Keystone logo
University of Eastern Finland Magister wczesnej edukacji językowej w komunikacji międzykulturowej
University of Eastern Finland

Magister wczesnej edukacji językowej w komunikacji międzykulturowej

Joensuu, Finlandia

2 Years

Język angielski

Pełny etat

Request application deadline

Sep 2025

EUR 8000 / per year *

W kampusie

* na rok akademicki. Oferujemy hojne zwolnienia z czesnego, które wynoszą do 70% rocznej opłaty za naukę

Wstęp

Dwuletni program studiów magisterskich z zakresu wczesnej edukacji językowej w zakresie komunikacji międzykulturowej (120 ECTS) przygotowuje studentów do nauczania języków obcych dzieci. Szczególny nacisk kładzie się na kompetencje komunikacji międzykulturowej w młodym wieku.

Ogólna siła programu wynika z jego dydaktyki i metodologii opierającej się na wyważonym połączeniu teorii i praktyki, które mają być wykorzystane w przyszłej pracy jako nauczyciel lub wychowawca. Program ułatwia uzyskanie wielokulturowego spojrzenia na kwestie edukacyjne oraz wymianę osobistych / zbiorowych doświadczeń w kontekście międzykulturowym. Program przygotowuje studentów do skutecznego radzenia sobie z wyzwaniami i możliwościami wynikającymi z globalizacji, a także różnorodności kulturowej i językowej.

Program składa się z następujących trzech modułów studiów:

Studia orientacyjne (6 ECTS)

Studia orientacyjne obejmują kursy wprowadzające, które zapewniają studentom umiejętności potrzebne do rozpoczęcia studiów na University of Eastern Finland oraz w tym konkretnym programie.

Główne studia (94 ECTS)

Główne studia obejmują studia metodologiczne i seminaria badawcze oraz kursy dotyczące międzynarodowej komunikacji zawodowej. Studia ukierunkowane są na teorię i praktykę nauczania języków obcych młodzieży, aktualne zagadnienia pedagogiczno-wychowawcze, nowatorskie rozwiązania pedagogiczne oraz praktykę pedagogiczną i zawodową.

Inne studia (20 ECTS)

Inne studia mogą obejmować dowolne kursy na poziomie uniwersyteckim, które służą pogłębianiu wiedzy studentów w dziedzinie edukacji i kompetencji międzykulturowych.

Kryteria przyjęcia

Kwalifikujący się wnioskodawcy muszą mieć:

  • Stopień licencjata (lub magistra) w dziedzinie edukacji lub języków obcych lub równoważny ORAZ
  • Studia lub doświadczenie zawodowe w zakresie wczesnej edukacji językowej ORAZ
  • Wystarczająca znajomość języka angielskiego.

Minimalne wymagania dotyczące umiejętności językowych zweryfikowanych w trakcie oficjalnych egzaminów językowych są następujące:

  • IELTS (Academic): 6.5
  • TOEFL iBT: 92
  • PTE (Academic): 62
  • C1 Zaawansowane: 176
  • C2 Biegłość: 176

Wszyscy kandydaci będą oceniani i umieszczani w kolejności rangowania na podstawie następujących kryteriów, z których każdy będzie miał od 0 do 10:

  • Wcześniejsze wyniki w nauce
  • List motywacyjny

Kandydaci na stypendia są umieszczani w kolejności rang w oparciu o powyższe kryteria.

Proces aplikacji

Kolejny okres składania wniosków trwa od 1 grudnia 2020 do 20 stycznia 2021. Wszystkie wnioski należy składać za pośrednictwem krajowego portalu aplikacyjnego Studyinfo (studyinfo.fi).

Czesne i stypendia

W przypadku studentów spoza UE / EOG obowiązuje czesne w wysokości 8000 euro rocznie. Stypendia pokrywające 70% czesnego są dostępne i można je ubiegać się podczas składania wniosku online. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.uef.fi/en/web/admissions/tuition-fees-and-scholarships.

Dalsza informacja

W przypadku pytań dotyczących programu prosimy o kontakt z koordynatorem Juuso Loikkanenem ([email protected]).

Rekrutacja

Program

Opłata za program

O szkole

pytania