Keystone logo
University Of Humanistic Studies

University Of Humanistic Studies

University Of Humanistic Studies

Wstęp

University Of Humanistic Studies położony w samym sercu średniowiecznego centrum Utrechtu, to mały wyznaniowy uniwersytet, który jest wyraźnie inspirowany tradycjami humanistycznymi. Nasze badania i edukacja koncentrują się na współczesnych zagadnieniach dotyczących sensów życia i światopoglądów oraz na budowaniu ludzkiego społeczeństwa.

Obecnie około 550 stałych studentów jest zapisanych na uniwersytecie na studiach licencjackich, magisterskich lub przedmagisterskich na studiach humanistycznych lub w programie Master of Care Ethics and Policy. Programy te są (jak dotąd) głównie oferowane w języku niderlandzkim. Niektóre kursy są prowadzone w języku angielskim i są otwarte na wymianę studentów. Uczelnia oferuje również studia doktoranckie na studiach podyplomowych.

Studia humanistyczne to multidyscyplinarna nauka, która czerpie z różnych dyscyplin, które są używane w połączeniu, gdy jest to stosowne. Dyscypliny te to filozofia, etyka, psychologia, edukacja, socjologia, historia, religioznawstwo oraz filozofia nauki i metodologia naukowa.

Lokalizacje

  • Utrecht

    Kromme Nieuwegracht,29, 3512 HD, Utrecht

    pytania