
Program studiów magisterskich w zakresie technologii informacyjnych i komunikacyjnych: kryptografia
Turku, Finlandia
CZAS TRWANIA
2 Years
JĘZYKI
Język angielski
TEMPO
Pełny etat
TERMIN SKŁADANIA WNIOSKÓW
21 Jan 2026
NAJWCZEŚNIEJSZA DATA ROZPOCZĘCIA
Aug 2026
CZESNE
EUR 12 000 / per year *
FORMACIE STUDIÓW
W kampusie
* bezpłatnie dla obywateli krajów UE/EOG lub Szwajcarii, dla obywateli krajów spoza UE/EOG 12 000 €/rok akademicki
Wstęp
Odkryj wszystkie programy studiów University of Turku
Zostań mistrzem bezpieczeństwa cyfrowego dzięki tytułowi magistra w dziedzinie kryptografii
Program studiów magisterskich w zakresie technologii informacyjnych i komunikacyjnych zapewnia wszechstronne i wysokiej jakości kształcenie w zakresie ICT w wybranych dziedzinach ICT, o ugruntowanej reputacji w innowacyjnej edukacji interdyscyplinarnej i międzynarodowej.
Specjalizacja Kryptografia koncentruje się na badaniach w zakresie kryptografii. Jego celem jest kształcenie przyszłych ekspertów posiadających ugruntowaną i szeroką wiedzę z zakresu matematycznych aspektów kryptografii i bezpieczeństwa danych w obszarze badań i sektora ICT. W tym programie będziesz studiować nowoczesne algorytmy i protokoły kryptografii symetrycznej i asymetrycznej oraz analizować je z matematycznego punktu widzenia.
Uzupełnieniem studiów teoretycznych z matematyki są zajęcia z zakresu bezpieczeństwa systemów sieciowych i zarządzania bezpieczeństwem. Dzięki temu po ukończeniu studiów będziesz mógł kontynuować karierę z sukcesem, na przykład jako ekspert ds. bezpieczeństwa w branży technologii informacyjno-komunikacyjnych.
Oprócz kariery w przemyśle zdobędziesz także umiejętności niezbędne do dalszej kariery akademickiej na studiach podyplomowych i uzyskania stopnia doktora. stopień.
Doskonałość akademicka i doświadczenie
Główny przedmiot Kryptografia oferuje solidną wiedzę na temat klasycznych i współczesnych aspektów kryptografii matematycznej. Rozwija się głębokie zrozumienie współczesnych symetrycznych i asymetrycznych kryptosystemów. Studenci otrzymują solidne wykształcenie akademickie, które pozwala im kontynuować studia podyplomowe, a także pracować jako eksperci ds. cyberbezpieczeństwa w sektorze IT.
Ścieżki specjalizacji
Specjalizacja z kryptografii ma międzynarodową dwustopniową współpracę z Europejskim Instytutem Innowacji i Technologii (EIT). Oprócz Kryptografii program oferuje cztery inne ścieżki specjalizacyjne:
Poznaj kadrę programu, obecnych studentów i doradców ds. studiów:
Dołącz do Wirtualnego Tygodnia Otwartego z ponad 30 sesjami na żywo w dniach 18–22 listopada!
Rekrutacja
Program
Struktura programu
Program składa się z następujących sekcji:
- Studia na poziomie zaawansowanym z przedmiotu kierunkowego, 50 ECTS
- Kryptologia i bezpieczeństwo systemów sieciowych z zarządzaniem bezpieczeństwem
- Moduł tematyczny lub przedmiot dodatkowy, 20-25 ECTS
- Studia do wyboru, 15-20 ECTS
- Praca magisterska z zakresu technologii, 30 ECTS
Praca magisterska i tematy
Praca magisterska na kierunku specjalizacji Kryptografia koncentruje się na matematycznych aspektach kryptosystemów i cyberbezpieczeństwa w ogólności. Poniżej wymieniono możliwe tematy pracy magisterskiej:
- kryptosystemy klucza publicznego,
- szyfrowanie homomorficzne,
- blockchainy w kryptografii,
- kryptografia kwantowa.
Wynik programu
W ramach specjalizacji Kryptografia nauczysz się oceniać mocne i słabe strony rozwiązań kryptograficznych w oparciu o głębokie zrozumienie teorii leżącej u ich podstaw. Zdobędziesz również umiejętność stosowania algorytmów i protokołów kryptograficznych w rzeczywistych środowiskach.
