Keystone logo
University of the Arts Helsinki

University of the Arts Helsinki

University of the Arts Helsinki

Wstęp

Uniwersytet Sztuk Pięknych w Helsinkach (Uniarts Helsinki) zapewnia najwyższy poziom edukacji w dziedzinie muzyki, sztuk pięknych, teatru, pisarstwa i tańca w Finlandii. Uniarts Helsinki jest międzynarodowym prekursorem w edukacji i badaniach w dziedzinie sztuki i wzmacnia rolę sztuki jako siły, która reformuje społeczeństwo. Założony w 2013 roku Uniarts Helsinki składa się z Akademii Sztuk Pięknych, Akademii Sibeliusa i Akademii Teatralnej.

Jesteśmy otwartym miejscem spotkań sztuki i krytycznej społeczności uniwersyteckiej dla odważnych reformatorów i znawców tradycji, z siedzibą w Akademii Sztuk Pięknych, Akademii Sibeliusa i Akademii Teatralnej.

Światowej klasy edukacja i badania

Akademia Sibeliusa Uniarts Helsinki zajęła 12. miejsce w dziedzinie muzyki i 13. miejsce w dziedzinie sztuk performatywnych w rankingu QS World University Rankings 2024. Ranking został opublikowany po raz ósmy w 2024 r., a Akademia Sibeliusa znalazła się wśród najlepszych uniwersytetów od pierwszego roku rankingu.

Doskonałe opinie od studentów. Jesteśmy najbardziej poszukiwanym miejscem do studiowania w Finlandii: około 8 procent naszych kandydatów jest przyjmowanych na studia.

Według badań nasi absolwenci studiów licencjackich, magisterskich i doktoranckich są zadowoleni z treści i jakości ich edukacji, interakcji z nauczycielami oraz dostępnych zasobów i usług. Wyniki opierają się na badaniach absolwentów studiów licencjackich oraz badaniach monitoringu kariery przeprowadzonych w 2021 r.

Kawalerowie, którzy ukończyli studia w 2018 roku, stwierdzają, że Uniarts Helsinki zapewnia wysokiej jakości nauczanie. Absolwenci studiów magisterskich z 2013 r. i doktoranci z 2015 r. uważają, że ich dyplom Uniarts Helsinki sprawił, że są dobrze przygotowani do życia zawodowego.

Pozytywne recenzje studentów z wymiany. Również nasi studenci z wymiany są bardzo zadowoleni ze studiów, a uczelnia zyskała uznanie za praktyki studenckie na wymianie. Informacje zwrotne zostały zebrane w latach 2016–2017 od studentów, którzy uczestniczyli w programie wymiany Erasmus.

Uniarts Helsinki został wybrany jako krajowy uniwersytet najlepszych praktyk, jeśli chodzi o mobilność w ramach programu Erasmus. W szczególności nastąpił znaczny wzrost liczby studentów z wymiany ubiegających się o studia muzyczne.

Audytowany system jakości. Uniarts Helsinki stosuje system jakości, który pomaga nam zapewnić wysoką jakość naszych działań.

System został poddany audytowi w 2018 r. Szczególnie pozytywne recenzje uzyskaliśmy za podejście oparte na wartościach i zorientowane na studenta, które stosujemy w naszej działalności. Oferowana przez nas edukacja ma silny związek z życiem zawodowym, a nasi absolwenci są zaangażowani w rozwój naszej edukacji.

Statystyka

 • Studies
 • Liczba studentów: 1923 studentów (2023)
 • Liczba ukończonych stopni: 189 stopni licencjackich, 320 stopni magisterskich, 11 stopni doktora (2023 r.)
 • Liczba kandydatów: 5337 kandydatów, 337 przyjętych na studia. (2023)
 • Rankingi uniwersyteckie: Do najważniejszych rankingów przedmiotowych University of the Arts Helsinki należy 12. miejsce Akademii Sibeliusa w dziedzinie muzyki i 13. miejsce w sztukach performatywnych. Dodatkowo uczelnia znalazła się w gronie 200 najlepszych w dziedzinie sztuki i projektowania.
 • Studenci zagraniczni: 18% studentów studiów licencjackich i magisterskich oraz 21% doktorantów pochodzi spoza Finlandii (2023)

Research

 • Amount of external research funding: 1.2 million euros (in 2022)
 • Number of researchers: 20 researchers (Academy of Finland research fellow, researcher, postdoctoral research fellow, university researcher), 219 doctoral candidates. In addition, part of our 63 professors carry out research. (2022)

Personnel

 • Liczba pracowników: 764 w przeliczeniu na pełne etaty (w 2023 r.)
 • International staff: 12% of the teaching and research staff come from outside of Finland (in 2022)

  Funkcje kampusu

  Uniarts Helsinki ma dwa kampusy w Helsinkach - Sörnäinen, i Töölö - i działa również w Seinäjoki i Kuopio.

