Keystone logo
University of Dundee

University of Dundee

University of Dundee

Wstęp

W 1881 roku w Dundee panna Mary Ann Baxter i jej kuzyn John Boyd Baxter – dwoje członków słynnej rodziny Baxterów, którzy zarabiali na miejskich młynach jutowych – przekazali 140 000 funtów na utworzenie uczelni w Dundee. To był początek University of Dundee .

Od początku była to instytucja wyróżniająca się. Zamiast profesorów wywodzących się z wież z kości słoniowej zatrudniała bystrych młodych ludzi, którzy zdali sobie sprawę, że aby konkurować we współczesnym świecie, Wielka Brytania musi ulepszyć swój potencjał technologiczny. William Peterson, latynista i uczony, został inauguracyjnym dyrektorem w 1882 r. w wieku 26 lat. Patrick Geddes, który nie miał dyplomu, był profesorem botaniki i jednym z czołowych myślicieli na świecie.

Centralnym punktem aktu założycielskiego instytucji było to, że powinna ona służyć „promowaniu edukacji osób obojga płci oraz studiowania nauk ścisłych, literatury i sztuk pięknych”.

Plany Baxterów zakładały, że University College Dundee będzie oferować pełen zakres przedmiotów (innych niż boskość - nikt nie miał być zmuszany do deklarowania swoich przekonań religijnych i nie można było uczyć żadnego przedmiotu religijnego).

Hojne datki na rzecz nowego Kolegium Uniwersyteckiego zaowocowały utworzeniem sąsiadującego z Kolegium Zakładu Mechaniki, budową laboratorium chemicznego i powołaniem czołowych naukowców do nowych katedr. Należeli do nich D'Arcy Thompson (biologia, później historia naturalna), James Alfred Ewing (inżynieria) i Thomas Carnelley (chemia).

Nowy uniwersytet znajdował się przy Nethergate, pomiędzy Park Place i Small's Wynd. Aby pomieścić 373 studentów, którzy zapisali się na pierwszy rok, Mary Ann Baxter kupiła cztery domy jednorodzinne za 35 000 funtów, a z tyłu zbudowano korytarz łączący nieruchomości. Dziś w tych budynkach mieści się Szkoła Biznesu.

Początkowo UCD i St Andrews współpracowały ze sobą we względnej harmonii. Studenci z Dundee mogli ukończyć studia ścisłe w St Andrews, mimo że nigdy nie uczęszczali na żadne zajęcia w mniejszym miasteczku.

Jednakże stosunki wkrótce stały się napięte w związku z kwestią Szkoły Medycznej i tego, czy katedry anatomii i fizjologii powinny zostać utworzone w Dundee w St Andrews, czy w obu, przygotowując grunt pod napięcia, które zrujnowałyby stosunki między obiema instytucjami w przyszłości następnych kilka dekad.

Funkcje kampusu

Życie studenckie w Dundee

Dundee leży nad brzegiem rzeki Tay w idyllicznym miejscu na południe na wschodnim wybrzeżu Szkocji.Domy przylegają do strony Prawa, wygasłego wulkanu w sercu miasta.Ze szczytu zobaczysz dwa eleganckie mosty sięgające nad rzeką Tay, a za nimi piękną okolicę jak okiem sięgnąć.Z powrotem na parterze możesz zwiedzać nasze kompaktowe centrum miasta pieszo lub na rowerze.

Kreatywność i innowacyjność mamy we krwi, a Dundee jest kolebką szkockiego przemysłu gier wideo i światowej sławy Grand Theft Auto.V&A Dundee jest kolejnym tego świadectwem.Zaprojektowana przez Kengo Kumę, ta innowacyjna przestrzeń stanowi nowe centrum designu dla Szkocji i świata.

Bezpieczne miasto

Dundee jest również jednym z najbezpieczniejszych miast w Wielkiej Brytanii, zajmując drugie miejsce w rankingu najbezpieczniejszego miasta w Szkocji w Complete University Guide 2022.

Społeczność międzynarodowa

Podobnie jak Uniwersytet, Dundee jest międzynarodowy i wielokulturowy.Jest domem dla mieszkańców z wielu krajów i grup etnicznych.W niewielkiej odległości od kampusu znajdują się specjalistyczne sklepy spożywcze, takie jak supermarkety chińskie, indyjskie, polskie i rosyjskie, a także masarnie halal.Duże brytyjskie supermarkety oferują również szeroki asortyment międzynarodowej żywności.

Istnieją miejsca kultu wielu wyznań, w tym islamu, sikhizmu, hinduizmu, judaizmu oraz wielu wyznań chrześcijańskich.

Lokalne szkoły są dobrze wyposażone, aby wspierać dzieci, dla których angielski jest drugim językiem.

Budynków

Ośrodki naukowe

Centralne Służby Techniczne (CTS)

CTS to usługa „porządkujenia”, która zapewnia podstawowe wsparcie laboratoriom badawczym w Szkole Nauk Przyrodniczych i jednostce D'Arcy Thompson (DTU).

