Keystone logo
University of Pécs

University of Pécs

University of Pécs

Wstęp

Utworzenie University of Pécs po raz pierwszy zainicjował król Ludwik Wielki w 1367 roku. Dziś University of Pécs jest jedną z najbardziej prestiżowych instytucji w kraju, w której znajduje się dziesięć wydziałów, które obejmują pełne spektrum szkolnictwa wyższego. zapewniają wysokiej jakości, kompleksowe szkolenia. Oprócz działalności edukacyjnej i badawczej, leczenie medyczne jest kluczową czynnością naszej; Centrum Kliniczne zajmuje się nie tylko ambulatoryjnymi i stacjonarnymi pacjentami w regionie, ale w wielu dziedzinach ma także obowiązki na poziomie krajowym.

Każdego roku University of Pécs bierze udział w rankingu międzynarodowych uczelni i ma się dobrze. Dążymy do dalszego ulepszania naszej percepcji we wszystkich obszarach.

Mamy i będziemy kładli duży nacisk na jakość edukacji, a dobrze przygotowani uczniowie będą dla nas najlepszą reklamą. W tym duchu ciągły rozwój zasobów ludzkich i infrastruktury jest naszym priorytetem. Staramy się zapewnić naszym studentom szeroką wiedzę, dlatego oferujemy wsparcie znacznej części naszych studentów, aby uczestniczyć w różnorodnych programach stażowych i wymianach w uznanych instytucjach europejskich i innych rozwiniętych krajach. Abyśmy mogli podnieść poziom edukacji używamy najnowocześniejszych technologii i zaprosić najlepszych profesorów. Nasze motto wzięliśmy od Luisa Pasteura: "szansa sprzyja przygotowanemu umysłowi". Najbardziej satysfakcjonujące jest to, że liczba studentów ustabilizowała się w ciągu ostatniej dekady, podczas gdy liczba studentów zagranicznych znacznie wzrosła. Nie tylko University of Pécs jest prestiżową instytucją, ale także przyjazny studentom; chcielibyśmy, aby nasz student uczył się osiągnięć i dobrze się bawi.

PTE prowadzi międzynarodowe prace badawcze. Dokładamy wszelkich starań, aby nasz uniwersytet był optymalnym wyborem miejsca pracy dla naszych utalentowanych naukowców, a nie tylko punktem wyjścia. Zachęcamy naszych cenionych kolegów z wewnętrznych programów dotacji dla jeszcze lepszej wydajności. W ośrodku badawczym im. Jánosa Szentágothai znajdują się najnowocześniejsze technologie, sprzęt i narzędzia do dyspozycji naszych naukowców i studentów. Głównym profilem badawczym naszej uczelni są podstawowe badania naukowe, jednak dzięki badaniom stosowanym stale rozwijamy również nasze stosunki przemysłowe.

W ramach programu "Nowoczesne miasta" na naszym uniwersytecie odbywa się spektakularna modernizacja. W tym kontekście nie tylko odbywa się budowa nowych budynków i renowacja istniejących budynków, ale działania te są równoległe do szkoleń w zakresie zasobów ludzkich. Program Nowoczesne Miasta powstał we współpracy z miastem Pecz.

Pecz jest atrakcyjnym, przyjaznym miasteczkiem i człowiekiem w skali; nie tylko go obsługuje, ale służy również jako dom dla naszych obywateli uniwersyteckich. Uniwersytet jest dominującą instytucją miasta, poza tym studenci niemal wszyscy mieszkańcy Peczu czują się z nim związani. Obecność dużej liczby międzynarodowych studentów z całego świata i śródziemnomorskiej atmosfery sprawia, że ​​Pecz to przyjemne, tętniące życiem miasto uniwersyteckie o tak dużym życiu. University of Pécs nie jest jednak ograniczony do siedziby powiatu Baranya, istnieje niezależny wydział w mieście Szekszárd i istnieje sieć ośrodków szkoleniowych w całym regionie Zadunajskim, nawet poza granicami.

Kierownictwo Rektora zachęca do efektywnej współpracy różnych wydziałów i pracowników, zachęca do zdyscyplinowanej pracy naszych studentów i apeluje o wsparcie osób zainteresowanych jej pracą.

Lokalizacje

  • Pécs

    University of Pécs, , Pécs

    pytania