Keystone logo
University of Warmia and Mazury in Olsztyn Magister biotechnologii (MBT)
University of Warmia and Mazury in Olsztyn

Magister biotechnologii (MBT)

Olsztyn, Polska

3 Semesters

Język angielski

Pełny etat

Request application deadline

Request earliest startdate

Request tuition fees

W kampusie

* gratis, opłata rejestracyjna 85 zł

Wstęp

University of Warmia and Mazury in Olsztyn (Polska, www.uwm.edu.pl/en) oraz Wyższa Szkoła Zawodowa w Offenburgu (Niemcy, www.hs-offenburg.de/en/) zapraszam do aplikowania na studia magisterskie z Biotechnologii . Po zaliczeniu trzech semestrów studenci zdobywają „podwójnego magistra” i otrzymują certyfikaty z obu uczelni.

Program trwa trzy semestry: pierwszy semestr na University of Warmia and Mazury in Olsztyn , drugi semestr na Uniwersytecie Nauk Stosowanych w Offenburgu, a trzeci semestr (praca magisterska) jest prowadzony na jednej z uczestniczących uczelni lub na zewnątrz odpowiednią firmę lub instytucję badawczą.

Program ten koncentruje się na problemach związanych z wykorzystaniem biotechnologii w inżynierii i ochronie środowiska, a także w biogospodarce, w tym odzysku bioproduktów i energii z materiałów odpadowych. Program dostarcza wiedzy mikrobiologicznej na temat podstaw procesów biotechnologicznych w inżynierii środowiska oraz przedstawia możliwości transferu biotechnologii ze skali laboratoryjnej do skali technicznej. Studenci będą mieli możliwość rozwijania umiejętności miękkich i kreatywnego myślenia. Poznają trendy, perspektywy i ograniczenia, w tym etyczne, gospodarki opartej na biotechnologii.

Absolwenci specjalności MBT są przygotowani do pracy z nowoczesnymi biotechnologiami związanymi z inżynierią i ochroną środowiska oraz produkcją bioenergii. Najważniejszymi atutami absolwentów studiów magisterskich na kierunku Biotechnologia jest szeroka wiedza teoretyczna i praktyczna z zakresu nowoczesnych biotechnologii i metod badawczych, w tym molekularnych oraz umiejętność pracy indywidualnej iw międzynarodowym zespole. Absolwenci MBT mogą znaleźć zatrudnienie w międzynarodowych korporacjach zajmujących się biotechnologią w inżynierii i ochronie środowiska, przemyśle, produkcji biogazu, biorafineriach, w organach administracji państwowej i samorządowej działających w biogospodarce, w instytutach badawczych lub kontynuować naukę na studiach doktoranckich. studia.

Wirtualna wizyta w Zakładzie Biotechnologii Środowiska

https://goo.gl/maps/jyqrqTN2wDbbQFEm6

Informacje zwrotne od absolwentów

Studiowanie na międzynarodowej specjalności Biotechnologia (MBT) było najlepszą możliwą decyzją. Duża wiedza, pozbycie się bariery językowej, otwarcie się na inne kultury i zawieranie nowych przyjaźni na całe życie – to tylko niektóre z wielu korzyści. Do tego podwójny dyplom, dzięki któremu niemal od razu po studiach cieszyłem się pracą w międzynarodowej firmie. Wspaniała przygoda, której nie można porównać do zwykłego życia uniwersyteckiego. Polecam wszystkim, którzy wciąż się wahają, czy warto!