Odciski FingerP Zakład Proteomiki

FingerPrints zapewnia naukowcom z University of Dundee oraz zewnętrznym klientom akademickim i przemysłowym na całym świecie najnowocześniejsze możliwości proteomiki i spektrometrii mas.

Krystalografia rentgenowska

Określanie trójwymiarowych struktur atomowych dużych cząsteczek biologicznych w celu powiązania struktury białka z funkcją i racjonalnym projektowaniem leków.

Ludzki ośrodek pluripotencjalnych komórek macierzystych

Zapewnienie ludzkich embrionalnych komórek macierzystych, indukowanych przez człowieka pluripotencjalnych komórek macierzystych oraz powiązanych odczynników i usług.

Obiekt do obrazowania w Dundee

Zapewniamy zasoby mikroskopii świetlnej i elektronowej, z centralnym ośrodkiem nauk przyrodniczych i obiektami w nauce i inżynierii oraz w kampusie Ninewells.

Wysokowydajny system obliczeniowy i modelowanie obliczeniowe

Jesteśmy architektami wiodących na świecie modeli obliczeniowych w inżynierii lądowej.

Cytometria przepływowa i sortownia komórek

Świadczenie usług analizy cytometrii przepływowej i sortowania komórek aktywowanych fluorescencją (FACS) oraz wsparcie dla badaczy zlokalizowanych w Szkole Przyrodniczej, innych wydziałach UoD i zewnętrznych jednostkach badawczych.

Grupa Analizy Danych (DAG)

Jesteśmy zespołem naukowców o silnych umiejętnościach obliczeniowych, matematycznych i statystycznych, którzy mogą służyć radą i pomocą w zakresie projektowania eksperymentów, programowania, statystyki i analizy danych biologicznych.

Bezpieczeństwo SLS

Wspieramy Szkołę w zapewnieniu bezpiecznego środowiska dla pracowników, studentów i gości.

Sekwencjonowanie i usługi DNA MRC PPU

Oferujemy szeroką gamę kontraktowych produktów badawczych do analizy DNA i powiązanych usług.

Odczynniki i usługi MRC PPU

Produkujemy i dostarczamy tysiące odczynników oraz świadczymy usługi naukowe naukowcom i firmom farmaceutycznym na całym świecie.

Mikroskopia krioelektronowa

Celem placówki jest zapewnienie naukowcom z Dundee dostępu do tych technologii wspomagających.

Sport i ćwiczenia

Boiska nad rzeką

Obiekty na boiskach Riverside zapewniają szeroką gamę sportów.

Studio wirtualnej rzeczywistości

Przełomowe w zakresie ćwiczeń i wrażeń użytkownika, nowe studio wirtualnej rzeczywistości roweru watowego przeniesie Cię do jednych z najpopularniejszych miejsc rowerowych na całym świecie.

Korty do squasha

Posiadamy trzy najwyższej jakości korty do squasha ze szklanym podłożem - idealne do gry w squasha i rakietę.

Centrum wydajności siły

Centrum wydajności siłowej to regionalny specjalistyczny obszar treningu siłowego.

Basen i sauna

Nasz podgrzewany 25-metrowy basen i sauna znajdują się na terenie DUSA, w odległości krótkiego spaceru od ISE.

Siłownia i zestaw do treningu personalnego

Siłownia w kampusie zapewnia przestrzeń do ćwiczeń w bezpiecznym i przyjaznym środowisku.

Studio/warsztat

Warsztaty SLS

Warsztaty dla Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.

Pracownia Projektowania Biżuterii i Metali

Nasze stanowiska pracy są wyposażone w palniki gazowe i lampy oraz posiadają dedykowane miejsca do emaliowania, trawienia, odlewania, wykańczania, młotkowania i obróbki.

Warsztaty grafiki

Warsztaty graficzne zawierają szereg zasobów, które pomogą uczniom eksperymentować zarówno z tradycyjnymi, jak i nowoczesnymi technikami graficznymi.

Warsztaty tekstyliów drukowanych

W warsztacie Print Textiles znajdują się urządzenia do powlekania, eksponowania, a następnie odzyskiwania ekranów o różnych rozmiarach i liczbie oczek.

Warsztaty drzewne

Nasze warsztaty drzewne zapewniają narzędzia, których potrzebujesz jako twórca.

Odlewnia

Nasza specjalnie zbudowana odlewnia jest jedną z nielicznych na uniwersytetach w Wielkiej Brytanii i jest wykorzystywana do produkcji metalowych rzeźb, mebli, elementów dekoracyjnych i wielu innych celów.

Warsztaty robienia na drutach i szyciu

Od naszego w pełni zaopatrzonego sklepu z przędzą po nasz sprzęt dziewiarski, nasze obiekty są rozległe i zróżnicowane.

