Keystone logo
University Of Washington - Rome Center

University Of Washington - Rome Center

University Of Washington - Rome Center

Wstęp

Jesteśmy niezwykle szczęśliwi, że możemy zakwaterować się w zabytkowym XV-wiecznym Palazzo Pio, w samym sercu rzymskiego Centro Storico. Palazzo Pio został zbudowany dosłownie na szczycie starożytnego kompleksu teatralnego, w którym w 44 roku pne zamordowano Juliusza Cezara. Lokalizacja i kontekst historyczny są absolutnie wyjątkowe.

To, co rozpoczęło się w 1970 roku jako zagraniczny program studiów małej architektury prof. Emerity Astry Zariny, do 1985 roku urosło do rangi oficjalnej siedziby UW w Rzymie. W 2018 roku będziemy gościć blisko 400 studentów UW z różnych dyscyplin, w tym oczywiście z architektury. i klasyków, ale także inżynierii, matematyki, kinematografii, historii sztuki, antropologii, literatury i nie tylko.

Chcemy, żeby ta liczba była wyższa. Aktywnie pracujemy nad poszerzeniem możliwości doświadczenia własnych przemian za granicą dla większej liczby studentów UW, rozwijania świadomości globalnej, szacunku dla innych kultur, pewności siebie i niezależności. Badania pokazują, że studenci, którzy studiują za granicą, są bardziej skłonni do ukończenia studiów i bardziej zaangażowani w całe swoje doświadczenie edukacyjne. Centrum UW w Rzymie to idealne miejsce do zanurzenia się i przemiany w mieście o ponad 2000-letniej historii.

Aby lepiej służyć większej liczbie studentów i programów, Centrum UW w Rzymie rozpoczyna generalną renowację naszej przestrzeni w Palazzo Pio. Naszym celem jest zapewnienie długoterminowej kontynuacji przełomowych doświadczeń związanych ze studiowaniem za granicą, badaniami i współpracą międzynarodową. Wyobrażamy sobie również otwarcie naszych drzwi dla społeczności, zapraszając ich do dołączenia do nas w nauce od naszych ekspertów i wykładowców gościnnych, którzy odwiedzają Centrum UW w Rzymie w naszej dużej sali konferencyjnej i nowej przestrzeni wystawienniczej. Będzie to miejsce, w którym programy UW i szersza społeczność będą uczestniczyć w tworzeniu i dostarczaniu wiedzy, poszerzając wszystkie nasze kulturowe granice.

Lokalizacje

  • Rome

    Piazza del Biscione,95, 00186, Rome

    pytania