Keystone logo
University of Peloponnese - International Olympic Academy in Greece

University of Peloponnese - International Olympic Academy in Greece

University of Peloponnese - International Olympic Academy in Greece

Wstęp

HISTORIA IOA

W 1927 roku Pierre de Coubertin został zaproszony przez rząd grecki do Olimpii, by wziąć udział w odsłonięciu pamiątkowej steli utworzonej w celu uhonorowania jego działania ożywić igrzysk olimpijskich. Podczas pobytu w Grecji, omówił potrzeby ośrodka akademickiego dla badania ruchu olimpijskiego i jego trendów ze swoim przyjacielem Ioannis Chrysafis, który stał na czele Departamentu Wychowania Fizycznego na Uniwersytecie w Atenach. Coubertin uważał, że ruch olimpijski nie powinien odbiegać od jej celów edukacyjnych i napisał: "Nie byłem w stanie przeprowadzić do końca tego, co chciałem, aby doskonalić. Wierzę, że to centrum badań Igrzysk by wspomóc zachowanie i postępy mojej pracy bardziej niż cokolwiek innego, i utrzymać go od fałszywych dróg, które boję się ".

pomysły Coubertin były zgodne z celami Greckiego Komitetu Olimpijskiego, który chciał założyć ośrodek akademicki wzorowany na starożytnej Gimnazjum, ustanowić podstawy dla wartości edukacyjnej sportu poprzez prowadzenie badań i organizowanie klasycznych gier. Nagłe zgony Chrysafis (1930) i Coubertin (1937) uniemożliwił im realizację ich rok ideas.One po śmierci Coubertin i po własne życzenie, jego serce zostało umieszczone wewnątrz pamiątkowej Stela w starożytnej Olimpii.

Ten rekindled pomysł utworzenia centrum dla igrzysk olimpijskich w starożytnej Olimpii. W ramach projektu została podjęta przez Ioannis Ketseas, studentka Chrysafis w Narodowym Klubu Gimnastycznego i Sekretarza Komitetu Olimpijskiego Grecji i Niemiec Carl Diem, bliski współpracownik Coubertina poświęconej Ruchu Olimpijskiego i edukacji. Diem i Ketseas, którzy pracowali razem w pierwszym Sztafety z Olimpii do Berlina w 1936 roku, zdecydował się działać w kierunku realizacji w Centrum Studiów olimpijskich. Do roku 1938 mieli przygotowany plan instytucji o nazwie Międzynarodowa Akademia Olimpijski i złożył go do Komitetu Olimpijskiego Greckiej. Przyjęła hoc planu i tego samego roku, wprowadzony w Karcie ustanowienie i funkcjonowanie IOA, jako jeden z celów Komitetu.

Na 38. sesji MKOl w Kairze, członkowie MKOl zostali poinformowani przez HOC o prawie niedawno przyjętej dla utworzenia Akademii Olimpijskiej w Grecji. Rok później, w 39. sesji MKOl w Londynie, MKOl zdecydował się umieścić ten fundament, który będzie promować ideały olimpijskie poprzez edukację pod jego patronatem. Po zakończeniu II wojny światowej, szczegółowe memorandum na temat funkcjonowania Akademii, przygotowanego przez Ketseas i Diem, został skierowany do 41. sesji MKOl w Sztokholmie w czerwcu 1947 roku.

W dniu 28 kwietnia 1949 roku, 44. sesji MKOl w Rzymie jednogłośnie zatwierdziła ustanowienie IOA i przypisane jej realizację i eksploatację do Komitetu Olimpijskiego Greckiej, pod patronatem MKOl. Kilka lat później, po długiej walce, pierwszy IO sesji zaplanowano na lato 1961 roku w czasie z ceremonii otwarcia starożytnym stadionie w Olimpii, który został wydobyty dzięki inicjatywie Carl Diem, który zapewnił wydatki na projekt.

Międzynarodowa Akademia olimpijskiej został oficjalnie otwarty w dniu 14 czerwca 1961 roku, a postępowanie pierwszej sesji przewodził Cleanthis Palaeologos, dyrektor Wydziału Wychowania Fizycznego Uniwersytetu w Atenach i niemieckiego profesora Lotz.

Od 1962 roku do 1990 roku zajęć akademickich Akademii były koordynowane przez jego koniec Dean, Otto Szymiczek, którego wkład w rozwój Akademii była bezcenna; wraz z prof Palaeologos, który został wykonany Honorowy Wiceprezes Akademii, że na mapach przebieg od trzech dekad, a obaj nagrodzony Złotym Medalem wkładu Academy.The N. Nissiotis, profesor filozofii religii, był również rolę w rozwoju naukowym IOA. Przewodniczył on Akademii od 1977 do jego śmierci w 1986 roku.

