Keystone logo
University of New Mexico - Department of Electrical and Computer Engineering

University of New Mexico - Department of Electrical and Computer Engineering

University of New Mexico - Department of Electrical and Computer Engineering

Wstęp

UNM to wszechstronny, wyznaczony przez Carnegie uniwersytet Research 1 i jedyny flagowy uniwersytet stanowy w Stanach Zjednoczonych, który jest również Hispanic Serving Institution (HSI).

142621_ECE1.jpg

Witamy na Wydziale Inżynierii Elektrycznej i Komputerowej

W UNM ECE chcemy, abyś odniósł sukces. Pomożemy Ci znaleźć dobrą pracę. Pomożemy Ci uzyskać dyplom. Damy Ci wszystkie narzędzia i pewność, której potrzebujesz, aby spełnić swoje marzenia.

Studenci przyjeżdżają z całego świata, aby zapisać się na wydział ECE Uniwersytetu w Nowym Meksyku, ponieważ wiedzą, że otrzymają znakomite wykształcenie. Nasze małe klasy i nasi profesorowie pracują jeden na jednego ze studentami. Życiorysy naszych wykładowców mówią wiele i są dowodem na to, że zatrudniamy tylko najlepszych nauczycieli.

ECE ma udokumentowane doświadczenie i chcemy, abyś dołączył do naszej rodziny.

Dołącz do rodziny ECE, a Twój sukces jest gwarantowany.

Historia ECE

Popularność kursów elektrotechniki w 1904 r., W połączeniu z zapotrzebowaniem na kierunki inne niż elektrotechnika, doprowadziła do powstania Szkoły Inżynierskiej w 1906 r.

Mieszkańcy Nowego Meksyku, którzy chcieli studiować inżynierię w 1907 roku, otrzymali bezpłatne czesne. Nierezydenci płacili 10 dolarów za semestr. Koszt pokoju i wyżywienia wynosił zaledwie 20 dolarów miesięcznie.

W latach 1904–1917 wydział ewoluował od dwusemestralnego kursu do czteroletniego programu licencjackiego.

Oprócz corocznych zawodów w przeciąganiu liny, w latach dwudziestych i trzydziestych dwudziestego wieku studenci wydziału inżynierii i sztuki i nauk ścisłych rywalizowali ze sobą w szeroko nagłośnionych meczach koszykówki, wyścigach ulicznych, a nawet zawodach pływackich.

W 1944 roku pani Pid Urquhart otrzymała tytuł licencjata w dziedzinie elektrotechniki, co czyni ją pierwszą absolwentką Wydziału Elektrycznego.

W 1956 r. Wydział Elektryczny rozpoczął program nadawania stopnia doktora nauk ścisłych.

Od 1979 roku Wydział przyjął obecną nazwę Inżynieria elektryczna i komputerowa.

W 1986 r. Ukończono budowę nowego budynku ECE. Urzędnicy użyli lasera do ceremonii przecięcia wstęgi. W budynku znajdują się laboratoria badawcze zajmujące się m.in. robotyką, badaniami nad aparatami słuchowymi i sztuczną inteligencją. W części podziemnej 2-kondygnacyjnej części budynku znajduje się również Centennial Science and Engineering Library.

W 1995 r. Kilku profesorów ECE otrzymało nagrody nauczycielskie, co świadczy o nacisku na nauczanie na wydziale.

Dziś wydział ECE nadal cieszy się uznaniem i szacunkiem w całym kraju - jest to bezpośredni rezultat ponad dziewięćdziesięcioletniej historii kampusu Uniwersytetu w Nowym Meksyku.

142622_ECE2.jpg
Wnioskodawcy międzynarodowi są automatycznie brani pod uwagę przy otrzymywaniu Międzynarodowego Stypendium Amigo. Wybrani otrzymują zwolnienie z czesnego dla osób niebędących rezydentami (o wartości ponad 11 000 USD rocznie). Liczba stypendiów Amigo jest ograniczona, więc wczesni kandydaci mają większą szansę na otrzymanie tego stypendium.

English Language Requirements

Potwierdź swoją znajomość języka angielskiego testem języka angielskiego Duolingo! DET to wygodny, szybki i niedrogi test online z języka angielskiego akceptowany przez ponad 4000 uniwersytetów (takich jak ten) na całym świecie.

Lokalizacje

  • Albuquerque

    University of New Mexico 211 Terrace Street NE ECE Building, Room 125 Albuquerque, NM, 87131-0001, Albuquerque

    pytania