Keystone logo
© Eli Haney, Northwest University photographer
University of Utah College of Engineering

University of Utah College of Engineering

University of Utah College of Engineering

Wstęp

Misja

Przygotowanie studentów do stanowisk kierowniczych i praktyki zawodowej w środowisku akademickim, przemyśle i rządzie; poprawa produktywności, zdrowia, bezpieczeństwa i radości z życia ludzkiego poprzez nowatorskie badania; oraz stymulować i rozwijać gospodarkę poprzez zapewnienie wykwalifikowanych inżynierów i transfer technologii opracowanych w College of Engineering do sektora prywatnego.

Rankingi uczelni

Najnowszy raport Amerykańskiego Towarzystwa Edukacji Inżynierskiej (ASEE) plasuje College of Engineering na University of Utah na 71. z 310 szkół pod względem liczby studentów. ASEE klasyfikuje również Utah Engineering:

27 z 251 szkół w całkowitych rocznych wydatkach na badania

37. z 264 szkół według liczby kadry nauczycielskiej

40. z 215 szkół pod względem liczby stopni doktora

Siła w liczbach

Troska o globalną konkurencyjność Stanów Zjednoczonych stała się narodowym priorytetem, a wraz z nią dążenie do zwiększenia liczby amerykańskich studentów ubiegających się o stopnie naukowe z inżynierii i informatyki. Potrzeba jest tak ważna, że Kongres uchwalił ustawę America COMPETES (tworzenie możliwości znaczącego promowania doskonałości w technologii, edukacji i nauce), zezwalającą na wydatki federalne w wysokości 43,3 miliarda dolarów na naukę, inżynierię, matematykę i technologię oraz programy edukacyjne. Dwupartyjna ustawa została przyjęta jednogłośnie w Senacie i przytłaczającą przewagą 367-57 w Izbie. Były prezydent Bush podpisał ustawę 9 sierpnia 2007 roku.

Na Uniwersytecie w Utah skupiamy się na tej kwestii od ponad dziesięciu lat, kierując ogólnostanowymi wysiłkami mającymi na celu zwiększenie stopni inżynieryjnych i informatycznych w celu wspierania rozwoju gospodarki stanowej, regionalnej i krajowej. Nasze wysiłki przynoszą efekty. W maju 2018 roku College przyznał 1184 stopnie (716 BS, 354 MS, 114 Ph.D.)

Ponadto wydział zwiększył badania związane z inżynierią do 97 milionów dolarów (z nagrodami pomocniczymi) w 2019 r., Co oznacza wzrost o 288 procent od 2002 r. To plasuje naszą uczelnię na liście 50 najlepszych uniwersytetów inżynierskich w kraju pod względem produktywności badawczej.

Lokalizacje

  • Salt Lake City

    Presidents' Circle,201, 84112, Salt Lake City

    pytania