Keystone logo
University of Luxembourg Faculty of Science, Technology and Medicine

University of Luxembourg Faculty of Science, Technology and Medicine

University of Luxembourg Faculty of Science, Technology and Medicine

Wstęp

O Uniwersytecie

Założony w 2003 roku Uniwersytet Luksemburski jest jedynym publicznym uniwersytetem Wielkiego Księstwa Luksemburga. Wielojęzyczny, międzynarodowy i zorientowany na badania, jest również nowoczesną instytucją z osobistą atmosferą.

O nas

- Założona w 2003 r.

- Wielojęzyczny, międzynarodowy, zorientowany na badania naukowe

- 850 profesjonalnych ekspertów (pracowników naukowo-badawczych) wspiera 250 profesorów, adiunktów i wykładowców w ich pracy dydaktycznej

- Blisko instytucji europejskich i centrum finansowego Luksemburga

Witamy na Wydziale Nauki, Technologii i Medycyny (FSTM)

Wydział Nauki, Technologii i Medycyny (FSTM) wnosi multidyscyplinarną wiedzę w dziedzinie matematyki, fizyki, inżynierii, informatyki i nauk przyrodniczych. Poprzez swoją podwójną misję nauczania i badań, FSTM stara się generować i rozpowszechniać wiedzę oraz szkolić nowe pokolenia odpowiedzialnych obywateli, aby lepiej zrozumieć, wyjaśnić i rozwinąć społeczeństwo i środowisko, w którym żyjemy.

Studia w FSTM

Ponad 2000 studentów jest zapisanych do 8 licencjatów, 18 magistrów, 1 szkoły doktorskiej i programów kształcenia ustawicznego. Studenci są mentorowani przez zespół 80 międzynarodowych i renomowanych profesorów i starszych wykładowców. FSTM oferuje doskonałe środowisko pracy i możliwości kursów wielojęzycznych i małych grup, wczesne zaangażowanie w projekty badawcze i bliskie powiązania z instytucjami i branżami.

Prowadzenie badań w FSTM

Składa się z 5 wydziałów, FSTM bierze udział w najnowocześniejszej nauce i innowacji we współpracy z lokalnymi i międzynarodowymi partnerami. Ponad 270 profesorów, postdoców, doktorantów, pracowników naukowych i technicznych prowadzi interdyscyplinarne badania w dynamicznym, sprzyjającym i wielojęzycznym środowisku.

Lokalizacje

 • Esch-sur-Alzette

  2, avenue de l'Université, L-4365 Esch-sur-Alzette, 4365, Esch-sur-Alzette

  • Kirchberg

   6, rue Richard Coudenhove-Kalergi, L-1359 Luxembourg, 1359, Kirchberg

   • Luxembourg City

    162a, avenue de la Faïencerie, L-1511 Luxembourg, 1511, Luxembourg City

    pytania