Keystone logo
University of Oulu

University of Oulu

University of Oulu

Dzień Otwarty UniOulu

Zapraszamy do spotkań i rozmów ze studentami i pracownikami University of Oulu , aby dowiedzieć się o naszych programach studiów w języku angielskim, szkoleniach doktoranckich i doświadczeniach studyjnych, które oferujemy dla C

Wstęp

University of Oulu to międzynarodowy uniwersytet naukowy, który tworzy innowacje na rzecz przyszłości, dobrego samopoczucia i wiedzy poprzez multidyscyplinarne badania i edukację. Przyszłe innowacje dotyczą poszukiwania, wykorzystywania i stosowania nowej wiedzy. University of Oulu bada ludzi i kulturę w zmieniającym się środowisku życia, a także możliwości, jakie nowa technologia zapewnia dla poprawy dobrostanu ludzi i środowiska. University of Oulu jest multidyscyplinarnym ekspertem w dziedzinie północności.

Najważniejsze 3 powody, by tu studiować

 • Na University of Oulu promujemy naukę i przeprowadzamy badania, które przesuwają granice znanego.
 • Wpływ Uniwersytetu jest oparty na doskonałości, wysokim ambicji i produktywności we wszystkich naszych działaniach.
 • Nasza strategia polega na zwiększeniu naszego znaczenia w badaniach międzynarodowych i zabezpieczeniu naszej roli wraz ze światowymi liderami w naszych obszarach zainteresowania.

Edukacja

Struktura ośmiu wydziałów odzwierciedla profil University of Oulu w zakresie badań, edukacji i ról społecznych. Wydziały to:

 • Biochemia i medycyna molekularna
 • Edukacja
 • Humanistyka
 • Informatyka i Elektrotechnika
 • Lekarstwo
 • Szkoła Biznesu w Oulu
 • Nauka
 • Technologia (w tym Oulu Mining School i Oulu School of Architecture)

Badania

Na University of Oulu promujemy naukę i przeprowadzamy badania, które przekraczają granice tego, co znane. Wykorzystujemy nasz pełny potencjał, aby przyczynić się do rozwiązania niektórych z największych globalnych wyzwań, w tym zrównoważonego wykorzystania zasobów, odpowiedzialnego biznesu, dobrobytu ludzi i zdrowia przez całe życie, rozwoju inteligentnych systemów i usług oraz wykorzystywania zagrożeń dla środowiska.

Kariera

University of Oulu w północnej Finlandii to międzynarodowa, multidyscyplinarna uczelnia badawcza z bogatą pulą kreatywnych i intelektualnych talentów. Mówiąc dokładniej, University of Oulu obejmuje uniwersytet naukowy, uniwersytet techniczny i szkołę biznesu w tej samej organizacji. Region Oulu jest uznawany za światowej klasy centrum badawczo-rozwojowe, w którym wkład w badania i rozwój na mieszkańca należy do najwyższych na świecie. Konkretne środki podejmowane na University of Oulu w zakresie rekrutacji obejmowały stworzenie programu stałego zatrudnienia, programu rekrutacyjnego dla młodszych badaczy oraz finansowanie doktoratów. stanowiska studenckie w ramach studiów doktoranckich.

Usługi

Usługi studenckie

UniOulu opiekuje się osobami. Wspieramy Twoje wyzwania akademickie dzięki funkcjonującej infrastrukturze i łatwemu dostępowi do pomocy. Na wydziale będziesz miał osobisty kontakt akademicki, do którego można się swobodnie zwracać po imieniu i który pomoże ci w opracowaniu indywidualnego planu nauki. Dobrze przygotowany plan studiów jest cennym narzędziem do robienia postępów na ścieżce nauki. Możesz spotkać się z kummi, pierwszym kolegą ze studiów, online, jeszcze przed przyjazdem. Kummis to starsi studenci University of Oulu którzy zostali przeszkoleni, aby pomóc ci na początku przyzwyczaić się do codziennego życia w Oulu.

Zakwaterowanie studenckie

Lokalna studencka fundacja mieszkaniowa PSOAS oferuje szeroką gamę możliwości zakwaterowania, od wspólnych apartamentów po pokoje typu studio w całym mieście. Bez względu na to, gdzie mieszkasz w Oulu, usługi, od supermarketów po biblioteki i obiekty sportowe, są blisko twojego domu. PSOAS jest klasyfikowany przez studentów jako jeden z wiodących dostawców usług mieszkaniowych na świecie.

Tellus Innovation Arena

Tellus Innovation Arena to otwarta przestrzeń innowacyjna zlokalizowana zarówno w sercu obszarów kampusowych Linnanmaa, jak i Kontinkangas. Jest stworzony do nauki, współpracy i wydarzeń dla wszystkich otwartych odkrywców z uczelni i spoza niej. Poznawaj ludzi, rozwijaj pomysły i prezentuj projekty – to robi różnicę.

Służba zdrowia

Usługi opieki zdrowotnej dla studentów studiów licencjackich i magisterskich znajdują się na terenie kampusu Linnanmaa. Usługi zdrowotne obejmują leczenie medyczne, psychiczne i stomatologiczne. Większość usług jest bezpłatna, a niektóre ponoszą symboliczną opłatę.

Życie studenckie

Organizacje studenckie są ekspertami w organizowaniu imprez kulturalnych, wydarzeń sportowych, imprez i wycieczek w Finlandii. Te specyficzne dla studiów organizacje mają doświadczonych na arenie międzynarodowej członków, którzy dzielą się wiedzą z pierwszej ręki. Ponadto istnieją dwie ogólnouczelniane organizacje studenckie, które są szczególnie zainteresowane zagadnieniami edukacji międzynarodowej.

