Keystone logo
University Of Pasundan Bandung

University Of Pasundan Bandung

University Of Pasundan Bandung

Wstęp

Universitas Pasundan Bandung, zwany dalej UNPAS, powstał 14 listopada 1960 roku. UNPAS rozwinął się i stał się wiodącym uniwersytetem i od tego czasu stał się dumą społeczności. Świadczy o tym największa liczba studentów tej uczelni w regionie Kopertis IV.

Studenci pochodzą nie tylko z 33 prowincji w Indonezji, ale także z innych sąsiednich krajów, takich jak Tajlandia, Singapur, Somalia, Węgry, Polska, Tajwan, Turcja, Korea Południowa, Malezja, Kanada, Timor Wschodni, Uzbekistan, Niemcy, Japonia, Chiny, Tadżykistan, Estonia, Grecja, Hiszpania, Litwa, Australia i Kirgistan. Do tej pory UNPAS posiada 7 wydziałów, 25 studiów licencjackich, 7 studiów magisterskich i 3 studia doktoranckie.

Duża liczba studentów przyjętych na uniwersytet wynika z zaufania samej społeczności. Tempo Magazine 2005 i 2006 Kompas przeprowadziły ankietę i stwierdziły, że UNPAS znalazł się w pierwszej trójce najbardziej ulubionych uniwersytetów w Bandung, podczas gdy SWA z 2007 r. Zbadało, że UNPAS znalazł się w pierwszej czwórce pod względem akredytacji i 25 najpopularniejszych uniwersytetów w Javie. Pod koniec 2008 roku UNPAS został sklasyfikowany na 10 najlepszych uniwersytetach prywatnych w Indonezji, a także na 3 najlepszych uczelniach prywatnych w oparciu o UniRank ( http://www.4icu.org/id ). UNPAS otrzymuje również ocenę „A” w zakresie akredytacji.

Mając dużą liczbę studentów, UNPAS również angażuje swoich uczniów w różne działania. Z powodzeniem zdobyli kilka osiągnięć, zarówno w kraju, jak i za granicą, w tym działalność naukową, sport, sztukę, technologie i inne działania społecznościowe. W sporcie, uczniowie UNPAS zostały zapisane i zdobył osiągnięcia w mistrzostwach świata, takich jak Światowa Alpinis Championship w Stanach Zjednoczonych Ameryki, Międzynarodowy Medal Taekwondo Brązowy 2009 w 25. Sea Games w Laos, Vientiane, a najlepiej zwycięzca Indonezyjska Gokart w 2009, 2012, 2015 i 2016 roku oraz najlepszy samochód elektryczny w 2014 i 2015 roku.

Wdrażanie University Tridarma w większości programów studiów osiągnęło już wysoki poziom wewnętrznej skuteczności. Krajowa Organizacja Akredytacyjna Szkolnictwa Wyższego, dalej BAN-PT, uszeregowała wskaźniki otrzymane przez 14 kierunków studiów „A” (PRIME), natomiast istnienie Indonezyjskiej Jednostki Zapewnienia Jakości UNPAS, dalej SPMI , z sukcesem osiągnęła świetne wdrożenie w 2008 roku Wewnętrznego Systemu Zapewnienia Jakości uczelni przekazanego przez Dyrekcję Generalną Szkolnictwa Wyższego Ministerstwa Edukacji Narodowej, zwany dalej Dirjen Dikti Kemendiknas , w 2008 roku. Rok 2016 był jednym z najlepszych lat SPMI w swoich występach, czyniąc UNPAS między innymi wiodącą uczelnią. Jednocześnie UNPAS posiada również wytyczne dotyczące szkoleń dla tych uniwersytetów, których akredytacja jest nadal poniżej „A” (PRIME).

Aby ustanowić sieć i wdrożyć On-Campus oraz wspierać kształcenie na odległość online, UNPAS zbudował i ukończył infrastrukturę wideokonferencji / telekonferencji. Sama infrastruktura została już przetestowana przez Dikti i inne instytucje.

Ponadto poziom uznania i zaufania ze strony społeczności rośnie na wysokim poziomie, zarówno w kraju, jak i za granicą. Świadczy o tym fakt, że w 2007 roku UNPAS był już włączony do 50 obiecujących indonezyjskich uniwersytetów i 80 uniwersytetów opartych na zdrowiu i konkurencyjności. W międzyczasie UNPAS zyskał również duże zaufanie na arenie międzynarodowej, aby realizować program wzmocnienia społeczności JICA i prowadzić edukację w języku mandaryńskim we współpracy z Hebei Normal University w Chińskiej Republice Ludowej. UNPAS umieścił również 8 nauczycieli zagranicznych (7 nauczycieli z Chin i 1 nauczyciel z Korei Południowej).

W 2015 roku UNPAS po raz drugi został gospodarzem „Dorocznej międzynarodowej konferencji (AIC) 2015 Równe szanse edukacyjne dzięki technologii U-Learning”. Wzięło w nim również udział 14 krajów oraz Rektor UNPAS jako przewodniczący Komitetu Sterującego od pierwszego AIC w Pusanie w Korei Południowej. W listopadzie 2016 r. Podobna konferencja odbyła się w Republice Południowej Afryki, gdzie rektor został ponownie trzecim przewodniczącym Komitetu Sterującego. W 2015 roku UNPAS współpracował z University of Northern Philippines (UNP) w celu zorganizowania międzynarodowego seminarium „International Conference in Interdisciplinary Studies in Cultural Preservative”.

