Keystone logo
University of Eastern Finland Mistrz w fotonice
University of Eastern Finland

Mistrz w fotonice

Joensuu, Finlandia

2 Years

Język angielski

Pełny etat

Request application deadline

Sep 2025

EUR 8000 / per year *

W kampusie

* na rok akademicki. Oferujemy hojne zwolnienia z czesnego, które wynoszą do 70% rocznej opłaty za naukę

Wstęp

Master's Degree Program in Photonics to dwuletni program prowadzony w języku angielskim w Instytucie Fotoniki University of Eastern Finland w Joensuu w Finlandii. Magister fotoniki oferuje wybitne umiejętności potrzebne w międzynarodowych karierach w optyce, fotonice i dziedzinach pokrewnych. Program obejmuje wszystkie ważne aspekty od teorii po praktyczną pracę w laboratoriach ze światowej klasy urządzeniami. Kształcenie opiera się na wysokiej jakości badaniach fotonicznych na wydziale. Nasi absolwenci znajdują pracę jako specjaliści ds. Technologii, badacze i kierownicy projektów w organizacjach rozwojowych i działach badawczo-rozwojowych branży fotonicznej.

Hojny program stypendialny jest oferowany studentom, którzy są zobowiązani do opłacenia czesnego.

Finlandia to bezpieczny, czysty i napędzany technologią kraj, który jako członek Unii Europejskiej aktywnie promuje demokrację, praworządność i prawa człowieka. Finlandia ma jeden z najwyższych standardów życia na świecie, a kraj ten jest znany jako jeden ze światowych liderów wiedzy specjalistycznej z zakresu opieki społecznej i nowoczesnych technologii. Wysoka jakość fińskiego systemu edukacji jest uznawana na całym świecie.

Kto powinien się zgłosić?

Absolwenci, którzy poszukują wyzwań w dziedzinie optyki i fotoniki i posiadają tytuł licencjata lub równoważny z fizyki, optyki, fotoniki, nauk fizycznych i inżynierskich, z rozległym wykształceniem podstawowym z fizyki lub innej dyscypliny związanej z programem, wymagającej biegłości w fizyce i matematyki.

Studia

Master of Science (M.Sc.) in Photonics to dwuletni program studiów w pełnym wymiarze godzin. Stopień magistra obejmuje 120 punktów ECTS z jednego przedmiotu głównego, fotoniki. Jeden kredyt ECTS odpowiada 25-30 godzinom pracy.

Cele kształcenia

Celem studiów magisterskich z fotoniki jest zapewnienie studentom dobrej znajomości współczesnej optyki i fotoniki zarówno na poziomie teoretycznym, jak i eksperymentalnym. Obejmuje to umiejętność zrozumienia zjawisk optycznych, projektowania i analizy układów optycznych, metod wytwarzania struktur fotonicznych oraz umiejętności komunikacji naukowej i technicznej w fotonice. To wszystko daje możliwość pracy w firmach związanych z fotoniką jako ekspert i deweloper oraz kontynuowanie studiów doktoranckich. studia z fotoniki. Kształcenie opiera się na wysokiej jakości badaniach fotonicznych na wydziale.

Struktura stopnia

  • Kursy i praktyki laboratoryjne 90 ECTS
  • Praca magisterska 30 ECTS

Łącznie 120 punktów ECTS

Badania składają się z następujących modułów:

  • Podstawą dalszych studiów są studia ogólne.
  • Kursy podstawowe zapewniają podstawową podstawę interakcji światła i światła z materią.
  • Praktyki laboratoryjne zawierają wiele ćwiczeń z zakresu fotoniki.
  • Fale i rozproszenie składają się z zaawansowanych tematów dotyczących współczesnego rozchodzenia się światła i rozpraszania.
  • Światło i materia sprawdzają oddziaływanie światła i materii na poziomie mikroskopowym.
  • Ekrany, kolory i aplikacje wprowadzają pewne szczególne tematy dotyczące optyki.
  • Praca magisterska to Twój własny duży projekt.

Program

Idealni studenci

O szkole

pytania