Keystone logo
University of Lisbon - Medfor

University of Lisbon - Medfor

University of Lisbon - Medfor

Wstęp

Universidade de Lisboa (ULisboa) jest największym i najbardziej prestiżowym uniwersytetem w Portugalii i jednym z wiodących uniwersytetów w Europie. Spadkobierca tradycji uniwersyteckiej, która obejmuje ponad siedem wieków, ULisboa uzyskał swój obecny status w lipcu 2013 r., Po połączeniu dawnego Universidade Técnica de Lisboa i Universidade de Lisboa.

ULisboa łączy różne obszary wiedzy i ma uprzywilejowaną pozycję w ułatwianiu współczesnej ewolucji nauki, technologii, sztuki i nauk humanistycznych. Jakość nauczania, badań, innowacji i kultury ULisboa przyciąga coraz większą liczbę talentów z całego świata.

Witamy w ULisboa

Universidade de Lisboa (ULisboa) to największa uczelnia wyższa w Portugalii i jeden z najbardziej prestiżowych uniwersytetów w Europie.

Studia w ULisboa oznaczają uczęszczanie na uniwersytet zorientowany na ludzi, który uprzywilejowuje zasługi i jest mocno zaangażowany w edukację wysokiej jakości oraz jej obecność na międzynarodowej scenie naukowej i innowacyjnej.

ULisboa zapewnia ponad 400 stopni we wszystkich obszarach wiedzy. Z personelem akademickim składającym się z około 3500 profesorów i ponad 400 naukowców, instytucja ta obsługuje świat 50 000 studentów.

Jakość badań, innowacji i kultury w ULisboa Schools przyciąga coraz większą liczbę międzynarodowych talentów, którzy chcą rozwijać projekty na najwyższym poziomie w jednostkach i grupach badawczych.

ULisboa przygotowuje profesjonalistów na świat, zapewniając im umiejętności sprostania wymaganiom globalnego rynku. Przyczynia się do tego ponad 550 umów i protokołów przyjętych z instytucjami międzynarodowymi, które wzmacniają codzienne zaangażowanie ULisboa w zapewnianie kompletnej, wysokiej jakości i wyróżniającej się edukacji.

Dostęp i wstęp do ULisboa

Międzynarodowy Statut Studenta, opublikowany w marcu 2014 r., Ustanawia przyjmowanie studentów zagranicznych na portugalskie szkolnictwo wyższe, I stopnia i zintegrowanych magisterskich, poprzez Specjalny Konkurs Wstępny dla Studentów Zagranicznych, do którego dopuszczani są zagraniczni kandydaci posiadający dyplom potwierdzający ukończenie szkoły średniej w swoim kraju.

Z Międzynarodowego Statutu Studenta wyklucza się studentów krajowych, którzy należą do kraju Unii Europejskiej lub nie są obywatelami kraju UE, mieszkają legalnie w Portugalii przez ponad dwa lata bez przerwy. Tacy studenci mogą uzyskać przyjęcie do portugalskiego systemu szkolnictwa wyższego w ramach ogólnego systemu przyjęć, jeśli ukończyli szkołę średnią, zdali egzaminy wstępne i spełnią niezbędne warunki wstępne.

Tenement houses in Lisbon
Joel Filipe / unsplash

Szkoła Rolnicza - ISA

Instituto Superior de Agronomia (ISA), School of Agriculture, jest największą i najbardziej wykwalifikowaną szkołą magisterską i podyplomową w dziedzinie nauk rolniczych w Portugalii, a jej know-how jest uznawane w kraju i na świecie.

Dzięki ponad 100-letniemu doświadczeniu dostosowuje swoje nauczanie zarówno do ewolucji technologicznej, jak i realiów kraju, stawiając na jakość i modernizację.

ISA została włączona do Politechniki Lizbońskiej w 1930 roku. Od 2013 roku stała się częścią Uniwersytetu Lizbońskiego w wyniku połączenia Politechniki Lizbońskiej i byłego Uniwersytetu Lizbońskiego. Ma około 1500 studentów na studiach magisterskich i licencjackich, wydział 116 nauczycieli i 47 naukowców.

Znajdujący się w samym sercu Lizbony Tapada da Ajuda - uznany za około 100 ha park przyrodniczo-botaniczny - to także przyjemne miejsce na imprezy, zajęcia rekreacyjne i odkrywanie miejsc, takich jak ciekawy Amfiteatr Kamienia , Belweder, Ogród Parady, boisko do rugby, Obserwatorium Astronomiczne, Pawilon Wystawowy, Audytorium Lagoa Branca, między innymi.

Lokalizacje

  • Lisbon

    Tapada da Ajuda 1349-017, Lisboa Portugal, 1349-017, Lisbon

pytania