Keystone logo
University of Guyana

University of Guyana

University of Guyana

Wstęp

Kampus w Turcji

University of Guyana to jedyna narodowa instytucja szkolnictwa wyższego w Gujanie. Została założona w kwietniu 1963 roku z następującą misją: "odkrywać, generować, rozpowszechniać i stosować wiedzę o najwyższych standardach w służbie społeczności, narodu i całej ludzkości w atmosferze wolności akademickiej, która pozwala na swobodę i krytyczne śledztwo. "Rozpoczęła swoją działalność w październiku tego samego roku w Queens College, najważniejszej krajowej szkole średniej, zanim przeprowadziła się do kampusu w Turcji w 1970 roku. Początkowo programy były ograniczone do Arts, Natural Sciences i Social Sciences . Wydział Edukacji powstał w 1967 r., A następnie w 1969 r. Wydział Techniczny, Instytut Edukacji na Odległość i Ustawicznej (IDCE), rozpoczął jako jednostka nadzwyczajna, w 1975 r. Wydziały Rolnictwa (1977 r.) i Nauk o Zdrowiu (1981), ten ostatni jako wyrost Nauk Przyrodniczych.

Jednostka ds. Leśnictwa powstała w 1987 r., A następnie stała się częścią Wydziału Rolnictwa, aw 2003 r. Wydział Nauk Humanistycznych i Edukacji połączył się, by stać się Szkołą Edukacji i Nauk Humanistycznych. Ponadto na przełomie tysiąclecia nastąpiło utworzenie Szkoły Nauk o Ziemi i Środowisku (SEES), powstałej w wyniku połączenia Wydziału Geografii i Jednostki Studiów Środowiskowych. Powstało także Centrum Różnorodności Biologicznej, które jest związane z działaniami SEES i Wydziału Rolnictwa i Leśnictwa oraz Centrum Technologii Informacyjnych (CIT), które obsługuje cały uniwersytet. University of Guyana rozbudowany w 2000 r. Wraz z Tain Campus w Berbice. (W październiku 2016 r., W ramach szerszej reorganizacji, SEES został przekształcony w Wydział Nauk o Ziemi i Środowisku, a dziekan jako kierownik akademicki i administracyjny jednostki).

University of Guyana oferuje obecnie ponad 60 studiów licencjackich i magisterskich (podyplomowych), w tym w naukach przyrodniczych, inżynierii, badaniach środowiska, leśnictwie, planowaniu przestrzennym i zarządzaniu, badaniach turystyki, edukacji, sztukach kreatywnych, ekonomii, prawie, medycynie, optometrii, i Pielęgniarstwo. Dostępnych jest kilka programów online, podobnie jak zajęcia poza murami w ramach IDCE w czterech lokalizacjach - w mieście Georgetown i miejscowościach Anna Regina, Essequibo, Region 2; Linden, Upper Demerara, Region 4; i Nowy Amsterdam, Berbice, Region 6. Instytucja ma zapisanie w 2016 roku około 8000 studentów, i ukończyła ponad 20 000 studentów, którzy przeszli do udanej kariery na poziomie lokalnym, regionalnym i międzynarodowym we wszystkich profesjonalnych dziedzinach działalności. Uniwersytet ma również duży wkład w sektor publiczny i prywatny oraz w gospodarkę narodową.

Uczelnia oferuje świadectwo, dyplom, dyplom ukończenia studiów wyższych, studia licencjackie, studia podyplomowe oraz studia zawodowe. Programy te są dostarczane przez następujące siedem jednostek organizacyjnych, zwanych wydziałami, z których każdy jest kierowany przez dziekana: rolnictwo i leśnictwo; Badania Ziemi i środowiska; Edukacja i nauki humanistyczne; Nauki o zdrowiu, ze Szkołą Medyczną; Nauki przyrodnicze; Nauki społeczne; i technologia. Największą jednostką jest Wydział Nauk Społecznych, z siedmioma działami: Biznes i Zarządzanie; Centrum Studiów Komunikacyjnych; Ekonomia; Sprawy rządowe i międzynarodowe; Studia Graduate; Prawo; i socjologia. Zakład Badań Biznesowych i Zarządzania, największa jednostka Wydziału Nauk Społecznych, oferuje trzy programy; Rachunkowość, bankowość i finanse oraz marketing. Jak również ma około 1500 studentów, jedna największa grupa na Wydziale Nauk Społecznych i 15 wydziałów (10 na pełny etat i 5 na część etatu). Co więcej, wspólnie zarządza licencjonowaną Commonwealth of Learning Masters w Business Administration i Public Affairs (CMBA / PA).

Lokalizacje

  • Georgetown

    Turkeyen Campus, Georgetown, , Georgetown

pytania