Keystone logo
University Of Sannio Magister nauk statystycznych i aktuarialnych
University Of Sannio

Magister nauk statystycznych i aktuarialnych

Benevento, Włochy

Request duration

Włoski

Request pace

Request application deadline

Oct 2023

Request tuition fees

W kampusie

Stypendia

Poznaj możliwości stypendialne, aby pomóc sfinansować swoje studia

Wstęp

Kurs studiów w dziedzinie nauk statystycznych i aktuarialnych został ustanowiony na Uniwersytecie w Benevento od 1991 r. Stanowi wyjątkową ofertę edukacyjną w Kampanii i południowych Włoszech. Podobne ścieżki studiów istnieją tylko na uniwersytetach w Rzymie „La Sapienza” i Trieście.

Kurs magisterski z nauk statystycznych i aktuarialnych ma na celu kształcenie wysoko wykwalifikowanych specjalistów w dziedzinie nauk aktuarialnych i stosowanych metodologii ilościowych w zakresie ubezpieczeń, zabezpieczenia społecznego i zagadnień finansowych.

Treści szczegółowe kursu dotyczą technik ubezpieczeniowych, modeli teorii ryzyka do oceny i kontroli wypłacalności (w sektorze ubezpieczeniowym, finansowym i emerytalnym), finansów przedsiębiorstw, analizy produktów i rynków finansowych, modeli demograficznych do analizy przetrwania, pogłębienie technik statystycznych i probabilistycznych, logika ekonomii niepewności oraz stosowanych w nich narzędzi technologicznych. Plan szkolenia ma na celu przedstawienie ram teoretycznych, wgląd w praktyki operacyjne w kontekście aplikacji, kulturę prawną i odpowiednie regulacje dotyczące analizy rynków finansowych, ubezpieczeniowych i ubezpieczeń społecznych.

Student magistra zdobędzie mistrzostwo i krytyczną autonomię w dobrze określonych ramach umiejętności, które zostaną wyrażone w sektorze kluczowym dla modernizacji kraju oraz z silnymi i ciągłymi prośbami o wysoki profesjonalizm.

O szkole

pytania

Podobne kursy

  • MSc in Actuarial Sciences, Risk and Data Analysis
    • Milan, Włochy
  • Magister nauk aktuarialnych - MActSc
    • Wellington, Nowa Zelandia
  • Magister inżynierii aktuarialnej i finansowej
    • Leuven, Belgia