  Kampus Töölö

  Obiekty dydaktyczne i miejsca występów muzycznych znajdują się głównie na kampusie Uniarts Helsinki's Töölö. Budynki znajdują się w samym sercu Helsinek.

  Obiekty (Helsinki Music Centre, N Building i R Building) zapewniają kilka sal do ćwiczeń i klas w centrum Helsinek, specjalnie dla studentów Akademii Sibeliusa Uniarts Helsinki.

  W Helsińskim Centrum Muzyki oraz w budynkach przy Nervanderinkatu i Pohjoinen Rautatienkatu znajdują się sale o różnym przeznaczeniu, a także pomieszczenia do pracy dla pracowników Uniarts Helsinki.

  Dowiedz się więcej o naszym Kampusie Töölö na naszej stronie internetowej.

  Kampus Sörnäinen

  Kampus Sörnäinen w centrum Helsinek oferuje inspirujące środowisko uczenia się, szczególnie dla studentów sztuk pięknych, teatru i tańca.

  Budynek Kookos, w którym mieści się Akademia Teatralna, zapewnia zaplecze, zwłaszcza dla studentów tańca i teatru. Budynek Mylly, który został ukończony w 2021 roku, mieści studentów sztuk pięknych, projektowania oświetlenia i dźwięku oraz projektowania dla sztuk performatywnych. W kampusie Sörnäinen znajduje się również dobrze zaopatrzona biblioteka i restauracja studencka.

  Dowiedz się więcej o Kampusie Sörnäinen na naszej stronie internetowej.

   Stypendia i Finansowanie

   Uniarts Helsinki prowadzi program stypendialny dla studentów, którzy zobowiązani są do uiszczenia opłat w formie zwolnienia z czesnego.

   Jeśli jesteś zobowiązany do zapłaty, musisz zaznaczyć w formularzu wniosku, czy chcesz ubiegać się o stypendium Uniarts Helsinki na pokrycie rocznej opłaty za naukę w przypadku przyjęcia na studia.

   Więcej informacji o programie stypendialnym znajdziesz na naszej stronie internetowej.

   Życie na kampusie i udogodnienia

   Związek Studentów Uniwersytetu Artystycznego (ArtSU) jest organizacją społeczną i interesowną zrzeszającą wszystkich studentów Uniwersytetu Artystycznego. Każdy studiujący student studiów licencjackich i magisterskich zostaje automatycznie członkiem Samorządu Studenckiego w momencie zapisania się na uczelnię. Zapraszamy także studentów z wymiany i doktorantów. Celem ArtSU jest łączenie swoich członków, promowanie interesów i praw studentów oraz świadczenie usług ułatwiających studiowanie.

   Helsinki, stolica Finlandii, jest bogata w zajęcia i atrakcje, które zadowolą każdego. To tętniące życiem miasto studenckie, w którym mieszka około 70 000 studentów. Więcej informacji można znaleźć na oficjalnej stronie miasta myHelsinki.fi.

   • Jeśli masz trudności w nauce lub w życiu osobistym, możesz skontaktować się z naszym psychologiem studyjnym.
   • Kapelan uniwersytecki Uniarts Helsinki jest dostępny dla wszystkich członków społeczności uniwersyteckiej, zarówno studentów, jak i pracowników.
   • UniSport świadczy usługi sportowe i ćwiczeń w sześciu lokalizacjach w Helsinkach, a także posiada siłownię w Akademii Teatralnej Uniarts Helsinki.
   • Biblioteka Uniarts Helsinki ma cztery lokalizacje: Akademię Sztuk Pięknych, Akademię Teatralną i Akademię Sibeliusa zarówno w Helsinkach, jak i Kuopio.

   Lokalizacje

   • Helsinki

    Töölönkatu, 3, 00100, Helsinki

   • Helsinki

    Sörnäisten rantatie 19, 00530, Helsinki

    pytania