Keystone logo
© Eli Haney, Northwest University photographer
University of Georgia - Franklin College of Arts and Sciences

University of Georgia - Franklin College of Arts and Sciences

University of Georgia - Franklin College of Arts and Sciences

Wstęp

Serce środowiska nauczania sztuk wyzwolonych UGA, Franklin College of Arts and Sciences, zapewnia nauczanie w każdej klasycznej dyscyplinie i wszystkich gałęziach badań empirycznych. Umiejętności krytycznego myślenia, od języków i literatury po nauki biologiczne, stanowią podstawę każdego zawodu, ponieważ pozwalają uczniom być świadomymi i zaangażowanymi obywatelami.

Pierwsze zajęcia były prowadzone w 1801 r., aw 1806 r. wybudowano pierwszy stały ceglany budynek i nazwano go Franklin College na cześć Benjamina Franklina. Dziś ten budynek jest znany jako Old College, a badania, stypendia i twórczość studentów Franklin i wykładowców w ponad 80-stopniowych programach nadają tempo dynamicznemu środowisku uczenia się we flagowej instytucji stanowej.

Fakty

Wybór kursu

Nasze 30 wydziałów oferuje kursy w szerokiej gamie karier i zawodów, a nasze kursy wprowadzające spełniają wymagania dotyczące obsługi wszystkich programów akademickich w UGA.

Godziny kredytowe

Franklin College regularnie produkuje prawie połowę wszystkich godzin kredytowych uzyskanych na uniwersytecie.

Wielojęzyczny

Nasi wykładowcy oferują naukę w 23 językach, w tym arabskim, chińskim, francuskim i nie tylko.

Pojemność

30 programów, ośrodków i instytutów Franklina wykorzystuje multidyscyplinarną wiedzę na terenie kampusu UGA do budowania potencjału badawczego i możliwości instruktażowych.

Wizja, wartości i misja

Wizja

Uświadomienie sobie potęgi sztuk wyzwolonych i nauk ścisłych w kształtowaniu światowego przywództwa i większego dobra w zrównoważonej przyszłości.

Wartości i misja

Franklin College kształci najlepszych studentów ze wszystkich środowisk. Zapewniamy rygorystyczną i odpowiednią edukację dla zróżnicowanej grupy studentów, poszerzając perspektywy budowania pewności siebie i charakteru, gdy uczniowie angażują się w moc wiedzy, przygotowując ich do trwałego wkładu w Gruzję i świat.

Franklin College kultywuje kreatywność i angażuje życie umysłu. Nauczanie różnych dyscyplin, sztuk pięknych i sztuk scenicznych obok tradycyjnych sztuk wyzwolonych i nauk, pogłębia nasze rozumienie naszego świata, naszej historii i naszych kultur; napędza krytyczne myślenie i empatię jako środek zrozumienia zawiłości natury i wyobrażenia sobie nowych systemów i technologii; i wzbogaca społeczności na terenie kampusu, w stanie Georgia i na całym świecie.

Franklin College inwestuje w badania i instrukcje, aby zrozumieć i ulepszyć świat. Uczeni z każdej dyscypliny kształtują przyszłość. Kreatywność i krytyczne myślenie napędzają lokalne, regionalne i globalne rozwiązania – i informują przyszłe pokolenia z odpowiedzialnością, hojnością i otwartością.

Franklin College ulepsza nasz świat. Nasi absolwenci angażują się w globalny sposób myślenia na ludzką skalę, od społeczności wiejskich po środowiska miejskie; nasze badania mają bezpośredni wpływ na politykę publiczną i służbę społeczeństwu; a nasi studenci i wykładowcy przyczyniają się do lokalnych i globalnych społeczności poprzez uczenie się przez usługi i partnerstwa, zdobywanie przez dawanie, uczenie się przez uczestnictwo.

