Keystone logo
© Instituto Superior Técnico
University of Lisbon - Instituto Superior Técnico

University of Lisbon - Instituto Superior Técnico

University of Lisbon - Instituto Superior Técnico

Wstęp

Uniwersytet Lizboński (ULisboa) jest największym i najbardziej prestiżowym uniwersytetem w Portugalii i jednym z wiodących uniwersytetów w Europie, z ponad 50 000 studentów. Spadkobierczyni tradycji uniwersyteckiej, która obejmuje ponad siedem wieków, ULisboa jest współodpowiedzialna za uczynienie z Lizbony jednej z wielkich europejskich stolic kultury i nauki, ponieważ co roku przyjmuje ponad 9 000 zagranicznych studentów (około 18% wszystkich liczba studentów) z ponad 100 krajów, którzy poszukują wysokiej jakości edukacji, a także innej kultury, wspaniałej pogody oraz gościnności i bezpieczeństwa, które Lizbona i Portugalia mają do zaoferowania (4. najbezpieczniejszy kraj na świecie, 2021 Global Indeks Pokoju). Położony w samym sercu miasta, zapewnia całej swojej społeczności najlepsze i najbardziej różnorodne programy akademickie i śluby, aby zapewnić wyjątkowo wzbogacające doświadczenie.

Instituto Superior Técnico (Técnico) to Szkoła Inżynierska Uniwersytetu Lizbońskiego. Stworzony prawie 11 dekad temu, Técnico ma około 12 000 studentów ponad 60 różnych narodowości. Najwyżej oceniane w Portugalii, Técnico jest uznawane na arenie międzynarodowej za doskonałość akademicką i naukową w dziedzinie inżynierii, architektury, nauki i technologii, za promowanie relacji między uczelnią a społeczeństwem biznesu oraz za zachęcanie do innowacji, przedsiębiorczości, tworzenia miejsc pracy i wiedza, umiejętności. Técnico oferuje wiele programów studiów licencjackich, magisterskich, doktoranckich i przez całe życie oraz rozwija działania w zakresie badań, rozwoju i innowacji (RD&I), które są niezbędne do zapewnienia edukacji opartej na najwyższych międzynarodowych standardach. Técnico ma trzy kampusy z uprzywilejowanym dostępem do głównych atrakcji Lizbony i wspaniałego kurortu miejskiego (Sintra, Cascais, Estoril, Arrábida). Położony w jednej z najbardziej centralnych części Lizbony, kampus Alameda jest obsługiwany przez doskonałą sieć transportu publicznego, umożliwiając łatwy dostęp do wszystkich punktów miasta i oferuje szeroką gamę zajęć kulturalnych, rekreacyjnych i sportowych.

Wydział Inżynierii Lądowej, Architektury i Geozasobów (DECivil) jest jednym z założycielskich i największych wydziałów Técnico. DECivil ma 141 wykładowców i 1500 studentów studiów licencjackich i magisterskich (14% z tego międzynarodowych), podzielonych na trzy główne obszary: (i) Inżynieria lądowa, (ii) Górnictwo i zasoby energetyczne; oraz (iii) Architektura. Ponadto DECivil gości również 250 doktorów. studentów, w bardzo ekscytującym i zróżnicowanym środowisku. Wszystkie programy edukacyjne są mocno oparte na solidnym nauczaniu eksperymentalnym i w tym celu dostępne są bardzo dobrze wyposażone laboratoria w różnych dziedzinach, w których prowadzone są przełomowe badania, o czym świadczą wyróżniające się pozycje w różnych rankingach akademickich: Inżynieria lądowa - 2. (Europa) w 2021 r. NTU Taiwan Ranking i 17. (Europa) w 2021 Shanghai Ranking; Inżynieria Naftowa – 47. (Świat) w 2021 QS World University Ranking.

Akredytacja

EUR-ACE® to system ramowy i akredytacyjny, który zapewnia zestaw standardów identyfikujących wysokiej jakości programy studiów inżynierskich w Europie i za granicą. Znak EUR-ACE® jest certyfikatem przyznawanym przez upoważnioną agencję HEI (Instytucji Szkolnictwa Wyższego) w odniesieniu do każdego programu studiów inżynierskich, który akredytowała.

176558_176554_euraceLogo.jpg

A3ES to portugalska agencja ds. oceny i akredytacji szkolnictwa wyższego. Decyzja o akredytacji zależy od oceny (i) jakości wyników uczelni i ich jednostek organicznych oraz (ii) jakości programów studiów prowadzących do uzyskania danego stopnia. A3ES jest pełnoprawnym członkiem Europejskiego Stowarzyszenia Zapewniania Jakości w Szkolnictwie Wyższym, jest wpisany do Europejskiego Rejestru Zapewniania Jakości dla Szkolnictwa Wyższego i jest członkiem CHEA International Quality Group.