Podczas swojej pierwszej dekadzie pracy, działalność IOA były ograniczone do Międzynarodowej Sesji dla młodych uczestników. Od 1970 roku, stopniowo wdrażany IOA dodatkowe programy edukacyjne poświęcone problematyce Ruchu Olimpijskiego. Dziś, wiele różnych imprezy odbywają się co roku w siedzibie w starożytnej Olimpii. Aż do 1966 roku, uczestnicy mieszkali w namiotach, a sesje odbywały się pod sosnami. Pierwsze budynki zostały ukończone w 1967 roku, a one były stopniowo dodawane do z obiektów sportowych i nowych budynków. Nowe centrum konferencyjne, został ukończony w 1994 roku, przynosząc stan obiektów sztuki w służbie uczestników.

W uznaniu jego wkładu do humanistycznej celu, któremu służy i do rozwoju ruchu olimpijskiego, IOA otrzymał nagrodę Bonacosa w 1961 i 1970 roku oraz mistrzostw olimpijskich w 1981 roku.

WIZJA Zbadać i zwiększenia wkładu olimpizmu ludzkości w 21 wieku

Funkcje Międzynarodowej Akademii Olympic jak wielokulturowym interdyscyplinarnego centrum, które ma na celu studiowania, wzbogacając i promowanie olimpizmu. Powstanie takiej instytucji był inspirowany przez starożytnych Gymnasium, które kształcie olimpijskich ideałów przez harmonijnie kultywowanie ciała, woli i umysłu.

Organizacja pierwszych Igrzysk Olimpijskich w 21 wieku w Atenach odbyła się w kontekście zmian na szczeblu międzynarodowym, co ma wpływ na każdy aspekt ludzkiego myślenia i activity.We, naszych kultur i cywilizacji naszych weszły już większy okres przejściowy, w którym obrazy z całego świata, które zostały wykorzystane do podejmowania za pewnik, są zmieniane.

Powiązanych ze sobą naukowego, technologicznego, zmiany gospodarcze, polityczne i społeczne, które charakteryzują przebieg ludzkości w kierunku trzeciego tysiąclecia wpływają każdy pomysł, normą, a instytucja naszych międzynarodowych community.This dynamiczna fala jest również otwarcie nowych form dialogu dla przyszłość olimpizmu. Ponadto, jak można zauważyć poprzez badanie jego historii odwiecznej, Olympic Idealny zawsze był pomyślany i tworzone zgodnie z szerszymi warunków panujących w różnych okresach czasu.

Narodziny, dobrobyt, upadek i odrodzenie igrzysk olimpijskich wszystkie zostały odbiciem szerszych uwarunkowań kulturowych, które ukształtowały każdą epokę. Spekulacje i potencjały wciąż ewoluuje z Ruchu Olimpijskiego są naturalnie powstające w procesie realizacji tego ideału.

"Olimpizm", mimo wszystko, w słowach Pierre'a de Coubertina, "nie jest systemem, to stan umysłu. To może przenikać różnorodnych środków wyrazu i bez jednej rasy czy epoki może twierdzić, że mają monopol na niego ".

Międzynarodowa Akademia Olimpijski stanowi wyjątkową okazję dla studentów, naukowców, sportowców, artystów i urzędników z całego świata w celu wymiany pomysłów i dzielenia się ten "stan umysłu" w starożytnej Olimpii.

Różnorodność sesjach edukacyjnych, programów badań naukowych i badawczych, w głębi, które są oferowane, wszystko zmierza ku służbie wizję dla Międzynarodowej Akademii Olimpijskiej w nowym wieku: zbadać i zwiększenia wkładu olimpizmu ludzkości.

MISJA MISJA INTERNATIONAL OLYMPIC AKADEMII

Celem Międzynarodowej Akademii Olimpijskiej jest stworzenie Międzynarodowego Centrum Kultury w Olimpii, do zachowania i szerzenia olimpijskiego ducha, opracowanie i wdrożenie edukacyjnych i społecznych zasad olimpizmu i konsolidować podstawę naukową Olimpijski ideał, zgodnie z zasadami ustanowiony przez starożytnych Greków i revivers współczesnego ruchu olimpijskiego, za pośrednictwem inicjatywy barona de Coubertin użytkownika. Misją IOA jest:

 1. Funkcjonować jako Międzynarodowego Ośrodka Studiów Akademickich olimpijskich, Edukacji i Badań Naukowych.
 2. Aby działać jako forum międzynarodowym za darmo wypowiedzi i wymiany myśli wśród rodziny olimpijskiej, intelektualistów, naukowców, sportowców, administratorów sportowych, pedagogów, artystów i młodzieży na świecie.
 3. Zgromadzić ludzi z całego świata, w duchu przyjaźni i współpracy.
 4. Aby zachęcić ludzi do korzystania z doświadczeń i wiedzy zdobytych w IOA produktywnie, w promowaniu olimpijskie ideały w swoich krajach.
 5. Aby służyć i promowania ideałów i zasad ruchu olimpijskiego.
 6. Do współpracy i pomocy Krajowym Olimpijskim uczelni i innych instytucji poświęcone Edukacji Olimpijskiej.
 7. W celu zbadania i zwiększenia udziału olimpizmu ludzkości.

Lokalizacje

 • Athens

  52, Dimitrios Vikelas Avenue, 152 33, Athens

 • Diethnis Olimpiaki Akadimia

  Diethnis Olimpiaki Akadimia, Grecja

  pytania