Intel Core i3 / równoważny procesor AMD lub wyższy

Pamięć: 4 GB lub więcej

Rozmiar ekranu: 14 ”lub wyższy

Interfejsy sieciowe: Wi-Fi 802.11g / n; 10/100 Ethernet; Bluetooth

Porty: USB 2.0; USB 3.0; VGA; HDMI

Dysk twardy: 350 GB lub więcej

System operacyjny: Windows XP / Vista / 7/8 Professional Edition [Obowiązkowe] lub Mac OS (Najnowsza wersja.) Wymagane jest potwierdzenie własności.

Pakiet Office Productivity: pakiet Productivity umożliwiający tworzenie i edytowanie dokumentów Microsoft Office, takich jak Word, Excel, PowerPoint itp. (Zalecana Microsoft Office Student Edition)

Zalecana minimalna konfiguracja tabletów:

System operacyjny: iOS / Android

Rozmiar ekranu: 9 ”lub wyższy

Interfejsy sieciowe: Wi-Fi 802.11g / n; Bluetooth

Pamięć: 32 GB lub więcej

Interfejsy: Możliwość podłączenia napędów USB; Możliwość podłączenia do zewnętrznego urządzenia projekcyjnego przez port VGA

Klawiatura: zewnętrzna (przewodowa lub bezprzewodowa)

Aplikacje: pakiet Office Productivity z możliwością tworzenia i edytowania formatów dokumentów Microsoft Office, takich jak Word, Excel i PowerPoint

Uwagi:

a) Opłata w wysokości Rs. 5.000 / - (tylko pięć tysięcy rupii) zostanie wypłacone na zapewnienie odpowiedniego oprogramowania, opłat za dostęp do Internetu i usług wsparcia aplikacji IT dla studenta.

b) Uniwersytet zainstaluje zarządzanego antywirusa na każdym laptopie / urządzeniu (jeśli dotyczy) wchodzącym do sieci uniwersyteckiej. Ma to na celu optymalizację przepustowości używanej podczas aktualizacji definicji wirusów i zapewnienie, że urządzenie nie stanie się zagrożeniem bezpieczeństwa wpływającym na innych użytkowników w sieci. Ta instalacja jest obowiązkowa i bez tego urządzenie nie będzie mogło zostać podłączone do sieci.

c) Uczelnia utrzymuje odpowiednie systemy kontroli dostępu, które uniemożliwiają podłączenie komputera studenta do sieci uniwersyteckiej, jeśli komputer nie będzie zgodny z akceptowalnymi zasadami - w szczególności: Komputer powinien mieć legalny, odpowiednio załatany system operacyjny oraz legalny program antywirusowy zaktualizowane o najnowsze definicje i poprawki.

d) Urządzenie powinno być używane zgodnie z Polityką dopuszczalnego użytkowania IT Uniwersytetu.

e) Wersje Microsoft Windows Home Basic / Premium nie będą akceptowane, ponieważ nie obsługują łączenia się z domeną Windows. Minimalny poziom systemu operacyjnego powinien być Windows Professional.

f) Podczas gdy uniwersytet podejmie wszelkie uzasadnione kroki w celu zapewnienia odpowiedniej aplikacji i wsparcia systemu operacyjnego dla urządzenia, uniwersytet nie ponosi odpowiedzialności za jakąkolwiek utratę godzin akademickich z powodu awarii sprzętu / niewłaściwego działania z powodu nieprawidłowej specyfikacji urządzenia.

Jakie wymagania wstępne powinny spełniać kandydaci i jak znaleźć się na krótkiej liście do testu i rozmowy kwalifikacyjnej?

Kandydaci powinni mieć ogółem co najmniej 50% ocen na poziomie wyższym i wyższym (10 i 12), UPES przeprowadzi UPES prawniczych UPES (UL-SAT), a następnie dyskusję grupową i osobistą rozmowę. Można również złożyć podanie na podstawie wyniku CLAT / wartości procentowej LSAT lub oceny zarządu. Więcej informacji można znaleźć w biuletynie informacyjnym (na karcie Zastosuj teraz).

Gdzie są dostępne formularze?

Czy to ta sama strona dla studentów zagranicznych?

Możesz złożyć wniosek online na https: // wstęp. UPES .ac.in

Ile jest ośrodków egzaminacyjnych dla UPESEAT?

UPES przeprowadza egzaminy w 100 centrach egzaminacyjnych

Jakie są uprawnienia do ubiegania się o programy UPES B.Tech?

Dla programów BTech

EGZAMIN Pathway :

Minimum 50% ocen na 10 i 12 miejscu

Minimum 50% łącznych danych z fizyki, chemii i matematyki na 10. i 12. miejscu

UPES Engineering Aptitude Test (UPESEAT), a następnie scentralizowane doradztwo

Pathway BEZ EGZAMINU: scentralizowane doradztwo dzięki głównej zasługi JEE

Główne wyniki JEE: minimum 50% ocen w 10. i 12. minimum 50% agregacji w fizyce, chemii i matematyce

Dla B. Tech. PROGRAMY LLB (z wyróżnieniem)

EGZAMIN Pathway : Test umiejętności inżynieryjnych UPES (UPESEAT), a następnie scentralizowane doradztwo za pomocą rangi UPESEAT Merit

Pathway BEZ EGZAMINU:

Scentralizowane doradztwo poprzez UPES Board Merit

Scentralizowane doradztwo poprzez UPES JEE Main Merit

Merit CLAT / L-SAT India Merit - poprzez UPES / LSAT Merit Ranking

Dla PROGRAMÓW M.Tech

Minimum 60% ocen na poziomie szkoły średniej i wyższej (10. i 12.)

