Keystone logo
University of Groningen

University of Groningen

University of Groningen

Wstęp

University of Groningen

University of Groningen to 100 najlepszych uniwersytetów badawczych o globalnych perspektywach. Obecnie zajmujemy 75 miejsce w rankingu Times Higher Education i oferujemy ponad 30 anglojęzycznych programów licencjackich i ponad 125 programów magisterskich . Założony w 1614 uniwersytet jest jednym z najstarszych uniwersytetów badawczych w Holandii. Jesteśmy prawdziwie międzynarodową uczelnią, z ponad 36 000 studentów i 9 000 studentów zagranicznych z ponad 120 różnych narodowości.

Dlaczego warto wybrać Groningen?

Edukacja najwyższej jakości : University of Groningen oferuje różnorodną gamę interesujących, wysoko cenionych programów studiów. Jako student otrzymasz wysokiej jakości superwizję i będziesz miał wiele opcji do wyboru. University of Groningen otrzymał znak jakości „Najlepszy tradycyjny uniwersytet w Holandii”.

Badania na najwyższym poziomie: jesteśmy jednymi z najlepszych uniwersytetów badawczych w Europie. W 2016 roku nasz profesor Ben Feringa otrzymał Nagrodę Nobla w dziedzinie chemii. Uniwersytet prowadzi przełomowe i istotne społecznie badania, a nasze badania budują mosty między dyscyplinami.

Tętniące życiem życie studenckie : Groningen to tętniące życiem miasto studenckie. Jego populacja ma najniższy średni wiek w Holandii. Jeden na czterech z 200 000 mieszkańców jest studentem. Studentów można spotkać wszędzie: uczących się w parku, korzystających z życia nocnego i wykonujących różne prace w niepełnym wymiarze godzin. Groningen jest bezpiecznym i zielonym miastem do życia i zostało wybrane jako jedno z najszczęśliwszych miast w Europie.

400 lat reputacji : University of Groningen ma bogatą historię i doskonałą reputację. Wielu bardzo utalentowanych ludzi z różnych dziedzin studiowało lub pracowało na uniwersytecie w ciągu 400 lat jego istnienia, w tym czterech laureatów Nagrody Nobla, pierwsza studentka uniwersytetu w Holandii, pierwsza wykładowca, pierwsza holenderska astronautka i pierwszy prezes Europejskiego Banku.

Prawdziwie międzynarodowy : Jesteśmy znani z naszej dużej społeczności międzynarodowej. Prawie 6000 zagranicznych studentów studiuje rocznie w Groningen z ponad 120 krajów. Życie w Groningen bez znajomości języka niderlandzkiego nie stanowi problemu; będzie można zamówić jedzenie, zrobić zakupy, a nawet wziąć udział w zajęciach sportowych w języku angielskim. University of Groningen ma silne powiązania międzynarodowe, co oznacza, że możesz z łatwością spędzić część swojego dyplomu na studiach za granicą. Oferujemy również kilka unikalnych międzynarodowych programów magisterskich we współpracy z innymi dużymi europejskimi uniwersytetami.

Programy licencjackie

Oferujemy ponad 30 programów licencjackich prowadzonych w języku angielskim. Dziewięć naszych programów licencjackich zostało wyróżnionych znakiem jakości „ Program najwyższego stopnia ”.

Programy magisterskie

W tej chwili University of Groningen oferuje ponad 125 programów studiów magisterskich prowadzonych w języku angielskim, z których 18 jest ocenianych jako „Najwyżej oceniane programy” w Holandii.

Wydziały

Badania i kształcenie na University of Groningen są zorganizowane na 11 różnych wydziałach. Te wydziały to:

Wydział Ekonomii i Biznesu
Wydział Nauk Behawioralnych i Społecznych
Wydział Teologii i Religioznawstwa
Humanistyka
Wydział Nauk Medycznych
Wydział Prawa
Wydział Nauk Przestrzennych
Filozofia
Wydział Nauki i Inżynierii
Kolegium uniwersyteckie Groningen
Kampus Fryslân

Funkcje kampusu

  Stypendia i Finansowanie

  Uczelnia zobowiązuje się do uznawania doskonałości w osiągnięciach akademickich, oferując szereg stypendiów dla międzynarodowych studentów i badaczy. Dostępnych jest kilka stypendiów dla studentów zagranicznych, którzy są zmotywowani do studiowania studiów licencjackich, magisterskich i doktoranckich. programów, a także na wymiany, krótkie kursy i pobyty badawcze na naszej uczelni.

  Rankingi

  University of Groningen

  Wymagania wstępne

  Wykaż swoje zaangażowanie i gotowość do odniesienia sukcesu w szkole biznesu, przystępując do egzaminu GMAT — najczęściej stosowanego egzaminu wstępnego, który mierzy Twoje umiejętności krytycznego myślenia i rozumowania.

  Pobierz mini quiz GMAT, aby zapoznać się z pytaniami, które znajdziesz na egzaminie.

  Lokalizacje

  • Groningen

   University of Groningen PO Box 72

   • Leeuwarden

    Wirdumerdijk 34, CE Leeuwarden Netherlands, 8911, Leeuwarden

    pytania