Dorota Mierzejewska

Kierunek Inżynieria Środowiska ze specjalizacją Biotechnologia to właściwy wybór dla osób, które nie lubią nudy. Podczas studiów masz świetną okazję do poznania kultur świata, a po ich ukończeniu masz szansę wyróżnić się na tle innych kandydatów w poszukiwaniu pracy. Dzięki tej decyzji mam nowych przyjaciół, a także unikalne doświadczenie życia i nauki za granicą, nie mówiąc już o znacznej poprawie moich umiejętności językowych. Nauczyciele byli pomocni i mieli ogromną wiedzę, którą chętnie się dzielą.
Studiowanie w Niemczech to także inna forma edukacji, która przekłada się na większą ilość wolnego czasu w semestrze, który można przeznaczyć na zwiedzanie zachodnich stolic, a kiedy jest lepszy czas niż teraz? ;) Gorąco polecam i zachęcam do wyboru Biotechnologia.

Anna Darowska

184245_Zdjecienastronewrzesien2022.jpg

Czas trwania

 • 3 semestry (1,5 roku)
 • ECTS 90

Język

 • język angielski

Kwalifikacje

Absolwenci specjalności Biotechnologia są przygotowani do pracy z nowoczesnymi biotechnologiami związanymi z inżynierią i ochroną środowiska oraz produkcją bioenergii. Najważniejszymi atutami absolwentów studiów magisterskich na kierunku Biotechnologia jest szeroka wiedza teoretyczna i praktyczna z zakresu nowoczesnych biotechnologii i metod badawczych, w tym molekularnych oraz umiejętność pracy indywidualnej iw międzynarodowym zespole.

Uprawnienia zawodowe

Absolwenci biotechnologii mogą znaleźć zatrudnienie w międzynarodowych korporacjach zajmujących się biotechnologią w inżynierii i ochronie środowiska, przemyśle, biogazowniach i biorafineriach, w organach administracji państwowej i samorządowej działających w biogospodarce, w instytutach badawczych lub kontynuować naukę na studiach doktoranckich. studia.

Kontakt

W przypadku pytań dotyczących tych badań prosimy o kontakt:

prof. dr hab. inż. Agnieszka Cydzik-KwiatkowskaWydział GeoinżynieriiE-mail: [email protected] +48 89 523 4194Faks: +48 89 523 4131dr hab. inż. Magdalena ZielińskaWydział GeoinżynieriiE-mail: [email protected]: +48 89 523 4185Faks: +48 89 523 4131

Tematy

 • Przedmioty prowadzone w MBT Semestr w Polsce na UWM Biorafinerie i bioprodukty
  Zastosowanie technik molekularnych w inżynierii środowiska
  Technologia ochrony środowiska
  Procesy membranowe w przemyśle
  Monitoring środowiska
  Technologia enzymatyczna i bioinformatyka
  Biotechnologia stosowana
  Fakultatywne biotechnologia środowiskowa i przemysłowa (np biotechnologia odpadów stałych, ponowne użycie i recykling odpadów stałych, biomarkery zanieczyszczenia środowiska, ryzyko toksycznych substancji chemicznych, biofilmy, zarządzanie produktami ubocznymi w przemyśle spożywczym, nanobiotechnologia)
  Technologie informacyjne w inżynierii środowiska
  Pisanie artykułów naukowych
  Myślenie projektowe Semestr w Niemczech na Uniwersytecie Nauk Stosowanych Procesy biotechnologiczne od laboratorium do rynku
  Procesy biotechniczne od laboratorium do rynku – laboratorium
  Sprawy regulacyjne i bezpieczeństwo w biotechnologii
  Inżynieria Kontroli Procesu
  Biotechnologiczne procesy konwersji
  Konwersje energii odnawialnej
  Bioprzemysły
  Bioperspektywy i bioetyka
  fakultatywne kompetencje międzykulturowe (np Myślenie projektowe i kreatywne interakcje, niemiecka kultura i społeczeństwo, zarządzanie złożonością, zarządzanie projektami, narzędzia do zarządzania sprawami środowiskowymi) Język 3 semestr (Uniwersytet Warmińsko-Mazurski lub PWSZ w zależności od wyboru studenta) Praca magisterska Prezentacja i obrona

Rekrutacja

Opłata za program

O szkole

pytania