Magister rachunkowości przedsiębiorstw
Warsaw, Polska
CZAS TRWANIA
2 Years
JĘZYKI
Język angielski, Polski
TEMPO
Pełny etat
TERMIN SKŁADANIA WNIOSKÓW
Termin składania wniosków
NAJWCZEŚNIEJSZA DATA ROZPOCZĘCIA
Mar 2024
CZESNE
EUR 2600 / per year *
FORMACIE STUDIÓW
Nauka na odległość, W kampusie
* UE: 2600 euro rocznie | inne kraje: 3600 euro rocznie
Wstęp
Specjalizacja ta ma na celu kształcenie specjalistów z zakresu szeroko rozumianej rachunkowości, sprawozdawczości budżetowej, audytu i kontroli wewnętrznej oraz kontroli finansowej.
Praktyczny charakter programu kształtuje również kompetencje z zakresu analizy sprawozdań finansowych, zarządzania ryzykiem oraz rachunkowości podatkowej. Przygotowuje do rozpoczęcia kariery zawodowej w świecie finansów.
Galeria
Idealni studenci
Ten program jest dla Ciebie, jeśli:
- Jesteś osobą dokładną i sumienną;
- Nie boisz się liczb i lubisz analizować informacje;
- Świat finansów jest dla Ciebie ciekawym wyzwaniem.
Rekrutacja
Stypendia i Finansowanie
Studiując na UEHS możesz skorzystać z szerokiego wsparcia finansowego z budżetu państwa i funduszy europejskich, a także skorzystać ze specjalnych zniżek w ramach programu rabatowego UEHS.
Stypendium
Stypendium może otrzymać student, który w danym roku akademickim uzyskał średnią ocen nie niższą niż 4,5.
W roku akademickim 2020/2021 Uniwersytet Ekonomiczno-Humanistyczny w Warszawie przyznał 292 stypendia Rektora w wysokości od 450 zł/miesiąc do 650 zł/miesiąc, w zależności od średniej lub osiągnięć. Za wybitne osiągnięcia sportowe, artystyczne lub naukowe Komisja Stypendialna przyznała stypendia w wysokości 450 zł/miesiąc.
Stypendia sportowe
Stypendium sportowe może być przyznane uczniowi, który wyróżnia się osiągnięciami sportowymi na poziomie co najmniej ogólnopolskim. Ponadto zachęcamy także naszych studentów do wzięcia udziału w dodatkowych programach wsparcia – np. Krajowej Reprezentacji Akademickiej.
Młodzi sportowcy mogą liczyć na wsparcie finansowe w wysokości 450 zł/miesiąc.
Specjalne stypendia dla osób niepełnosprawnych
Stypendium dla osób niepełnosprawnych może otrzymać student posiadający orzeczenie o stopniu niepełnosprawności, orzeczenie o stopniu niepełnosprawności, orzeczenie lekarza orzecznika ZUS, orzeczenie o grupie inwalidztwa lub orzeczenie o trwałej lub długotrwałej niezdolności do pracy w gospodarstwie rolnym.
W roku akademickim 2020/2021 w zależności od stopnia niepełnosprawności przyznano 79 stypendiów dla osób niepełnosprawnych w wysokości od 800 zł/miesiąc do 1000 zł/miesiąc.
Dodatki
Zasiłek jest formą doraźnej pomocy finansowej. O stypendium może ubiegać się każdy student, który chwilowo znajdzie się w trudnej sytuacji życiowej, wynikającej ze zdarzeń losowych od niego niezależnych.
Zasiłek może być przyznany dwukrotnie w ciągu jednego roku akademickiego, przy czym zasiłek nie jest przyznawany dwukrotnie na to samo zdarzenie losowe. Wyjątek stanowią trudne sytuacje życiowe spowodowane pandemią Covid-19.
W 2020 roku przyznaliśmy 64 uprawnienia na łączną kwotę 113 200,50 zł. Zasiłki, w zależności od sytuacji studenta, wypłacane były jednorazowo w wysokości od 1000 do 2500 zł.
Program
Model kształcenia koncentruje się na przedmiotach kierunkowych z zakresu finansów i rachunkowości oraz na przedmiotach specjalistycznych.
Pierwszy rok studiów
Pierwsze dwa semestry obejmują zajęcia specjalistyczne, realizowane wspólnie dla wszystkich studentów danego kierunku studiów.
Pierwszy semestr
| Zarządzanie portfelem inwestycyjnym (teoria portfela)
|
Drugi rok studiów
Na drugim roku studiów możesz wybrać kierunki z zakresu rachunkowości przedsiębiorstwa, aby zdobyć specjalistyczne przygotowanie w tym zakresie. W semestrze III należy wybrać dwa z trzech przedmiotów prowadzonych w formie wykładów i ćwiczeń oraz dwa z trzech przedmiotów w formie seminariów. W semestrze IV – należy wybrać trzy z czterech przedmiotów w formie seminariów.
Trzeci semestr
| Czwarty semestr
|
Począwszy od trzeciego semestru studenci uczestniczą także w seminarium dyplomowym, podczas którego pod kierunkiem promotora przygotowują pracę magisterską. Egzamin dyplomowy połączony z obroną pracy magisterskiej kończy studia i pozwala na uzyskanie tytułu zawodowego magistra.
Rankingi
Uczelnia w rankingach
University of Economics and Human Sciences w Warszawie od początku swego istnienia z dużą starannością dobiera kadrę pedagogiczną i profesorską do współpracy, stawiając na najwybitniejszych wykładowców i naukowców z Polski i zagranicy.
Dzięki temu nasza Uczelnia może stale podnosić swoją pozycję na tle innych uczelni. Jesteśmy również bardzo chwaleni przez naszych studentów i kandydatów, których przyciąga do Uczelni możliwość studiowania pod okiem znakomitej kadry dydaktycznej.
Oto niektóre z naszych osiągnięć:
- I miejsce – Najlepiej Wykształcona Kadra Akademicka w Polsce
W Rankingu Perspektywy 2018 - 1. Miejsce w Polsce Według Kryteriów Internacjonalizacji
W Rankingu Perspektywy 2022 - II miejsce - Kierunek studiów: Finanse i Rachunkowość
W Rankingu Uczelni Niepublicznych - Trzecie miejsce wśród uczelni niepublicznych
W Międzynarodowym Rankingu Webometrics - IV miejsce - Kierunek studiów: Prawo
W Rankingu Uczelni Niepublicznych - 6. miejsce wśród uczelni niepublicznych
W Rankingu Perspektywy 2022
Wynik programu
Specjalizacja przygotowuje do pracy w działach księgowości i rachunkowości, kontrolingu i ładu korporacyjnego oraz doradztwa finansowego, a także do pracy na stanowisku kierownika działu księgowo-finansowego przedsiębiorstw produkcyjnych, handlowych, usługowych, towarzystw ubezpieczeniowych, instytucji publicznych, administracja państwowa i samorządowa.
Opłata za program
Możliwości związane z karierą
Specjalizacja przygotowuje do pracy w działach księgowości i rachunkowości, kontrolingu i ładu korporacyjnego, a także doradztwie finansowym, a także do pracy na stanowisku kierownika działu księgowo-finansowego przedsiębiorstw produkcyjnych, handlowych, usługowych, towarzystw ubezpieczeniowych, instytucji publicznych, oraz administracja państwowa i samorządowa.