Keystone logo
University Vita-Salute San Raffaele Tytuł magistra informatyki medycznej
University Vita-Salute San Raffaele

Tytuł magistra informatyki medycznej

Milan, Włochy

2 Years

Język angielski

Pełny etat

02 Sep 2024

01 Oct 2024

EUR 6640

W kampusie

Wstęp

Health Informatics to wspólny kierunek studiów magisterskich wynikający ze strategicznej współpracy między Uniwersytetem Vita-Salute San Raffaele i Politechniką Mediolańską, dwiema instytucjami doskonałości w edukacji w zakresie informatyki medycznej i technicznej.

Ten dwuletni program, prowadzony w języku angielskim, ma na celu rozwijanie najbardziej zaawansowanych umiejętności informatycznych stosowanych w dziedzinie medycyny, przygotowując bardzo poszukiwanych specjalistów na dzisiejszy i przyszły rynek pracy.

Urzeczywistnienie tej rewolucji w medycynie i badaniach biomedycznych koniecznie wymaga wyszkolenia nowych talentów zdolnych do zintegrowania zaawansowanych umiejętności informatycznych z solidnym i szerokim zrozumieniem specyficznego kontekstu opieki zdrowotnej.

Health Informatics ma na celu szkolenie przyszłych profesjonalistów poprzez ukierunkowany, zintegrowany, multidyscyplinarny, teoretyczno-praktyczny program, w którym połączenie różnych światów staje się podstawową wartością dla uzyskania przewagi konkurencyjnej na rynku pracy.

Wspólne budowanie przyszłości opieki zdrowotnej

Obecnie, bardziej niż kiedykolwiek, konieczne jest szkolenie ekspertów o wysokich umiejętnościach technicznych w zakresie informatyki, którzy rozumieją również funkcjonowanie, procesy i kwestie związane z opieką zdrowotną.

Będą to liderzy rewolucji w krajowym i międzynarodowym świecie opieki zdrowotnej, w którym pojawi się coraz bardziej zdigitalizowany i sprawiedliwy kontekst opieki zdrowotnej, ze skoncentrowanym na pacjencie, spersonalizowanym, skutecznym, wydajnym, zrównoważonym i bezpiecznym podejściem diagnostyczno-terapeutycznym.

Kierunek Informatyka medyczna ma na celu zaspokojenie zapotrzebowania na talenty zdolne do działania w tym złożonym i rozwijającym się scenariuszu, w sektorach przemysłowych, akademickich, naukowych lub publicznych, opanowując najbardziej zaawansowaną wiedzę informatyczną w służbie systemu opieki zdrowotnej.

Kurs został opracowany przy udziale wielu specjalistów z różnych dziedzin, takich jak informatycy, inżynierowie, lekarze, biolodzy, badacze, statystycy, matematycy, ekonomiści, fizycy, prawnicy i epidemiolodzy, ale przede wszystkim wsłuchując się w potrzeby rynku pracy poprzez wywiady i konsultacje z głównymi międzynarodowymi firmami działającymi w dziedzinie cyfryzacji opieki zdrowotnej i zaawansowanych technologii medycznych, a także z najbardziej zaawansowanymi ośrodkami badawczymi oraz kluczowymi podmiotami regulacyjnymi i administracyjnymi w dziedzinie opieki zdrowotnej, farmacji i badań biomedycznych.

Dlaczego warto ukończyć informatykę medyczną?

Aby zaspokoić zapotrzebowanie społeczeństwa na wysoko wykwalifikowanych specjalistów, którzy mogą sprostać głównym wyzwaniom związanym z transformacją cyfrową i rozprzestrzenianiem się sztucznej inteligencji w sektorze opieki zdrowotnej.

Zdobycie twardych i miękkich umiejętności niezbędnych do nawiązania otwartego dialogu między sektorami informatyki i opieki zdrowotnej oraz przekształcenia potencjału nowych technologii w pozytywne wyniki dla globalnego społeczeństwa.

Przede wszystkim, aby stać się liderem cyfrowej transformacji w medycynie.

Rekrutacja

Program

Opłata za program

Możliwości związane z karierą

O szkole

pytania