Keystone logo
University of Ljubljana

University of Ljubljana

University of Ljubljana

Wstęp

Każdy nowy rok akademicki oferuje nowe możliwości rozwoju akademickiego i osobistego i nie możemy się doczekać, aby zachęcić Cię do wzięcia udziału w tej ekscytującej podróży nauki i odkryć. Z przyjemnością witamy w tym pakiecie informacyjnym naszych programów studiów i mamy nadzieję, że znajdziesz coś, co Cię zainteresuje.

Napisz:

Więcej informacji na temat studiów licencjackich i jednolitych studiów magisterskich, a także terminów składania wniosków można znaleźć na stronie tutaj.

Nabór na studia magisterskie i doktoranckie 2024/2025 zostanie wkrótce opublikowany.

Większość naszych członków (akademie i wydziały) znajduje się w Lublanie, stolicy Słowenii, z wyjątkiem naszego Wydziału Studiów Morskich i Transportu, który znajduje się w Portorož nad Morzem Adriatyckim.

Lublana jest bardzo przyjemnym i młodym miastem do życia. Mamy wiele muzeów, galerii, teatrów, kin, instytutów, bibliotek i jedną z najstarszych orkiestr filharmonicznych na świecie. W centrum miasta znajduje się wiele pubów, restauracji, klubów i sklepów. Jest tu także wiele terenów zielonych. Kongresni trg (plac) to jeden z centralnych placów w Lublanie, który jest również siedzibą rektoratu Uniwersytetu w Lublanie.

Nasze programy studiów obejmują wszystkie dziedziny nauki: Sztuka, Sztuki Piękne, Nauki Przyrodnicze, Technologia i Inżynieria, Nauki Społeczne, Nauki Humanistyczne, Medycyna, Nauki o Zdrowiu i Sport, które są zaprojektowane zgodnie z wytycznymi Procesu Bolońskiego. W ramach Uniwersytetu w Lublanie i we współpracy z zagranicznymi uniwersytetami zapewniamy wspólne, interdyscyplinarne i multidyscyplinarne programy studiów we wszystkich trzech cyklach. Oprócz wykładów, tutoriali i seminariów, kładziemy duży nacisk na szkolenia praktyczne, włączanie studentów w prace projektowe, wymiany międzynarodowe, doradztwo zawodowe oraz zajęcia pozalekcyjne i inne.

Jako nasz student będziesz miał doskonałą okazję do studiowania w zróżnicowanej społeczności międzynarodowej z wieloma profesorami wizytującymi i studentami zagranicznymi z całego świata. Każdego roku około 40 000 studentów aktualizuje i rozwija swoją wiedzę i umiejętności w naszej instytucji, wśród nich 8% to studenci zagraniczni. Programy Uniwersytetu w Lublanie ukończyła ponad połowa wszystkich absolwentów studiów licencjackich w Słowenii, ponad dwie trzecie posiadaczy tytułów magisterskich i specjalizacji oraz ponad 80 procent doktorów nauk.

Nasze zaangażowanie w doskonałość akademicką i różnorodność działań potwierdzająmiędzynarodowe rankingi uniwersytetów oraz wiele innych krajowych i międzynarodowych uznania dla studiów i osiągnięć badawczych naszej społeczności akademickiej i naukowej.

Szczególną troską Uniwersytetu w Lublanie jest transfer wiedzy do przemysłu, dla bezpieczeństwa środowiska, zdrowia ludzi, jakości życia i bogatej gospodarki, dlatego ściśle współpracujemy z wieloma słoweńskimi i zagranicznymi firmami. Naszymi partnerami są znane międzynarodowe korporacje i najlepsze słoweńskie organizacje.

Na stronie www.uni-lj.si/study można znaleźć przewodniki informacyjne opracowane specjalnie dla studentów zagranicznych, którzy zamierzają studiować na Uniwersytecie w Lublanie, informacje o programach studiów oraz dodatkowe przydatne informacje, które ułatwią Ci rozpoczęcie studiów. Ten zestaw przewodników został zaprojektowany specjalnie po to, aby pomóc w dokonaniu dobrego wyboru i podjęciu właściwej decyzji przy wyborze programu studiów na Uniwersytecie. Nasze samouczki dadzą ci wgląd w możliwości studiowania na Uniwersytecie w Lublanie i życia w Słowenii. Możesz również wyszukiwać programy według pól i kategorii.