Tworzenie cyfrowych

Placówka tworzenia cyfrowego, która jest otwarta dla wszystkich studentów.

Punkt informacyjny

Centrum wsparcia Kirkcaldy

Centrum Wsparcia to przestrzeń w Kampusie Kirkcaldy, w której ludzie mogą spotykać się z personelem pomocniczym Usług Studenckich w celu umówienia spotkań studenckich lub wizyt, a także jest wykorzystywana przez przedstawicieli DUSA.

Centrum bezpieczeństwa

Centrum Bezpieczeństwa to główna lokalizacja Zespołu Bezpieczeństwa Kampusu Uniwersyteckiego.

Centrum dostępu

Zapewnienie oceny potrzeb regionalnych i usług szkoleniowych w zakresie technologii wspomagających dla osób niepełnosprawnych w szkolnictwie wyższym lub zatrudnieniu.

Jedzenie i picie

Kawowy Bar Duszpasterski

The Chaplaincy Coffee Bar jest otwarty przez cały semestr i oferuje szeroki wybór napojów, słodyczy, świeżo przygotowanych potraw i zdrowych przekąsek.

  Stypendia i Finansowanie

  Stypendia Global Excellence

  • 6000 funtów na rok studiów
  • 18 000 funtów za studia trwające 3 lata, 24 000 funtów za studia czteroletnie, 30 000 funtów za studia pięcioletnie

  Stypendia Globalnego Obywatelstwa

  • 5000 funtów na rok studiów
  • 15 000 funtów za studia trwające 3 lata, 20 000 funtów za studia czteroletnie, 25 000 funtów za studia pięcioletnie

  Stypendium prorektora ds. Afryki

  • 5000 funtów na rok studiów
  • 15 000 funtów za studia trwające 3 lata, 20 000 funtów za studia czteroletnie, 25 000 funtów za studia pięcioletnie

  Stypendium prorektora na Azję Południową

  • 4000 funtów na rok studiów
  • 12 000 funtów za studia trwające 3 lata, 16 000 funtów za studia czteroletnie, 20 000 funtów za studia pięcioletnie

  Stypendium prorektora w Chinach kontynentalnych

  • 4000 funtów na rok studiów
  • 12 000 funtów za studia trwające 3 lata, 16 000 funtów za studia czteroletnie, 20 000 funtów za studia pięcioletnie

  Stypendium prorektora w Indonezji

  • 4000 funtów na rok studiów
  • 12 000 funtów za studia trwające 3 lata, 16 000 funtów za studia czteroletnie, 20 000 funtów za studia pięcioletnie

  Rankingi

  Przewodnik uniwersytecki Daily Mail 2024

  University of Dundee zajął 26. miejsce w Wielkiej Brytanii w przewodniku uniwersyteckim Daily Mail na rok 2024.

  Przewodnik po dobrym uniwersytecie Sunday Times 2024

  Przewodnik po dobrym uniwersytecie The Times i The Sunday Times

  Dundee zajęło 33. miejsce w tabelach rankingowych The Times i Sunday Times w swoim przewodniku Good University Guide 2024.

  Raport o wpływie na przedsiębiorczość „Bramy do wzrostu” 2023

  University of Dundee został uznany przez Octopus Ventures za najlepszą uczelnię w Wielkiej Brytanii pod względem rozwoju firm typu spin-out.

  Kompletny przewodnik uniwersytecki 2024

  University of Dundee zajął 4. miejsce w Szkocji pod względem perspektyw absolwentów.

  Nagrody Herald dla szkolnictwa wyższego 2023

  University of Dundee został uznany za najlepszą uczelnię w Szkocji w konkursie Herald Higher Education Awards.

  Rankingi uniwersytetów QS World według tematów

  University of Dundee został uznany za „globalne centrum doskonałości w dziedzinie nauk przyrodniczych i medycyny” w nowo opublikowanym rankingu uniwersytetów QS World University według tematu 2022.

  StudentTłum

  Zajęliśmy pierwsze miejsce na liście 5 najlepszych szkockich uniwersytetów według StudentCrowd w 2022 r

  Rankingi QS 2022

  University of Dundee otrzymał 5 gwiazdek od QS Quacquarelli Symonds, międzynarodowego specjalisty w dziedzinie szkolnictwa wyższego.

  Ramy doskonałości badawczej 2021

  84% naszych badań zostało ocenionych jako „wiodące na świecie” lub „doskonałe na arenie międzynarodowej” w ramach Research Excellence Framework 2021

  Rankingi uniwersytetów QS World 2022

  Jesteśmy jedną z 200 najlepszych uczelni na świecie pod względem wskaźnika zatrudnienia absolwentów

  Rankingi Lejdy 2022

  University of Dundee zajmuje 34. miejsce na świecie pod względem najwyższego odsetka często cytowanych publikacji w rankingach CWTS Leiden 2022.

  Lokalizacje

  • Dundee

   Nethergate, DD1 4HN, Dundee

  pytania