Keystone logo
© University of Arts Helsinki
University of the Arts Helsinki

University of the Arts Helsinki

University of the Arts Helsinki

Wstęp

University of the Arts Helsinki (Uniarts Helsinki) zapewnia najwyższy poziom edukacji w zakresie muzyki, sztuk pięknych, teatru i tańca w Finlandii. Uniarts Helsinki jest międzynarodowym prekursorem edukacji i badań w dziedzinie sztuki i wzmacnia rolę sztuki jako siły reformującej społeczeństwo. Założona w 2013 roku firma Uniarts Helsinki składa się z Akademii Sztuk Pięknych, Akademii Sibeliusa i Akademii Teatralnej.

Jesteśmy otwartym miejscem spotkań sztuki i krytyczną społecznością uniwersytecką dla odważnych reformatorów i znawców tradycji, z siedzibą w Akademii Sztuk Pięknych, Akademii Sibeliusa i Akademii Teatralnej.

Światowej klasy edukacja i badania

Uniarts Helsinki's Sibelius Academy zajęła 22. miejsce w dziedzinie sztuk performatywnych w QS World University Rankings 2022. Ranking został opublikowany po raz siódmy w 2022 roku, a Akademia Sibeliusa od pierwszego roku rankingu plasuje się w czołówce uczelni.

Doskonałe opinie uczniów.Jesteśmy najbardziej poszukiwanym miejscem do studiowania w Finlandii: około 8 procent naszych kandydatów jest przyjmowanych jako studenci.

Według badań nasi absolwenci studiów licencjackich, magisterskich i doktoranckich są zadowoleni z treści i jakości swojego kształcenia, interakcji z nauczycielami oraz dostępnych zasobów i usług. Wyniki opierają się na badaniach absolwentów studiów licencjackich oraz badaniach monitorujących karierę zawodową przeprowadzonych w 2021 roku.

Licencjaci, którzy ukończyli studia w 2018 roku, uważają, że Uniarts Helsinki zapewnia wysokiej jakości nauczanie. Absolwenci studiów magisterskich z 2013 r. i doktoranci z 2015 r. uważają, że dyplom Uniarts Helsinki dobrze przygotował ich do życia zawodowego.

Pozytywne recenzje studentów z wymiany.Nasi studenci z wymiany również byli bardzo zadowoleni ze swoich studiów, a uniwersytet otrzymał uznanie za swoje praktyki studenckie. Informacje zwrotne zebrano w latach 2016–2017 od studentów, którzy uczestniczyli w programie wymiany Erasmus.

Uniarts Helsinki został wybrany jako krajowy uniwersytet najlepszych praktyk, jeśli chodzi o mobilność Erasmusa. W szczególności nastąpił znaczny wzrost liczby studentów z wymiany ubiegających się o studia muzyczne.

Audytowany system jakości.Uniarts Helsinki stosuje system jakości, który pomaga nam zapewnić wysoką jakość naszych działań.

System był audytowany w 2018 roku. Otrzymaliśmy szczególnie pozytywne recenzje za prawdziwie oparte na wartościach i skoncentrowane na uczniu podejście, które stosujemy w naszych działaniach. Edukacja, którą oferujemy, jest silnie powiązana z życiem zawodowym, a nasi absolwenci są zaangażowani w rozwój naszej edukacji.

Statystyka

Studia

 • Liczba uczniów: 1.958 uczniów (w 2021 r.)
 • Liczba ukończonych studiów: 278 magistrów, 203 licencjatów, 13 doktorów (w 2021 r.)
 • Liczba kandydatów: 4.887 kandydatów, 322 przyjętych jako studenci (w 2021 r.)
 • Rankingi uniwersytetów: 22 miejsce dla Uniarts Helsinki's Sibelius Academy w dziedzinie sztuk performatywnych w QS World University Rankings 2022.
 • Studenci międzynarodowi: 17% studentów studiów licencjackich i magisterskich oraz 20% doktorantów pochodzi spoza Finlandii (w 2021 r.)

Badania

 • Kwota zewnętrznego finansowania badań: 1,3 mln euro (w 2021 r.)
 • Liczba pracowników naukowych: 65 profesorów (w tym profesorów wizytujących), 19 pracowników naukowych (Academy of Finland research fellow, researcher, postdoctoral research fellow, university researcher), 209 doktorantów (w 2021 r.)
 • Liczba publikacji: 122 recenzowane artykuły naukowe, 85 innych publikacji naukowych (w 2021 r.)

Personel

 • Liczba pracowników: 773 pełnych etatów (w 2021 r.)
 • Pracownicy międzynarodowi: 12% pracowników dydaktycznych i badawczych pochodzi spoza Finlandii (w 2021 r.)

  Funkcje kampusu

  Uniarts Helsinki ma dwa kampusy w Helsinkach - Sörnäinen, i Töölö - i działa również w Seinäjoki i Kuopio.

  Kampus Töölö

  Obiekty dydaktyczne i miejsca występów muzycznych znajdują się głównie na kampusie Uniarts Helsinki's Töölö. Budynki znajdują się w samym sercu Helsinek.

  Obiekty (Helsinki Music Centre, N Building i R Building) zapewniają kilka sal do ćwiczeń i klas w centrum Helsinek, specjalnie dla studentów Akademii Sibeliusa Uniarts Helsinki.

  W Helsińskim Centrum Muzyki oraz w budynkach przy Nervanderinkatu i Pohjoinen Rautatienkatu znajdują się sale o różnym przeznaczeniu, a także pomieszczenia do pracy dla pracowników Uniarts Helsinki.

  Dowiedz się więcej o naszym Kampusie Töölö na naszej stronie internetowej.

  Kampus Sörnäinen

  Kampus Sörnäinen w centrum Helsinek oferuje inspirujące środowisko uczenia się, szczególnie dla studentów sztuk pięknych, teatru i tańca.

  Budynek Kookos, w którym mieści się Akademia Teatralna, zapewnia zaplecze, zwłaszcza dla studentów tańca i teatru. Budynek Mylly, który został ukończony w 2021 roku, mieści studentów sztuk pięknych, projektowania oświetlenia i dźwięku oraz projektowania dla sztuk performatywnych. W kampusie Sörnäinen znajduje się również dobrze zaopatrzona biblioteka i restauracja studencka.

  Dowiedz się więcej o Kampusie Sörnäinen na naszej stronie internetowej.

   Lokalizacje

   • Helsinki

    Töölönkatu, 3, 00100, Helsinki

   • Helsinki

    Sörnäisten rantatie 19, 00530, Helsinki

    pytania