Franklin College przygotowuje kolejne pokolenie światowych liderów. Przygotowujemy studentów UGA z wiedzą i uczciwością potrzebną do odpowiedzialnego przywództwa państwowego, krajowego i międzynarodowego z mocą interdyscyplinarnej wiedzy i koniecznością współpracy. Dostosowanie szkolenia przedzawodowego do nauki języka, studiów regionalnych i etnicznych, studiów za granicą i międzynarodowej wymiany studentów oraz partnerstw badawczych na studiach licencjackich buduje trwały wpływ z różnych krajowych i międzynarodowych perspektyw naszego światowej klasy wydziału.

Naukowcy

Szerokie programy akademickie

Dzisiejszy Franklin College obejmuje 30 wydziałów w pięciu działach: Sztuk Pięknych, Nauk Społecznych, Nauk Biologicznych, Nauk Fizycznych i Matematycznych oraz Nauk Humanistycznych. Pięć najpopularniejszych kierunków studiów licencjackich na UGA — biologia, psychologia, angielski, sztuka, historia — znajduje się w Franklin College. Oprócz kształcenia większej liczby studentów niż jakakolwiek uczelnia w kampusie, Franklin College oferuje 84 stopnie magisterskie i certyfikaty na 42 kierunkach.

Kierunki i stopnie

Franklin College of Arts and Sciences to portal zapewniający niezapomniane wrażenia z uczelni. Studenci mogą wybierać spośród ponad 80 programów studiów licencjackich w 60 jednostkach.

Nasze jednostki akademickie

Franklin College to najstarsza, największa i najbardziej zróżnicowana akademicko uczelnia na Uniwersytecie Georgia. Nasze programy edukacyjne i badawcze obejmują całe spektrum dyscyplin w dziedzinie sztuki, nauk humanistycznych, fizycznych, matematycznych, biologicznych i społecznych.

Rekrutacja na wydział

Franklin College of Arts and Sciences oferuje rygorystyczną edukację dla zróżnicowanej grupy uczniów osiągających wysokie wyniki w UGA, co koniecznie oznacza przyciąganie wyjątkowych wykładowców z całych Stanów Zjednoczonych i świata.

Aby pogłębić nasze zrozumienie naszego świata, naszej historii i naszych kultur, College inwestuje w nauczanie w każdej dyscyplinie, aby wspierać globalny sposób myślenia, który jest również dostosowany do ludzkiej skali. Nasze badania mają bezpośredni wpływ na politykę i dyskurs publiczny. ​A nasi studenci i wykładowcy przyczyniają się do lokalnych i globalnych społeczności poprzez uczenie się przez usługi i partnerstwa – zdobywanie przez dawanie, uczenie się przez uczestnictwo.

Statystyka

Zapisy

 • Absolwenci: 9 542
 • Absolwenci/zawodnicy: 1 842
 • Razem: 11 384

Liczba wydziałów

 • 860 pełnych etatów;
 • 630 zatrudnionych na czas nieokreślony lub na stanowisku kierowniczym.

  Funkcje kampusu

  Mieszczący się w nowo wyremontowanym Rutherford Hall, Franklin Residential College lub "FRC" jest pierwszą wspólnotą mieszkaniową UGA. Wyjątkowo dla FRC, rodzina pracowników mieszka w Rutherford, którzy regularnie goszczą studentów w swoich domach na wydarzeniach intelektualnych, społecznych i kulturalnych. Pod kierunkiem naszego dyrektora wydziału, FRC jest rezydencją zarządzaną przez studentów, wzorowaną na kolegiach mieszkalnych znajdujących się w wielu instytucjach Ivy League, aby dać poczucie małego college'u w ramach dużego uniwersytetu. W ciągu prawie 20 lat istnienia FRC stało się domem dla tysięcy studentów, przyjmując co roku do programu mieszankę studentów pierwszego roku i starszych. Studenci o dowolnym kierunku lub mniejszości w ramach Franklin College of Arts and Sciences mogą ubiegać się o dołączenie do FRC.

  Wydarzenia planowane na 2021-22 obejmują projekty usługowe, wydarzenia akademickie, spotkania towarzyskie i powrót naszej wycieczki Fall Break na Sapelo Island.

   Statystyki absolwentów

   Lokalizacje

   • Athens

    346 Brooks Hall, University of Georgia, GA 30602, Athens

    pytania