Keystone logo
University of Campania "Luigi Vanvitelli" Studia magisterskie „Architektura - Projektowanie wnętrz i autonomia” w języku angielskim na Uniwersytecie Okan w Stambule / TURCJA
University of Campania "Luigi Vanvitelli"

Studia magisterskie „Architektura - Projektowanie wnętrz i autonomia” w języku angielskim na Uniwersytecie Okan w Stambule / TURCJA

2 Years

Język angielski

Pełny etat

Request application deadline

Oct 2024

Request tuition fees

W kampusie

Wstęp

W ramach dwuletniego kursu studiów „Architektura_Projektowanie wnętrz i dla autonomii” w języku angielskim, magister w klasie LM-4 Architektura i inżynieria budowlano-architektura, Wydział Architektury i Wzornictwa Przemysłowego „Luigi Vanvitelli” (DADI ) podpisał dwa umowy międzynarodowe dotyczące ustanowienia dwóch podwójnych stopni naukowych, jednego w 2015 r., a drugiego w 2016 r. Pierwszy, w dziedzinie architektury, z Wydziałem Inżynierii i Architektury Uniwersytetu Okan w Stambule, był regularnie aktywowany w AY 2015/16 z pierwsza wymiana studentów w dwóch semestrach I roku; drugi, w dziedzinie architektury i sztuk pięknych, zostanie aktywowany od AY 2017/18 w Szkole Projektowania Wschodniochińskiego Uniwersytetu Normalnego (ECNU) w Szanghaju.

Pierwsza oferuje studentom możliwość uzyskania podwójnego stopnia magistra, czyli podwójnego magistra architektury. Okan University, jeden z najbardziej dynamicznych i młodych uniwersytetów w Turcji, został założony przez Okan Culture, Education and Sports Foundation w 1999 roku i rozpoczął życie akademickie w latach 2003-2004. Szybko się rozwija, osiągnął liczbę 17 000 studentów i obejmuje 8 wydziałów w 15. roku. Okan University ma na celu zbudowanie pomostu między środowiskiem akademickim a światem biznesu, umożliwiając studentom pracę w firmach w ramach studiów licencjackich, począwszy od pierwszego roku. W tym celu zawarła protokoły współpracy z ważnymi przedstawicielami świata biznesu w kraju. Turecki uniwersytet aktywnie uczestniczy w intensywnych europejskich i międzynarodowych programach wymiany. Siedziba firmy Okan to nowoczesny kampus w Akfirat z w pełni wyposażonymi salami lekcyjnymi i laboratoriami, biblioteką, salami konferencyjnymi, centrum fitness, basenem, siłowniami, stołówkami oraz restauracjami i akademikami dla studentów. Znajduje się tu również centrum sportowe, w skład którego wchodzi 400-osobowa siłownia, basen, korty tenisowe, boiska do koszykówki, siatkówki i piłki nożnej. W szczególności Wydział Inżynierii i Architektury posiada 11 Wydziałów, w tym Wydział Architektury oraz Urbanistyki i Architektury Krajobrazu. Kurs dwuletni; przewiduje kurs szkoleniowy zaprojektowany wspólnie z uniwersytetem tureckim z okresem mobilności wynoszącym jeden semestr w pierwszym roku; wiąże się z wydaniem, pod koniec okresu studiów, podwójnego dyplomu z architektury. Praca zostanie opracowana z dwoma promotorami, jednym z SUN, a drugim z OKAN.

ODBIORCY I DOTACJE

Na International Master's Degree Course in "Architecture_Interior Design and for Autonomy" (APIA w EN) aktywowanego we współpracy z Wydziałem Inżynierii i Architektury Uniwersytetu Okan w Stambule oraz School of Design of the East China Normal University of Shanghai, trzyletni absolwenci nauk architektonicznych (stopień L17) i wszyscy ci, którzy uzyskali stopień naukowy pierwszego stopnia w innych klasach (takich jak L04 - klasa stopni w zakresie wzornictwa przemysłowego) mogą uzyskać dostęp, po wypełnieniu wszelkich punktów szkoleniowych, w celu konsolidacji przygotowanie przyszłych architektów. W tym celu Wydział Architektury i Wzornictwa Przemysłowego od początku kolejnego roku akademickiego uruchomi „kursy wyrównawcze” ułatwiające dostęp do kierunku APIA. Program studiów jest programowany lokalnie, dlatego absolwenci innych klas studiów innych niż L17 nie będą musieli zdawać testu wstępnego wymaganego na programowane na poziomie krajowym programy architektoniczne. Aby uzyskać dostęp do CdS, kandydaci muszą wykazać się znajomością języka angielskiego (przynajmniej na poziomie B19 poprzez przedstawienie odpowiedniego certyfikatu lub zdanie testu w siedzibie Wydziału).

Osoby, które zdecydują się zapisać na Międzynarodowy Kurs Magisterski „Architektura_Projektowanie Wnętrz i Autonomii” (APIA w EN) będą mogły ubiegać się o stypendia przyznawane corocznie przez SUN. Część tych stypendiów jest zarezerwowana dla studentów zagranicznych.

Wynik programu

O szkole

pytania