Keystone logo
University of Birmingham - College of Arts and Law MA Język, kultura i komunikacja
University of Birmingham - College of Arts and Law

MA Język, kultura i komunikacja

Birmingham, Wielka Brytania

1 Years

Język angielski

Pełny etat, Niepełny etat

30 Aug 2024

Sep 2024

GBP 10 530 / per year *

W kampusie

* dla studentów z Wielkiej Brytanii studiujących w pełnym wymiarze godzin | £25,2900 dla studentów z zagranicy studiujących w pełnym wymiarze godzin

Wstęp

Czy jesteś zainteresowany zrozumieniem i krytyką sposobów, w jakie język jest używany w polityce, mediach i komunikacji międzykulturowej?

W dzisiejszym "zglobalizowanym" świecie coraz bardziej konieczne jest komunikowanie się ponad granicami kulturowymi języka, stylu i wartości. Program ten ma na celu dostarczenie studentom wiedzy i umiejętności potrzebnych do zrozumienia sposobów, w jakie język jest używany w kontekstach społecznych, w polityce i w mediach, a także do porównywania i krytykowania ideologii realizowanych przez dyskursy różnych instytucji i "kultur".

Program jest przeznaczony dla tych, którzy chcą podnieść swoją pozycję zawodową i akademicką w zakresie studiów nad dyskursem, językoznawstwa, semiotyki i / lub komunikacji międzykulturowej. Szczególnie dobrze nadaje się dla studentów z doświadczeniem w językoznawstwie, komunikacji i dziedzinach pokrewnych, którzy chcą przejść do szkolnictwa wyższego, dziennikarstwa i badań nad rolą komunikacji w mediach, polityce i społeczeństwie.

Program łączy moduły podstawowe i fakultatywne, aby zapewnić solidne podstawy w danej dziedzinie, jednocześnie mając elastyczność w realizacji własnych zainteresowań badawczych.

Dlaczego warto studiować ten kurs?

  • Doskonała reputacja - Wydział Języka Angielskiego i Lingwistyki jest jednym z najstarszych i największych tego typu w kraju. Uniwersytet został również sklasyfikowany jako jedna z 50 najlepszych na świecie instytucji do studiowania języka angielskiego i literatury w rankingu QS World University Rankings 2023.
  • Dostęp do fantastycznych zasobów - jako student języka angielskiego i lingwistyki w Birmingham będziesz mieć bezpłatny dostęp do sprzętu, oprogramowania i zasobów danych przechowywanych w Centrum Badań Korpusowych. Będziesz mieć również dostęp do zasobów, takich jak Academic Writing Advisory Service i Bank of Assessed Work, aby pomóc w przejściu na studia podyplomowe lub w przypadku powrotu do świata akademickiego.
  • Zakres wiedzy dydaktycznej i badawczej - pracownicy Wydziału prowadzą badania, publikują i nauczają w szerokim zakresie dziedzin. Mają szczególnie silne zainteresowania dydaktyczne i badawcze w zakresie badań korpusowych, analizy dyskursu, stylistyki, nauczania języka angielskiego, językoznawstwa stosowanego, codziennej kreatywności, metafory, multimodalności, nowych mediów, językoznawstwa historycznego i polityki języka angielskiego.
  • Tętniąca życiem i aktywna społeczność podyplomowa - dołącz do szeregu ekscytujących konferencji, seminariów i wydarzeń towarzyskich. Na wydziale zawsze coś się dzieje.

Rekrutacja

Stypendia i Finansowanie

Program

Opłata za program

Możliwości związane z karierą

</p>

O szkole

pytania