Po ukończeniu programu będziesz mieć:
- dobra znajomość matematycznych podstaw kryptografii;
- wiedza, zrozumienie i umiejętności stosowania współczesnej kryptografii w świecie cyfrowym, w tym kryptosystemów symetrycznych i asymetrycznych, kryptograficznych funkcji skrótu i podpisów cyfrowych;
- zaawansowane zrozumienie i wiedza specjalistyczna na temat różnych struktur matematycznych, które umożliwiają nowoczesną i przyszłą kryptografię;
- umiejętność oceny mocnych i słabych stron rozwiązań kryptograficznych w oparciu o głębokie zrozumienie teorii leżącej u ich podstaw;
- umiejętność stosowania algorytmów i protokołów kryptograficznych w środowiskach rzeczywistych;
- zrozumienie znaczenia bezpieczeństwa informacji w szerszym kontekście, takim jak duża korporacja lub duży uniwersytet, podstawowa wiedza potrzebna do pracy w takich środowiskach jak menedżer ds. bezpieczeństwa informacji;
- indywidualny profil wiedzy z zakresu bezpieczeństwa informacji oparty na głównym przedmiocie i dodatkowo wzmocniony indywidualnie planowanymi studiami fakultatywnymi (przedmiot dodatkowy). Powstały profil specjalizacji może obejmować na przykład inżyniera kryptografii, inżyniera bezpieczeństwa sieci, inżyniera bezpieczeństwa i ochrony oprogramowania, specjalistę ds. bezpieczeństwa gier online lub menedżera/konsultanta ds. bezpieczeństwa informacji.
Oprócz treści technicznych w treści studiów zwraca się również uwagę na inne umiejętności potrzebne w życiu zawodowym, na przykład w karierze eksperta, przedsiębiorcy lub badacza. Szczególną uwagę zwraca się na następujące umiejętności i zdolności:
- umiejętność identyfikacji różnych potencjalnych rozwiązań i wyboru tego, które wydaje się najbardziej wykonalne na podstawie dostępnych informacji;
- rozwój własnej wiedzy specjalistycznej (kształcenie ustawiczne), umiejętność spojrzenia na dziedzinę z szerokiej perspektywy;
- umiejętność kontrolowania różnych podczęści projektu, umiejętność przyjęcia odpowiedzialnej roli w pracy nad projektem jako członek grupy w międzynarodowym środowisku wielokulturowym;
- dobre umiejętności komunikacyjne, w tym umiejętności komunikacji ustnej i prezentacji ustnej, pisemne raporty i pisemne prezentacje, wszystkie z uwzględnieniem danej grupy docelowej i jej zdolności do zrozumienia komunikacji z punktu widzenia technologicznego i kulturowego;
- umiejętność kompleksowego i szerokiego pozyskiwania informacji przy jednoczesnym krytycznym podejściu do źródeł informacji i odkrywanych informacji;
- umiejętności tworzenia sieci kontaktów w celu budowania funkcjonalnych sieci kontaktów w życiu zawodowym.
Stypendia i Finansowanie
Możliwości stypendialne
University of Turku wspiera utalentowanych i zmotywowanych studentów hojnymi stypendiami. Uniwersytet oferuje te stypendia studentom podejmującym studia magisterskie, którzy podlegają opłatom za naukę.
Stypendia przyznawane są na podstawie osiągnięć naukowych. Aby się o nie ubiegać, wystarczy odpowiedzieć „tak” na odpowiednie pytanie w formularzu zgłoszeniowym online podczas aplikowania do programu.
Jeden rodzaj stypendium obejmuje pełne czesne za dwa lata studiów magisterskich. Oprócz tego istnieje stypendium dla najlepszych kandydatów, które obejmuje czesne i obejmuje dodatkowe dofinansowanie w wysokości 5000 €.
Około 30% przyjętych studentów otrzymuje stypendium University of Turku .
Galeria
Możliwości związane z karierą
Opcje pracy
Odsetek zatrudnienia osób posiadających tytuł magistra (technika) jest w Finlandii wysoki. Stopień uzyskany na ścieżce kryptograficznej zapewnia solidne podstawy w zakresie kryptografii matematycznej i obejmuje różne aktualne obszary bezpieczeństwa informacji. Podczas studiów będziesz miał okazję współpracować z lokalnymi firmami; zwłaszcza poprzez opcjonalny projekt Capstone. W oparciu o indywidualnie zaplanowany profil specjalizacji możesz osiągnąć sukces w branży IT jako ekspert ds. bezpieczeństwa informacji na obszarze Turku, a także w innych regionach w Finlandii i za granicą.
Przemysł intensywnie wykorzystujący informacje stał się najważniejszym sektorem biznesowym w Finlandii. Zabezpieczenie tego sektora biznesowego i jego produktów jest kluczowe w erze nowożytnej. W Europie ICT odgrywa kluczową rolę w poprawie rentowności przemysłu i reagowaniu na potrzeby społeczeństwa.
Indywidualny plan nauki opracowany dla każdego ucznia zapewnia indywidualny profil wiedzy na temat bezpieczeństwa informacji. Jako absolwent tej specjalizacji skorzystasz z silnego zrozumienia technologii, teorii i praktyki oraz umiejętności, które zdobędziesz w programie.
Przykłady odpowiednich tytułów stanowisk:
- Specjalista ds. Bezpieczeństwa Sieci,
- Specjalista ds. Bezpieczeństwa Informacji,
- Inżynier Kryptografii,
- Menadżer ochrony,
- Dyrektor ds. informacji,
- Szef Bezpieczeństwa Informacji,
- Szef korporacyjnego IT.
Kariera w badaniach
Tytuł magistra (technologia) uprawnia do podjęcia naukowych studiów podyplomowych. Stopnie podyplomowe to stopnie doktorskie i licencjackie. Stopnie można ukończyć w ramach University of Turku Graduate School UTUGS i Doctoral Programmes.