Keystone logo
University Of Genoa (Università Degli Studi Di Genova)

University Of Genoa (Università Degli Studi Di Genova)

University Of Genoa (Università Degli Studi Di Genova)

Wstęp

HISTORIA

W roku 1471 dzięki bullowi papieża Sykstusa IV Republika Genueńska może nadawać stopnie naukowe. W 1670 r. Założono Uniwersytet Jezuitów i pod rządami Cesarstwa Francuskiego połączono go z Uniwersytetem Cesarskim w Paryżu. Po upadku Napoleona ponownie znajduje się w Królestwie Sardynii. W holu wejściowym Pałacu Uniwersyteckiego znajdują się popiersia Mazziniego, Garibaldiego, Mameli i Bixio, które razem z genueńskimi profesorami takimi jak Cesare Cabella i Cesare Parodi odważnie brali udział w ruchach Risorgimento. Uniwersytet w Genui odgrywa wiodącą rolę w obecnej reformie systemu uniwersyteckiego, a nowy statut weszła w życie 29 grudnia 2011 r.

TOŻSAMOŚĆ

Uniwersytet w Genui przedstawia około 300 kursów - w tym kursy po laureamie - organizowanych zgodnie z aspiracjami i postawami młodych ludzi, z uwzględnieniem znaczenia wysokich kwalifikacji i wymiaru opartego na wymaganiach rynku pracy na poziomie europejskim i wiele spraw - globalny poziom. Uniwersytet w Genui jest Uniwersytetem w Ligurii, ponieważ jest obecny na całym terytorium regionalnym z ośrodkami edukacyjnymi również w Savona, Imperia i La Spezia.

Uczelnia oferuje studentom solidną edukację kulturalną i naukową oraz daje im wiele instrumentów do zmierzenia się z zawodową przyszłością. Daje realne możliwości integracji teorii z praktyką, także poprzez etapy z instytucjami i firmami oraz staże za granicą. Istnieje wiele różnych form współpracy i współpracy z zagranicznymi uczelniami i instytucjami, które pozwalają na dużą mobilność profesorów i studentów zi do obcych krajów. Uniwersytet w Genui przywiązuje dużą wagę do jakości nauczania i badań, będąc jednym z podstawowych elementów zapewniających rozwój wiedzy, która jest podstawą prawdziwej innowacji i konkurencyjności.

Badania pozwalają osiągać wyniki o uznanym prestiżu również na poziomie międzynarodowym i rozwijać doskonałość. Jeśli chodzi o nauczanie, wzorzec relacji między studentami i profesorami wzmacnia wzajemność relacji oraz otwarte i elastyczne środowisko uczenia się, wykorzystując nowe narzędzia komputerowe: platformy e-learningowe, dostęp dla osób niepełnosprawnych do strony Uniwersytetu, 7 punktów Akademii (sale na odległość nauczanie rozpowszechniane na terenie regionu).

We współpracy z Regionalną Agencją ds. Usług Edukacyjnych i Zatrudnienia (Agenzia Regionale per i Servizi Educativi e per il Lavoro – ARSEL) i Regionem Ligurii, Uniwersytet w Genui starał się poprawić przyjmowanie studentów niebędących rezydentami i ich warunki życiowe , poprzez znaczące inwestycje na stypendia i noclegi w mieście, które jest coraz bardziej dynamiczne i pełne kulturowych wyzwań.

Lokalizacje

  • Genoa

    Via Balbi 5, 16126 Genova, 16126, Genoa

pytania