Keystone logo
University of Eastern Finland Magister obrazowania i światło w rozszerzonej rzeczywistości - IMLEX
University of Eastern Finland

Magister obrazowania i światło w rozszerzonej rzeczywistości - IMLEX

Joensuu, Finlandia

2 Years

Język angielski

Pełny etat

Request application deadline

Sep 2025

EUR 8000 / per year *

W kampusie

* dla studentów z krajów partnerskich Erasmus

Wstęp

Multidyscyplinarny program IMLEX łączy konwersję obrazu, oświetlenie i informatykę. Celem programu jest szkolenie ekspertów, którzy oprócz solidnego teoretycznego zrozumienia rzeczywistości wirtualnej będą mieli także silne umiejętności praktyczne w aplikacjach rzeczywistości wirtualnej. Studenci programu IMLEX skorzystają z europejskiej wiedzy badawczej połączonej z japońską wiedzą z zakresu badań dotyczących rzeczywistości wirtualnej i robotyki.

Komisja Europejska i japońskie Ministerstwo Edukacji, Kultury, Sportu, Nauki i Technologii (MEXT) wybrały IMLEX jako jedno z pierwszych wspólnych studiów magisterskich Erasmus Mundus z Japonią.

Program IMLEX zapewnia multidyscyplinarne i innowacyjne podejście łączące obrazowanie, oświetlenie i technologie informacyjne. Celem jest kształcenie studentów w zakresie zaawansowanych technologii, metodologii i zastosowań praktycznych z dwoma celami: poprawą perspektyw zawodowych absolwentów oraz zaspokojeniem potrzeb przemysłu i społeczeństwa. Studenci będą rozwijać umiejętności zawodowe i społeczne przydatne zarówno w kontekście kulturowym Europy, jak i Japonii. Absolwenci będą posiadać kompetencje w zakresie: Rozszerzona rzeczywistość (XR): Rozszerzona, mieszana i wirtualna (AR, MR, VR); środowiska przemysłowe z robotami i złożonymi elementami; Obrazowanie; Wykonanie; Oświetlenie.

Wszyscy studenci IMLEX rozpoczynają studia we wrześniu, na podstawowe kursy w semestrze 1 na University of Eastern Finland : kursy przygotowawcze z fotoniki, technologii informacyjnej, obrazowania i robotyki.

W semestrze 2 studenci wybierają utwór: obrazowanie obliczeniowe na uniwersytecie Jean Monnet lub oświetlenie w KU Leuven. Preferowana ścieżka zostanie wskazana już podczas wypełniania formularza wniosku.

Drugi rok studiów, semestr 3, rozpoczyna się w październiku w Japonii na Politechnice Toyohashi, z tematami oświetlenia i XR / obrazowania obliczeniowego i XR.

Semestr 4 poświęcony jest pracy magisterskiej na jednym z uniwersytetów partnerskich lub w branży.

Program jest całkowicie nauczany w języku angielskim. Studenci są zachęcani do nauki lokalnych języków, zwłaszcza japońskiego.

Laurens Derks / Unsplash

125769_photo-1552871419-81ba9b1aa9c9.jpg

Kim jesteśmy?

IMLEX jest wdrażany przez konsorcjum czterech uniwersytetów:

University of Eastern Finland i Toyohashi University of Technology (Japonia), Université Jean Monnet Saint-Etienne (Francja) i KU Leuven (Belgia).

Japońskimi partnerami stowarzyszonymi są Uniwersytet Utsunomiya i Uniwersytet Chiba. Program oferuje również wiodące firmy rzeczywistości wirtualnej jako współpracowników, w tym Process Genius, Dispelix i Brighterware z Finlandii, a także międzynarodową korporację Nvidia.

Kto może złożyć wniosek i jak?

IMLEX przyjmuje zgłoszenia od osób, które posiadają tytuł licencjata w dziedzinie informatyki, informatyki, elektrotechniki, fotoniki lub w blisko spokrewnionej dziedzinie. Nasz okres składania wniosków trwa od 1 grudnia 2020 r. Do 20 stycznia 2021 r. , A zgłoszenie należy złożyć drogą elektroniczną za pośrednictwem serwisu Studyinfo.

Ile to kosztuje?

Opłata konsorcjum dla studentów IMLEX MSc wynosi 4000 EUR dla studentów z krajów uczestniczących w programie Erasmus * i 8000 EUR dla studentów z krajów partnerskich Erasmus **

* Kraje programu Erasmus + to kraje UE oraz była jugosłowiańska republika Macedonii, Islandia, Liechtenstein, Norwegia i Turcja.
** Kraje partnerskie programu Erasmus + obejmują wszystkie inne kraje z wyjątkiem krajów wymienionych powyżej.

Dla studentów ubiegających się o IMLEX dostępne będą stypendia Erasmus Mundus Joint Master Degree (EMJMD) i IUEP na zasadach konkurencyjnych.

Długoletnia współpraca

Uniwersytety konsorcjum IMLEX od dawna współpracują w zakresie edukacji magisterskiej. Na przykład CIMET i COSI Master's Programs działają od ponad 10 lat i z dumą możemy powiedzieć, że nasi absolwenci zrobili wyjątkowo imponujące kariery, z których wielu przypisuje swój sukces zawodowy programom!

University of Eastern Finland i Toyohashi University of Technology rozpoczęły program studiów magisterskich w zakresie informatyki i inżynierii. Ten DDP dał cenne doświadczenie w łączeniu europejskich i japońskich procesów akademickich.

Rekrutacja

Program

Wynik programu

Opłata za program

O szkole

pytania