Keystone logo
University Of Manizales  (Universidad De Manizales)

University Of Manizales (Universidad De Manizales)

University Of Manizales  (Universidad De Manizales)

Wstęp

Uniwersytet w Manizales jest regionalną jednostką edukacyjną, która rozpoczęła swoją historię 24 lipca 1972 roku jako Spółdzielnia Promocji Szkolnictwa Wyższego. W 1983 roku przekształciła się w Fundację Uniwersytecką Manizales; wreszcie Ministerstwo Edukacji Narodowej Uchwałą nr 2317 z 1992 r. przyznało jej instytucjonalny status Uczelni.

W poniedziałek 24 lipca 1972 roku o godzinie 6:30 po południu 200 studentów rozpoczęło zajęcia z Rachunkowości Publicznej, Prawa, Ekonomii i Psychologii, w siedzibie Instytutu Techniki Przemysłowej. Obecnie na Uniwersytecie w Manizales studiuje ok. 5 tys. studentów, którzy swoją karierę zawodową realizują w programach akademickich, rozprowadzanych w pięciu dziedzinach wiedzy: naukach społecznych, ekonomicznych, inżynierskich, prawnych i o zdrowiu. . Ta panorama wiedzy jest należycie poświadczona wysokiej jakości akredytacjami programów akademickich, które są poparte kwalifikacjami, które posiada 158 jej członków jako mistrzów, w tym nauczycieli i administratorów; oraz 18 doktorów, również rozdzielonych wśród profesorów i administratorów.

Wszystkie powyższe podkreślają, że Uniwersytet w Manizales stał się w swoim procesie historycznym latarnią morską rzeczywistości, której charakter wspierają trzy istotne wymiary: naukowy, dydaktyczny i projekcji społecznej. Sam uniwersytet, poprzez swoich absolwentów, znajduje się w bezpośrednim związku nie tylko ze zjawiskami społecznymi i innymi obywatelami, ale także ci specjaliści są wysoce kompetentni do szybkiej i skutecznej interakcji z sektorami rządowymi, komercyjnymi i rządowymi. przedsiębiorstwa miejskie, regionalne i wiejskie.

Lokalizacje

  • Manizales

    Carrera 9a,## 19-03, 170001, Manizales

    pytania