Magister stosunków międzynarodowych i bezpieczeństwa
Warsaw, Polska
CZAS TRWANIA
2 Years
JĘZYKI
Język angielski, Polski
TEMPO
Pełny etat
TERMIN SKŁADANIA WNIOSKÓW
Termin składania wniosków
NAJWCZEŚNIEJSZA DATA ROZPOCZĘCIA
Mar 2024
CZESNE
EUR 2600 / per year *
FORMACIE STUDIÓW
W kampusie
* UE: 2600 euro rocznie | inne kraje: 3600 euro rocznie
Wstęp
Aktualne wydarzenia na arenie światowej jednoznacznie dowodzą, że wszystkie teorie zapowiadające zbliżający się „koniec historii” nie mają racji. Era globalnej dominacji Zachodu, jego nieproporcjonalnego bogactwa, potęgi militarnej i indolencji jego organizacji międzynarodowych powoli dobiega końca. XXI wiek będzie świadkiem wielu nowych konfliktów, wyścigów zbrojeń, nowych zagrożeń geopolitycznych oraz powolnej, ale systematycznej konsolidacji pozycji rozwijających się krajów Azji, Afryki i Ameryki Łacińskiej.
Nowa rzeczywistość wymusiła także zmianę przestarzałych metod stosowanych w nauczaniu nauk politycznych. Nasi absolwenci to nie tylko teoretycy, ale specjaliści charakteryzujący się wyjątkowo szerokim zakresem kompetencji i ponadprzeciętnymi umiejętnościami analitycznymi. To profesjonalni analitycy, którzy potrafią wykorzystać naukowe podstawy badań do analizowania różnych zjawisk i danych, ich interpretacji, a co najważniejsze – raportowania ich w umiejętny i zrozumiały sposób.
Galeria
Idealni studenci
To odpowiedni program dla Ciebie, jeśli:
- Masz dość uczęszczania na zbyt wiele zajęć teoretycznych i szukasz kierunku studiów, który pozwoli Ci zdobyć szeroki zakres umiejętności praktycznych;
- Masz analityczny umysł i chcesz nauczyć się technik, które pomogą Ci go używać;
- Interesujesz się bieżącymi sprawami światowymi.
Rekrutacja
Stypendia i Finansowanie
Studiując na UEHS możesz skorzystać z szerokiego wsparcia finansowego z budżetu państwa i funduszy europejskich, a także skorzystać ze specjalnych zniżek w ramach programu rabatowego UEHS.
Stypendium
Stypendium może otrzymać student, który w danym roku akademickim uzyskał średnią ocen nie niższą niż 4,5.
W roku akademickim 2020/2021 Uniwersytet Ekonomiczno-Humanistyczny w Warszawie przyznał 292 stypendia Rektora w wysokości od 450 zł/miesiąc do 650 zł/miesiąc, w zależności od średniej lub osiągnięć. Za wybitne osiągnięcia sportowe, artystyczne lub naukowe Komisja Stypendialna przyznała stypendia w wysokości 450 zł/miesiąc.
Stypendia sportowe
Stypendium sportowe może być przyznane uczniowi, który wyróżnia się osiągnięciami sportowymi na poziomie co najmniej ogólnopolskim. Ponadto zachęcamy także naszych studentów do wzięcia udziału w dodatkowych programach wsparcia – np. Krajowej Reprezentacji Akademickiej.
Młodzi sportowcy mogą liczyć na wsparcie finansowe w wysokości 450 zł/miesiąc.
Specjalne stypendia dla osób niepełnosprawnych
Stypendium dla osób niepełnosprawnych może otrzymać student posiadający orzeczenie o stopniu niepełnosprawności, orzeczenie o stopniu niepełnosprawności, orzeczenie lekarza orzecznika ZUS, orzeczenie o grupie inwalidztwa lub orzeczenie o trwałej lub długotrwałej niezdolności do pracy w gospodarstwie rolnym.
W roku akademickim 2020/2021 w zależności od stopnia niepełnosprawności przyznano 79 stypendiów dla osób niepełnosprawnych w wysokości od 800 zł/miesiąc do 1000 zł/miesiąc.
Dodatki
Zasiłek jest formą doraźnej pomocy finansowej. O stypendium może ubiegać się każdy student, który chwilowo znajdzie się w trudnej sytuacji życiowej, wynikającej ze zdarzeń losowych od niego niezależnych.
