Keystone logo
University of Birmingham - College of Arts and Law Magister globalnej etyki i sprawiedliwości (DL)
University of Birmingham - College of Arts and Law

Magister globalnej etyki i sprawiedliwości (DL)

Online

1 Years

Język angielski

Pełny etat, Niepełny etat

30 Aug 2024

Sep 2024

GBP 10 530 / per year *

Nauka na odległość

* Pełny etat: £10,530 | Niepełny etat: £5,265

Wstęp

Czy chcesz zgłębić tematy związane z globalną sprawiedliwością, takie jak handel międzynarodowy, zmiany klimatyczne, wojna i biomedycyna oraz zastosować teorie etyczne w tych obszarach?

Studia magisterskie na kierunku Global Ethics and Justice rozwijają wiedzę na temat kluczowych kwestii globalnych i zapewniają ramy koncepcyjne i analityczne umożliwiające zrozumienie i refleksję nad etycznym wymiarem tych kwestii. Oferuje szereg podstawowych modułów, które stanowią podstawę studiów, z możliwością zastosowania nauki w obszarach o szczególnym zainteresowaniu poprzez wybór tematu pracy dyplomowej.

Prowadzony przez Wydział Filozofii program jest idealny dla osób zainteresowanych sprawami międzynarodowymi, które chcą kontynuować lub rozwijać karierę w organizacjach pozarządowych, pokrewnych obszarach w sektorze publicznym lub prywatnym lub na stanowiskach badawczych. Został zaprojektowany tak, aby pomieścić zarówno tych, którzy chcą studiować w pełnym wymiarze godzin, jak i tych, którzy chcą studiować w niepełnym wymiarze godzin wokół innych zobowiązań. Program ten może być również wykorzystywany jako ścieżka do badań doktoranckich.

Wydział jest domem dla zespołu wiodących światowych badaczy, pracujących nad takimi tematami jak zdrowie i dobrobyt, zmiany klimatu i środowisko, prawa człowieka i globalna sprawiedliwość, wojna i interwencja, bioetyka i sprawiedliwość płci. Często tematy te wymagają interdyscyplinarnego podejścia do etyki i spraw międzynarodowych w celu krytycznej analizy złożonych kwestii w zglobalizowanym świecie.

Oferujemy również studia stacjonarne trwające rok lub dwa lata - więcej informacji można znaleźć na stronie Global Ethics and Justice MSc. Kwalifikacje, które zdobędziesz, są takie same, niezależnie od wybranego trybu studiów.

Dlaczego warto studiować ten kurs?

Elastyczność - możesz uczyć się w domu, we własnym czasie i we własnym tempie, dzięki czemu możesz połączyć zdobywanie kwalifikacji z pracą lub zobowiązaniami rodzinnymi. Korzyścią jest również możliwość rozwoju kariery bez konieczności rezygnacji z zatrudnienia.

Opcjonalny staż - Zdobądź praktyczne doświadczenie, badając praktykę etyki globalnej, podejmując staż w wybranej przez siebie organizacji, takiej jak organizacja pozarządowa (NGO) lub organizacja kształtująca politykę. Poprzedni studenci korzystali ze staży w Oxfam, organizacjach pozarządowych zajmujących się rozwojem w Tanzanii oraz brytyjskich organizacjach zajmujących się prawami człowieka i aktywistami.

Opcjonalna praca dyplomowa oparta na praktyce - oprócz opcjonalnego stażu, możesz zdecydować się na napisanie pracy dyplomowej opartej na praktyce zamiast standardowej pracy dyplomowej. Pozwala to na spędzenie czasu w (np.) organizacji pozarządowej lub organizacji opartej na polityce, uzyskanie praktycznych wyników i napisanie teoretycznej rozprawy na temat tego doświadczenia. Może to być szczególnie atrakcyjne dla osób, które mają już ugruntowaną karierę zawodową lub tych, którzy chcą zwiększyć swoje szanse na zatrudnienie.

Wsparcie - zawsze dostępne jest wsparcie ze strony wykładowców na Uniwersytecie. Program został zaprojektowany tak, aby utrzymać kontakt z innymi studentami i wykładowcami. Nasze "wirtualne środowisko uczenia się" stanowi punkt centralny i pomaga zapewnić strukturę nauki. Zostanie ci przydzielony osobisty opiekun. Osobiści opiekunowie są dostępni, aby odpowiedzieć na pytania dotyczące treści programu, a także udzielić porad i wyjaśnień, jeśli czegoś nie rozumiesz, na przykład, czego wymaga zadanie.

Rekrutacja

Stypendia i Finansowanie

Program

Opłata za program

Możliwości związane z karierą

</p>

O szkole

pytania