Sport uniwersytecki

Finowie to miłośnicy sportu. Uczelnia oferuje zajęcia sportowe dla swoich studentów i pracowników, od baletu po wspinaczkę i jogę, od kajakarstwa po narciarstwo biegowe. Wybierz ten, który jest najbliżej twojego ciała i duszy!

Szukasz odpowiedzi na swoje pytania? Porozmawiaj z naszymi kompetentnymi ambasadorami studentów! Są gotowi pomóc w przypadku każdego zapytania. Kliknij poniższy link, aby rozpocząć rozmowę już dziś!

href="https://www.oulu.fi/en/unioulu-ambassadors/chat

Statystyka

Nasza społeczność badawczo-edukacyjna, założona w 1958 r., Liczy 16 000 studentów i 3000 pracowników oraz jest jedną z największych i najbardziej multidyscyplinarnych uczelni w Finlandii. Dziesięć wydziałów, wiele wydziałów i wyspecjalizowane jednostki badawcze University of Oulu tworzą podstawę dla multidyscyplinarnych badań, innowacji i szkolenia ekspertów do wymagających zadań zawodowych.

  Funkcje kampusu

  Kampus Linnanmaa

  Główny budynek kampusu w Linnanmaa to duży kompleks, którego wszystkie części są ze sobą połączone. Znajdują się w nim wydziały technologii, nauk ścisłych, nauk humanistycznych, edukacji oraz technologii informatycznych i elektrotechniki, Oulu Business School i Oulu School of Architecture, a także główne sale wykładowe, restauracje i inne usługi.

  Kampus położony jest pięć kilometrów na północ od centrum Oulu. Na terenie kampusu znajdują się budynki mieszkalne dla tysięcy studentów, a także kaplica i hala sportowa.

  Kampus Kontinkangas

  Kampus Kontinkangas w Oulu składa się z wydziałów medycyny, biochemii i medycyny molekularnej, a także Szpitala Uniwersyteckiego w Oulu.

  Lokalna fundacja domów studenckich PSOAS oferuje szeroką gamę możliwości zakwaterowania, od wspólnych mieszkań po studia, na terenie miasta. Niezależnie od tego, gdzie w Oulu mieszkasz, usługi, od supermarketów po biblioteki i obiekty sportowe, są blisko Twojego domu. PSOAS jest uznawany przez studentów za jednego z wiodących dostawców mieszkań na świecie.

   Stypendia i Finansowanie

   Międzynarodowy program stypendialny University of Oulu zapewnia stypendia utalentowanym akademickim studentom z zagranicy studiującym na poziomie licencjackim lub magisterskim na University of Oulu . Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej uczelni.

   Rankingi

   O nas

   #201 Światowe Rankingi Uniwersytetów
   przez Times Higher Education #401
   Ranking akademicki światowych uniwersytetów

   Akredytacje

   Akredytowane przez EFMD EquisAkredytowane przez AACSB

   Życie na kampusie i udogodnienia

   Na University of Oulu ceni się dobro studentów. Dlatego na terenie całego kampusu oferujemy strefy rekreacyjne, w których można się zrelaksować, a także angażujące środowiska do nauki. Doradcy studenccy i zawodowi, a także psychologowie naukowi są dostępni dla studentów, którzy szukają porad i wsparcia w trakcie studiów. Scena start-upowa w Oulu jest głęboko powiązana z organizacjami wspierającymi karierę i programami mentorskimi uczelni. Więcej informacji na temat usług dla studentów znajdziesz na stronie internetowej University of Oulu .

   Życie studenckie na University of Oulu jest aktywne. Zarówno na terenie kampusu, jak i poza nim, mają szansę uczestniczyć w niedrogich klubach i organizacjach oraz wielu różnych rodzajach spędzania wolnego czasu i zajęć sportowych. Aktywność w jednym z naszych studenckich stowarzyszeń zainteresowań to świetny sposób na nawiązanie przyjaźni. Możesz też dołączyć do naszego programu Kummi Family, który łączy zagranicznych studentów z lokalnymi rodzinami.

   W Oulu przyroda jest zawsze na wyciągnięcie ręki. W pobliżu znajdują się trasy narciarskie i joggingowe, a sieć rowerowa jest rozległa – w mieście dostępnych jest ponad 600 km dróg dla ruchu rowerowego. Popularna jest również jazda na rowerze zimowym, a Oulu zostało uznane za najlepsze miasto do jazdy na rowerze zimowym na świecie. Oulu znajduje się zaledwie dwie godziny jazdy samochodem od koła podbiegunowego i fińskiej Laponii. Zimą w Oulu można dostrzec zorzę polarną, a cztery pory roku wyróżniają się możliwościami spędzania wolnego czasu.

   Oulu oferuje również wiele zajęć pod dachem i obiektów sportowych do wyboru. Miasto posiada także bogate życie kulturalne. Teatry, muzea i wystawy oferują mnóstwo wydarzeń przez cały rok. Odbywają się tu wydarzenia muzyczne, od koncertów muzyki klasycznej po festiwale rockowe i koncerty klubowe.

   Oulu oferuje przestrzeń i przyrodę w pobliżu, aby w razie potrzeby odpocząć i zachować dystans. W rzeczywistości Oulu zostało uznane za najbezpieczniejsze miejsce do studiowania spośród 150 uniwersytetów w międzynarodowym barometrze studentów, co oznacza, że studentom z zagranicy łatwo jest dostosować się do życia i studiowania w Oulu, piątym co do wielkości mieście w Finlandii.

   Lokalizacje

   • Oulu

    University of Oulu Pentti Kaiteran katu 1 , 90570, Oulu

    pytania