Zasiłek może być przyznany dwukrotnie w ciągu jednego roku akademickiego, przy czym zasiłek nie jest przyznawany dwukrotnie na to samo zdarzenie losowe. Wyjątek stanowią trudne sytuacje życiowe spowodowane pandemią Covid-19.
W 2020 roku przyznaliśmy 64 uprawnienia na łączną kwotę 113 200,50 zł. Zasiłki, w zależności od sytuacji studenta, wypłacane były jednorazowo w wysokości od 1000 do 2500 zł.
Program
Model nauczania koncentruje się na przedmiotach kierunkowych z zakresu nauk politycznych i administracji oraz nauk o bezpieczeństwie, co pozwoli na zdobycie praktycznych umiejętności.
Pierwszy rok studiów
Program od początku obfituje w specjalistyczne przedmioty kierunkowe, których celem jest wyposażenie studentów w szeroką wiedzę i umiejętności praktyczne w zróżnicowanych obszarach tematycznych.
Pierwszy semestr
| Drugi semestr
|
Zajęcia będą otwarte pod warunkiem zapisania się wymaganej minimalnej liczby studentów.
Drugi rok studiów
Od drugiego roku studenci mają realny wpływ na to, czego chcą się uczyć, osobiście wybierając zajęcia, na które chcą uczęszczać, z listy siedmiu zdefiniowanych przedmiotów do wyboru. Począwszy od trzeciego semestru studenci rozpoczynają pracę nad pracami magisterskimi i uczestniczą w seminariach dyplomowych. Na drugim roku studenci mają obowiązek odbycia praktyki zawodowej.
Trzeci semestr
| Czwarty semestr
|
Zajęcia zostaną otwarte pod warunkiem zapisania się wymaganej minimalnej liczby studentów.
Rankingi
Uczelnia w rankingach
University of Economics and Human Sciences w Warszawie od początku swego istnienia z dużą starannością dobiera kadrę pedagogiczną i profesorską do współpracy, stawiając na najwybitniejszych wykładowców i naukowców z Polski i zagranicy.
Dzięki temu nasza Uczelnia może stale podnosić swoją pozycję na tle innych uczelni. Jesteśmy również bardzo chwaleni przez naszych studentów i kandydatów, których przyciąga do Uczelni możliwość studiowania pod okiem znakomitej kadry dydaktycznej.
Oto niektóre z naszych osiągnięć:
- I miejsce – Najlepiej Wykształcona Kadra Akademicka w Polsce
W Rankingu Perspektywy 2018 - 1. Miejsce w Polsce Według Kryteriów Internacjonalizacji
W Rankingu Perspektywy 2022 - II miejsce - Kierunek studiów: Finanse i Rachunkowość
W Rankingu Uczelni Niepublicznych - Trzecie miejsce wśród uczelni niepublicznych
W Międzynarodowym Rankingu Webometrics - IV miejsce - Kierunek studiów: Prawo
W Rankingu Uczelni Niepublicznych - 6. miejsce wśród uczelni niepublicznych
W Rankingu Perspektywy 2022
Wynik programu
Niezależnie od tego, czy chcesz pracować dla władz krajowych, regionalnych, gminnych, czy też w sektorze prywatnym, podczas studiów rozwiniesz szeroki zakres praktycznych umiejętności i kompetencji, które umożliwią Ci zdobycie stanowiska w wybranym przez Ciebie zawodzie. Będziesz mógł kontynuować karierę jako ekspert polityczny, dyplomata, urzędnik publiczny, analityk danych, ekspert ds. Zarządzania strategicznego, specjalista ds. Prognoz, analityk ryzyka, menedżer ds. Ryzyka lub dziennikarz.
Opłata za program
Możliwości związane z karierą
Niezależnie od tego, czy widzisz siebie w przyszłości w pracy dla władz krajowych, regionalnych, lokalnych, czy raczej dla sektora prywatnego, w trakcie studiów zdobędziesz szeroki wachlarz praktycznych umiejętności i kompetencji, które pozwolą Ci podjąć pracę w wymarzonym zawodzie. Dostępne staną się dla Ciebie ścieżki kariery, np. eksperta politycznego, dyplomaty, urzędnika publicznego, analityka danych, eksperta w zakresie zarządzania strategicznego, specjalisty ds. prognoz, analityka ryzyka, menedżera ds. ryzyka czy dziennikarza.