176559_176553_A3ES.png

Statystyka

 • 1911: Instituto Superior Técnico został założony 23 maja 1911 przez Alfredo Bensaude.
 • 44,1% studentów dostaje pracę przed ukończeniem studiów.
 • 91,4% absolwentów otrzymuje pracę w ciągu sześciu miesięcy od ukończenia studiów.
 • 73% absolwentów studiów magisterskich jest zatrudnionych na swoim kierunku studiów.
 • 10.987 zapisanych uczniów Técnico.
 • 1.915 Publikacje naukowe w ISI Web of Science.
 • 58 spółek spin-off utworzonych w Técnico od 2009 roku.
 • 3 Técnico ma 3 campi (Alameda, Taguspark i CTN).
 • 3 Técnico zapewnia zakwaterowanie w 3 akademikach studenckich.
 • 30,9% studentów zagranicznych uczęszcza na studia doktoranckie. program.

  Funkcje kampusu

  Alameda

  Kampus Alameda, położony w jednej z najbardziej centralnych dzielnic Lizbony, otoczony jest szeroką gamą sieci transportu publicznego, co umożliwia łatwy dostęp do wszystkich punktów miasta. Na terenie kampusu znajduje się bogata oferta kulturalna, rekreacyjna i sportowa.

  Taguspark

  Ten nowoczesny kampus, położony w Oeiras, został otwarty w 2000 roku i jest częścią Taguspark – Parku Naukowo-Technologicznego, jednego z najważniejszych parków technologicznych w całym kraju, a mianowicie w obszarze technologii informacyjno-komunikacyjnych.

  Technológico i Nuclear

  Zlokalizowany w Loures CTN – Tecnológico e Nuclear Campus to jeden z najważniejszych parków technologicznych w całym kraju, a mianowicie w obszarach związanych z naukami jądrowymi, a także w zakresie ochrony radiologicznej i bezpieczeństwa jądrowego.

   Rekrutacja

   Wymagane dokumenty

   Zgłoszenia na konkretny kurs lub program studiów są składane online. Wnioskodawca musi dostarczyć wszystkie dokumenty wymienione w Rozporządzeniu, a także list motywacyjny dotyczący wybranego kierunku lub cyklu studiów. Do zakończenia procesu aplikacyjnego konieczne jest przesłanie następujących zeskanowanych dokumentów w postaci plików PDF:

   • Ostatnie zdjęcie;
   • aktualne CV;
   • dokument tożsamości/paszport;
   • Kopia CPF (dotyczy tylko kandydatów na stopnie BSc narodowości brazylijskiej);
   • Oficjalny odpis akademicki potwierdzający ukończenie szkoły średniej lub równoważnej w kraju pochodzenia, z końcową średnią i dowodem dostępu do egzaminów na studia wyższe (dotyczy tylko kandydatów na stopnie licencjackie);
   • Oficjalne zapisy akademickie dotyczące stopnia licencjata i dyplomu z ostateczną średnią (dotyczy tylko kandydatów na stopnie magistra);
   • Dokument określający rodzaj schematu ocen z akt akademickich (dotyczy tylko kandydatów na stopnie magistra);
   • Dokument poświadczający poziom języka portugalskiego kandydata: poziom B1 w języku portugalskim i ukończenie poziomu B2 do końca pierwszego roku studiów (dotyczy tylko kandydatów na stopnie BSc);
   • Oświadczenie pod przysięgą, że wnioskodawca nie ma obywatelstwa portugalskiego ani żadnego innego obywatelstwa kraju, który jest członkiem UE i spełnia wymagania wymagane dla kategorii Dostęp i przyjęcie dla studentów zagranicznych;
   • Przelew bankowy potwierdzający wniesienie opłaty za zgłoszenie.

   Wymagania wizowe

   Studenci zagraniczni

   Obywatele krajów spoza Unii Europejskiej lub Strefy Schengen muszą ubiegać się o wizę w swoim kraju pochodzenia, w Ambasadzie/Konsulacie Portugalii. Należy pamiętać, że wiza „turystyczna” nie uprawnia do studiowania w Portugalii.

   Obywatele spoza Europy, którzy posiadają zezwolenie na pobyt w państwie strefy Schengen, muszą ubiegać się o wizę do Portugalii, w kraju, w którym posiadają zezwolenie na pobyt, gdy pobyt jest dłuższy niż 3 miesiące.

   Wniosek wizowy należy złożyć z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem, ponieważ w zależności od kraju pochodzenia może to zająć co najmniej 12 tygodni. Niektóre osoby ubiegające się o wizę mogą również zostać poddane kontroli bezpieczeństwa. Więcej informacji można znaleźć w dokumencie poniżej.

   Studenci Unia Europejska/EOG/Szwajcaria

   Przez pierwsze 3 miesiące pobytu w kraju wystarczy posiadać ważny dokument tożsamości lub paszport. Po tym okresie należy w ciągu 30 dni wystąpić o zezwolenie w Urzędzie Miasta Lizbony, które będzie ważne przez 5 lat.

   Lokalizacje

   • Lisbon

    Alameda Campus Av. Rovisco Pais, 1, 1049-001, Lisbon

    • Porto Salvo

     Taguspark Campus Av. Prof. Dr. Cavaco Silva, 2744-016, Porto Salvo

     • Bobadela

      CTN – Tecnológico e Nuclear Campus Estrada Nacional 10 (ao Km 139,7), 2695-066, Bobadela

      pytania