Wniosek o przyjęcie na studia i uznanie zagranicznego wykształcenia należy złożyć za pośrednictwem portalu internetowego eVŠ (linki do okresów składania wniosków i harmonogramu procedury przyjmowania i uznawania). Informacje o oferowanych programach studiów, dane dotyczące czasu trwania studiów, wymagań rekrutacyjnych, liczby wolnych miejsc, trybu studiów itp. można znaleźć w zaproszeniu do zapisów . Aby pomóc w procedurze składania podań o przyjęcie na studia, przygotowaliśmy prezentacje wideo oraz instrukcje, które są dostępne na stronie www.uni-lj.si/study/impressions/promotional-material.

Aby dowiedzieć się więcej o systemach edukacyjnych i polityce edukacyjnej w Słowenii, obejrzyj krótką serię filmów , która została przygotowana przez nasze Ministerstwo Edukacji, Nauki i Sportu.

Procedura przyjęcia

Przewodnik powitalny

Aby jak najlepiej wykorzystać krótki czas spędzony z nami, przygotowaliśmy ten przewodnik powitalny , który pomoże Ci uczynić pobyt na Uniwersytecie w Lublanie cennym doświadczeniem studyjnym, a także niezapomnianym czasem w Twoim życiu.

Jeśli po przeczytaniu tego przewodnika jakiekolwiek pytania pozostaną bez odpowiedzi, prosimy o kontakt:
Uznawanie zagranicznego wykształcenia średniego: [email protected]
Uznawanie wykształcenia zagranicznego w celu podjęcia studiów magisterskich i doktoranckich oraz przeniesienia: prosimy o kontakt z osobą uprawnioną na odpowiednim wydziale/uczelni
Procedura składania wniosków i rekrutacji: [email protected]
Pomoc techniczna przy wypełnianiu wniosku o wpis: [email protected]
Rok Plus: [email protected]
Kursy języka słoweńskiego: [email protected]
Stypendia: [email protected]
Informacje o wizie: [email protected]

Możesz również poszerzyć swoje horyzonty dzięki naszym kursom letnim w inspirującym międzynarodowym środowisku lub studiować jako student na wymianie przez cały rok akademicki lub jeden semestr.

Zapraszamy do rozpoczęcia z nami ścieżki akademickiej, zwiększenia możliwości kariery osobistej i zawodowej oraz zostania cennym członkiem naszej dumnej i kreatywnej społeczności akademickiej.

Cieszymy się na przyjęcie na naszą uczelnię.

Wrażenia studenckie

Studenci są sercem naszej społeczności i motywacją naszych wykładowców i pracowników. Zachęcamy do uczenia się od siebie nawzajem i różnorodnych możliwości, jakie dają studia, zajęcia społeczne, kulturalne, rekreacyjne, sportowe i pozaszkolne w naszej zróżnicowanej społeczności akademickiej.

Uniwersytet w Lublanie jest instytucją otwartą. Z niecierpliwością czekamy na jak największą liczbę studentów z innych krajów. Dla nas jesteście ambasadorami przyjaźni w relacjach między waszymi krajami a Słowenią. Więzi powstałe podczas studiów są zwykle pielęgnowane przez całe życie. Zapraszamy do rozpoczęcia z nami ścieżki akademickiej, zwiększenia możliwości kariery osobistej i zawodowej oraz zostania cennym członkiem naszej dumnej i kreatywnej społeczności akademickiej.

Strona internetowa: www.uni-lj.si/study

E-mail: [email protected]

Funkcje kampusu

University of Ljubljana , założony w 1919 roku, z 23 wydziałami i 3 akademiami sztuki , jest najstarszą i największą instytucją szkolnictwa wyższego, badań naukowych i sztuki w Słowenii. Uniwersytet wspiera badania podstawowe, stosowane i rozwojowe. Dziś University of Ljubljana należy do 3% najlepszych uniwersytetów na świecie.

  Referencje studentów

  Lokalizacje

  • Ljubljana

   University of Ljubljana Kongresni trg 12, 1000, Ljubljana

   • Ljubljana

    University of Ljubljana Kongresni trg 12, 1000, Ljubljana

    • Ljubljana

     University of Ljubljana Faculty of Electrical Engineering Tržaška cesta 25, 1000, Ljubljana

     • Ljubljana

      University of Ljubljana Faculty of Public Administration Gosarjeva ulica 5, 1000, Ljubljana

      • Ljubljana

       Kongresni trg, 12, 1000, Ljubljana

       pytania