Sprawdź poszczególne programy pod kątem kryteriów specyficznych dla programu

Jaka jest data badania (UPESEAT)?

Egzaminy UPESEAT Online zostaną przeprowadzone w dniach 13–19 maja 2019 r. Ostatnim terminem składania zgłoszeń jest 08 maja 2019 r.

Jaki jest program UPESEAT?

Program byłby taki sam jak w przypadku sieci JEE.

Jaki jest wzór UPESEAT?

50 pytań dla PCM

30 pytań - rozumienie języka angielskiego

20 pytań w ogólnej świadomości

Od kiedy karty wstępu UPESEAT będą dostępne do pobrania?

Karty przyznania będą dostępne do pobrania od 30 kwietnia ze strony UPES .

Jakie są wymagania w rundzie prezentacji portfela dla B.Des & M.Des?

Wierzę, że kryteria kwalifikowalności i przyjęć już Dikshant ma w mikrostronach utworzonych z zagranicznych studentów

Dla B.Des

Wymagania dotyczące portfela podczas rozmowy podano poniżej:

· Przynieś ręcznie rysowane szkice / rendering za pomocą prostych ołówków, kolorowych znaczników / ołówków lub innych mediów, takich jak węgiel drzewny, naturalne barwniki itp. - Mogą to być przedmioty codziennego użytku, charakter, symboliczne lub eksperymentalne,

· Fotografia: możesz pokazać swoje umiejętności fotograficzne i zaprezentować kliknięte przez Ciebie zdjęcia / obrazy LUB W przypadku, gdy wykonałeś jakiekolwiek eksperymenty na mediach cyfrowych - Rysowanie, szkicowanie i renderowanie przy użyciu mediów cyfrowych, narzędzi i technik (2-wymiarowe, 3-wymiarowe),

· Przynieś dowolny model fizyczny / prototyp - tj. Coś z gliny, plastiku, drewna, kartonu itp.

· Oprócz powyższego możesz również wprowadzić wszystko, na czym przeprowadziłeś eksperyment, aby wyrazić / spróbować swoich umiejętności twórczych,

· Certyfikaty zawodów / wszelkie specjalne wyróżnienia - na przykład zawody klasowe itp. (Jeśli istnieją)

Dla M.Des

Wymagania dotyczące portfela podczas rozmowy podano poniżej:

· Ręczne rysowanie, szkicowanie i renderowanie przy użyciu różnych technik i mediów, w tym kolorowych znaczników i kolorowych ołówków (10–15 stron)

· Twórcza ekspresja - zarówno 2D, jak i 3D

· Zdolność doceniać „szczegóły”

· Zrozumienie materiału - zachowanie materiału, cechy

· Przegląd portfolio i wywiad

Co to jest infrastruktura i wyposażenie hostelu, na terenie kampusu lub poza nim, i kto to kontroluje?

Bloki mieszkalne zostały przeznaczone na ograniczone zakwaterowanie na terenie kampusu (według kolejności zgłoszeń) osobno dla chłopców i dziewcząt na zasadzie dzielenia potrójnego. Oprócz tego istnieje wiele prywatnych hosteli i płatnych kwater dla gości odpowiednich dla studentów w pobliżu kampusu. UPES nie ma żadnego bezpośredniego ani pośredniego powiązania z prywatnymi hostelami i nie ponosi żadnej odpowiedzialności w tym zakresie. Rodzicom zaleca się niezależną weryfikację danych przed sfinalizowaniem jakichkolwiek ustaleń z danym hostelem, a także podpisanie pisemnej umowy z właścicielami hostelu. Rodzicom odradza się również dokonywanie zaliczek bez weryfikacji samych obiektów, ponieważ powinni nalegać na pisemną umowę z właścicielem hostelu, która powinna jasno określać warunki płatności za wcześniejsze wycofanie się, a także ustalenia podczas szkoły letniej, jeśli dotyczy.

Gdzie możemy uzyskać szczegółowe informacje na temat wydziałów dla różnych szkół w UPES ?

Możesz zobaczyć szczegóły naszej wydziału szkoły / wydziału mądre tutaj: https: // UPES .ac.in / School-faculty

Gdzie jest kampus? Każdy kampus oprócz Dehradun?

UPES znajduje się w Dehradun (Uttarakhand). Ma tylko 2 kampusy w Dehradun. UPES Bidholi, znany jako Energy Acres, oferujący programy oferowane w ramach School of Engineering, School of Computer Science, School of Design i School of Health Sciences. UPES Kandoli, znany jako Knowledge Acres, oferujący programy oferowane w ramach School of Law i School of Business.

Czy otrzymam pożyczkę bankową na kontynuację edukacji w UPES ? Czy UPES ma jakiś związek z znacjonalizowanym / prywatnym bankiem?

Dla wygody i korzyści przyszłych studentów UPES , formalne powiązanie ma miejsce z wiodącym znacjonalizowanym bankiem w Indiach, State Bank of India i Oriental Bank of Commerce. Podczas ubiegania się o pożyczkę student może pokryć wszystkie swoje wydatki, np. Opłatę za kurs, hostel itp.

Wymagania wstępne

Wykaż swoje zaangażowanie i gotowość do odniesienia sukcesu w szkole biznesu, przystępując do egzaminu GMAT — najczęściej stosowanego egzaminu wstępnego, który mierzy Twoje umiejętności krytycznego myślenia i rozumowania.

Pobierz mini quiz GMAT, aby zapoznać się z pytaniami, które znajdziesz na egzaminie.

Lokalizacje

 • Dehradun

  P.O. Bidholi Via-Prem Nagar, 248007, Dehradun

  Programy

   Instytucja oferuje również:

   pytania