Keystone logo
© The University of St Andrews
University of St Andrews

University of St Andrews

University of St Andrews

Wstęp

St Andrews to wyjątkowe i urzekające miejsce, a Uniwersytet jest kluczowym elementem jego uroku. Siedem wieków historii łączy studentów z miastem, prowadząc do starożytnej, a jednocześnie nowoczesnej instytucji widocznej dzisiaj.

Osobom zainteresowanym wizytą lub przeprowadzką do St Andrews zalecamy zapoznanie się z informacjami o mieście, które opisują udogodnienia i możliwości dostępne dla lokalnej społeczności. W poniższych sekcjach znajdziesz również informacje na temat zarządzania, historii i strategii na przyszłość Uczelni.

Funkcje kampusu

St Andrews oferuje ponad 4000 miejsc noclegowych i fantastyczną różnorodność zakwaterowania, które zaspokoją każdy gust i każdą kieszeń. Przyszli studenci mogą być pewni, że podczas studiów znajdą odpowiednie zakwaterowanie.

Akademiki

Uniwersytet oferuje szeroką gamę opcji zakwaterowania dostosowanych do różnych stylów życia studentów, niezależnie od tego, czy chcesz zapewnić posiłki, kuchnię do gotowania dla siebie, współlokatora, czy też indywidualną sypialnię.

  Rekrutacja

  Wymagania wstępne

  University of St Andrews oferuje różnorodne elastyczne opcje przyjęć, aby zapewnić, że nasze drzwi pozostaną otwarte dla wszystkich studentów, niezależnie od pochodzenia i sytuacji osobistej.

  Chociaż przyjęcie do St Andrew's jest konkurencyjne, rozpoznajemy szereg różnych kwalifikacji i bierzemy pod uwagę wszystkie aspekty Twojej aplikacji, w tym kontekst, Twoje oświadczenie i referencje. Same oceny nie gwarantują przyjęcia, a rzeczywiste oferty mogą być wyższe lub niższe niż wymienione minimalne oceny wymagane w każdym programie.

  Informacje na temat naszych wymagań wstępnych można znaleźć w objaśnieniach dotyczących wpisów akademickich, a kandydaci z Wielkiej Brytanii mogą skorzystać z naszego wskaźnika, aby sprawdzić, z jakim zestawem wymagań wstępnych muszą się zapoznać. Wszyscy kandydaci spoza Wielkiej Brytanii powinni zapoznać się z naszymi standardowymi wymaganiami wstępnymi na studia.

  Uczelnia oferuje również alternatywne ścieżki przyjęć dla kandydatów, którzy pochodzą z obszarów, w których otrzymujemy ograniczoną liczbę wniosków i którzy nie są w stanie uzyskać wymaganych ocen, lub dla tych, którzy wracają do nauki po dłuższym okresie.

  Wymagania w języku angielskim

  University of St Andrews przyjmuje studentów z całego świata. Aby wszyscy nasi studenci mogli w pełni skorzystać z wybranego programu, kandydaci muszą przedstawić dowód swojej umiejętności skutecznego mówienia i pisania po angielsku.

  Wymagania dotyczące języka angielskiego i rodzaj dokumentów, które należy przedstawić, zależą od tego, czy ubiegasz się o przyjęcie na studia przedstopniowe, licencjackie czy podyplomowe.

  Wymagania wizowe

  Studenci zagraniczni potrzebują wizy, aby mieszkać i studiować w Wielkiej Brytanii. To, czy potrzebujesz wizy i jej rodzaj, zależy od Twojej narodowości i długości kursu.

  Przyjeżdzający pracownicy naukowi, uczeni i badacze powinni skontaktować się z uniwersyteckim zespołem ds. imigracji w celu uzyskania porady dotyczącej wizy przed złożeniem wniosku wizowego.

  Stypendia i Finansowanie

  St Andrews stara się przyciągać najlepszych studentów, niezależnie od sytuacji finansowej. Stypendia nagradzają doskonałość akademicką i mają na celu pomóc studentom w utrzymaniu się podczas pobytu na uniwersytecie.

  Osoby ubiegające się o status uchodźcy, objęte ochroną humanitarną, urlopem uznaniowym i statusem osoby ubiegającej się o azyl zachęca się do ubiegania się o stypendia w ramach wsparcia finansowego. Twój status czesnego określi, które stypendia są dla Ciebie dostępne.

  Katalog stypendiów i funduszy oferuje przeszukiwalny katalog opcji finansowania oferowanych przez Uniwersytet w zakresie opłat, kosztów utrzymania, podróży i inicjatyw.

  University of St Andrews co roku oferuje wiele stypendiów podyplomowych. Istnieją również zasoby dostępne dla absolwentów studiów podyplomowych poszukujących finansowania, w tym opcje poza uniwersytetem. Należy jednak pamiętać, że oferta miejsca na Uniwersytecie nie niesie ze sobą gwarancji wsparcia finansowego.

  University of St Andrews oferuje stypendia podyplomowe i inne nagrody finansowe. Mogą one odbywać się jako dodatek do finansowania zewnętrznego lub nagród od organu rządowego. Mogą one również obejmować (w całości lub w części) czesne, utrzymanie (koszty utrzymania, w tym zakwaterowanie) lub jedno i drugie.

  Stypendia są dostępne na podstawie osiągnięć akademickich i potrzeb finansowych. Dostępne są stypendia zarówno dla statusu opłaty krajowej, jak i zagranicznej. Zespół stypendialny zaleca uważne przeczytanie warunków każdej nagrody i zastosowanie się do różnych źródeł finansowania.

  Stypendia podyplomowe

  Studia podyplomowe to inwestycja w swój rozwój intelektualny i potencjał zawodowy. University of St Andrews zapewnia stypendia, aby pomóc jak największej liczbie studentów kontynuować naukę na studiach wyższych.

  Dostępność stypendiów może zależeć od kierunku studiów lub statusu opłat (na przykład od tego, czy jesteś studentem „krajowym”, czy „zagranicznym”).

  English Language Requirements

  Potwierdź swoją znajomość języka angielskiego testem języka angielskiego Duolingo! DET to wygodny, szybki i niedrogi test online z języka angielskiego akceptowany przez ponad 4000 uniwersytetów (takich jak ten) na całym świecie.

  Lokalizacje

  • Saint Andrews

   St Katharine's West The Scores, KY16 9AJ, Saint Andrews

  pytania