Wspólny program studiów między Guangxi Normal University, Chińską Republiką Ludową i UNPAS rozpoczął się już od 2010 r., Podczas gdy International Class została oficjalnie otwarta od roku akademickiego 2012/2013. Inżynieria Informatyczna, Wydział Inżynierii UNPAS był pierwszym wydziałem, który otworzył klasę międzynarodową, a następnie w 2018 r. Wydział Ekonomii i Biznesu we współpracy z Uniwersytetem Kyung Hee w Korei Południowej. Istnieje również akademik dla studentów dostępny w Jl. Dr. Setiabudhi no. 19 Bandung i home-stay programie między studentami UNPAS i Genki Gakuen z Shizouka, Japonii i Chonbuk National University w Korei Południowej.

Zajęcia akademickie są dobrze prowadzone przez doświadczonych nauczycieli. Do tej pory, według Higher Education Database, zwanej dalej PDPT ( Pangkalan Data Perguruan Tinggi), UNPAS liczy około 574 nauczycieli, którzy ukończyli zarówno krajowe, jak i zagraniczne uniwersytety. W jej skład wchodzi 27 profesorów, 158 stopni doktora i 402 tytuły magisterskie. Dlatego UNPAS z około 19 200 uczniami ma zrównoważony stosunek liczby nauczycieli, który wynosi 1: 35,1. W 2009 roku UNPAS otrzymał grant na międzynarodową promocję uniwersytetu poprzez QS Stars, natomiast w 2012 otrzymał trzygwiazdkową nagrodę „Rated for Excellence” za zatrudnialność i nauczanie oraz dwugwiazdkową nagrodę za internalizację.

Aby usprawnić obsługę studentów zagranicznych, UNPAS od roku akademickiego 2010/2011 tworzy Biuro ds. Współpracy Międzynarodowej (Dział Współpracy Międzynarodowej). Ponadto program studiów na kierunku Komunikacja i Zarządzanie uzyskał wyróżnienie w kategorii Najlepsza Szkoła Komunikacji i Zarządzania trzy lata z rzędu, w 2012, 2013 i 2014 roku.

W 2015 roku UNPAS uzyskał ISO 9001: 2008, podczas gdy w 2017 nowa wersja ISO 9001: 2015 została również uzyskana przez centralę i kilka programów studiów, takich jak Technologia Żywności, Zarządzanie, Administracja Publiczna i Biologia oraz Wydział Prawa. W tym samym roku uzyskano również Krajową Komisję Akredytacyjną, zwaną dalej KAN (Komite Akreditasi Nasional). Na początku 2019 r. Doszło do przejęcia 201 praw własności intelektualnej, w dalszej części zostaną one przekazane firmie HAKI (Hak Kekayaan Intelektual), marek i patentów. Nauczyciele otrzymali 68 stypendiów naukowych (50 tytułów i 18 tytułów na prace społeczne). To najwięcej spośród innych uczelni prywatnych w Zachodniej Jawie i Banten. UNPAS wyeksportował również 4 maszyny zmodyfikowanej mąki z manioku do Republiki Fidżi.

Aby ułatwić program Professional Certification w 2016 roku, UNPAS nawiązał współpracę z międzynarodową instytucją certyfikacji zawodowej American Academy of Project Management w Stanach Zjednoczonych. Zostało to zrealizowane w 2016 r. Przez uczniów, którzy ukończyli studia w 2016 r. Niektórzy nauczyciele również uzyskali te certyfikaty od uczelni. Ponadto, na podstawie oceny wyników uniwersytetu przez Dyrekcję Generalną ds. Badań i Rozwoju w połowie lipca 2016 r., UNPAS został zgrupowany jako UTAMA.

Według Instytucji Oceny i Wdrażania Technologii, dalej zwanej BPPT (Badan Pengkajian i Penerapan Teknologi), UNPAS przystąpił do realizacji partnerskiej technologii, która wspiera także rządowy program na rzecz osiągnięcia celu kraju rozwiniętego. W październiku 2016 roku UNPAS dołączył również do Nusantara Student Exchange lub zwany PERMATA (Pertukaran Antarmahasiswa Nusantara). W 2018 roku UNPAS utworzył Profession Certification Institution, czyli LSP P1, zatwierdzony przez National Profession Certification Institution lub BNSP (Badan Nasional Sertifikasi Profesi), a także Pasundan Halal Center w celu rozwijania wdrażania islamskiego szariatu. Istnieje również 10 czasopism naukowych wymienionych w DOAJ i 1 wymieniony w Thomson Reuters.

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Nauki i Technologii nr 775 / KPT / I / 2019, UNPAS oficjalnie powołał Wydział Lekarski, który w roku akademickim 2019/2020 przyjął dotychczas 50 studentów.

Lokalizacje

 • Bandung

  Jl. Lengkong Besar No.68, , Bandung

  Programy

   Instytucja oferuje również:

   pytania