Keystone logo
University Of Sannio

University Of Sannio

University Of Sannio

Wstęp

Kampus uniwersytecki Benevento składający się z wydziałów prawa, ekonomii, zarządzania i metod ilościowych, inżynierii, nauki i technologii, urodzony jako filia Uniwersytetu w Salerno, uzyskał pełną autonomię administracyjną i dydaktyczną od 1 stycznia 1998 r. (DM 29.12.1997) jako University Of Sannio of Benevento.

W ramach ogólnokrajowego kształcenia uniwersyteckiego Uniwersytet Samnite wyróżnia się złożonym projektem kulturalnym, charakteryzującym się z jednej strony wysokospecjalistycznymi kursami szkoleniowymi, które kwalifikują go jako ośrodek o znaczeniu ogólnokrajowym w niektórych dyscyplinach; z drugiej strony promocyjnej roli, jaką proponuje Uniwersytet w procesie rozwoju systemu gospodarczego i społecznego Kampanii, aw szczególności jej obszarów wewnętrznych.

Wybór hipotezy o tworzeniu struktur uczelni (Rektorat, Dyrekcja Administracyjna, Prezydencje wydziałowe, Biblioteki, Sale dydaktyczne, Kwatery gościnne, Stołówka, Centrum Językowe, Pracownia komputerowa) staje się zatem logiką silnej integracji z terytorium. niezbędny krok w tworzeniu tego systemu uniwersytecko-miejskiego, który podsumowuje najlepsze włoskie tradycje uniwersyteckie i który wyraża przede wszystkim specyficzną opcję kulturową o dużym zaangażowaniu obywatelskim, mającą na celu wzmocnienie wszystkich wcześniej istniejących potencjałów na tym obszarze, urbanistyka, budownictwo i społeczność.

Lokalizacje

  • Benevento

    Piazza Roma,21, 82100, Benevento

    pytania